Skocz do zawartości

Opłaca się robić SLI GTX570 oraz czy pod nim zmieści się cokolwiek?


Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie!

 

Tak jak w temacie, aktualnie jestem posiadaczem takowego zestawu:

MOBO: Asus P8P67 PRO Rev 3.1
CPU: Intel Core i5 2500K | OC: (automatyczne przez EFI)4,5 GHz + Akasa Venom
GPU Asus GeForce GTX570 Direct CU II
Ram: Patriot 8GB (2x4GB) 1333Mhz CL9
PSU: OCZ Stealth Stream 700W
Case: Termaltake Dokker
HDD: Seagate 1TB SATA3 32MB + Maxtor 250GB SATA II 32MB
SSD: Kingston 120GB

 

Zacząłem zastanawiać się czy na dzień dzisiejszy opłaca się robić SLI z dwóch GTX570? Bardzo staniały i używkę byłbym w stanie wyrwać za 200zł (btw. jak jest z kupnem używanej karty? Warto?).

Pojawia się pytanie czy reszta podzespołów udźwignie i czy w ogóle będzie jakiś skok wydajności?

Gram w gry takie jak Rust czy H1Z1 i niestety jestem maniakiem FPS, bardzo lubię utrzymywać się powyżej tych 75 FPSów i koniec, aktualny zestaw nie zawsze na to pozwala.

Reasumując, aktualny sprzęt jest dobry i pomimo swojego wieku daje radę, lecz jeśli za 200zł mogę mocno podnieść jego wydajność to byłbym chętny. Pytanie do was, czy to się opłaca?]

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam!

Edytowane przez szymon.
Link to post
Share on other sites

Jeśli sprzedasz obecną kartę powinno ci zostać ~400zł. Za to możesz kupić Radka HD 7850 lub GTX 660 które po OC zapewnią ci przyzwoitą płynność. Oprócz tego kultura pracy powinna być lepsza niż pojedyńczego GTX 570 :) Ważne aby Radka dopaść w wersji 2GB bo inaczej będzie kicha!!!

Link to post
Share on other sites
Za to możesz kupić Radka HD 7850

 

Który jest słabszy od GTX 570 . . .http://www.psxextreme.info/public/style_emoticons/default/yao.png

 

http://tpucdn.com/reviews/Powercolor/HD_7870_PCS_Plus_Vortex_II/images/perfrel.gif

Edytowane przez MiK86
Link to post
Share on other sites

Właśnie dlatego liczę na jakieś kompetentne odpowiedzi a nie na zasadzie ze ktoś sobie posty nabija albo udaje profesjonalistę.

Bo ta karta którą podaliście jest porównywalna albo i nawet gorsza od mojego 570, a moja płyta główna obsługuj zarówno SLI jak i CFa, tylko pytanie bardziej praktyczne czy zmieści się tam druga karta no i jak będzie wtedy z chłodzeniem, czy da radę jak będzie praktycznie jedna dotykała drugiej.

Link to post
Share on other sites

Jak masz to 3 slotowe bydle, to dodając drugą kartę trochę ją poddusisz. Jest to wysoce niewskazane. A drugą kartę wybierasz identyczną? Zawsze mniejsza może iść do góry. 

 

http://www.pcgameware.co.uk/images/Triple-slot-SLI-2.jpg

Link to post
Share on other sites

Tak, Radek na stocku jest słabszy. Ale WYRAŹNIE napisałem po OC, a lepszy jest w kulturze pracy :) . Poza tym taki z taktowaniem 860 MHz spokojnie poleci na co najmniej na 1150MHz i przegoni tego twojego GTX. Ale widzę nadużywanie słów.

Edytowane przez Blackdark
Link to post
Share on other sites

Czyli myślicie, że jest sens tego SLI? Tak, tez myślałem z mniejsza na górę. Myślałem o jakimś TwinFrozer i wtedy będę mógł wyrównać ich taktowania i obydwie pozostaną na podkręceniu. bo jak wrzucę jakiegoś referenta to będę musiał przydusić DirectCUII do jakiś małych wartości.

Link to post
Share on other sites

Ta płyta to wersja pro, więc ma obsługę quad sli :) wujek google podał link do wersji PRO. Mój błąd.

Co nie zmienia faktu że SLI z gtx 570 to pomysł marny.

SLI / CF powinno się robić z kart topowych(aktualnie).

Jeżeli pojedyncze gpu np gtx 980 nam nie wystarcza to wtedy SLI ma sens.

Zbyt mały przyrost mocy do wymagań. Wysokie temperatury. Nie każda gra dostanie +100% fps.

Zalecam 1 mocną kartę.

Link to post
Share on other sites

No tak, ale sprzedając aktualną i dokładając do nowej pojawia się parę problemów:

- na pewno będę miał problem ze sprzedaniem 570

- możliwe, że jeśli kupie kolejną używaną pojawi się jakiś problem z np. wadliwym sprzętem albo zaraz padnie

Właśnie dlatego zastawiam się cały czas nad tym SLI ponieważ jest to tańsze i wydaje mi się bezpieczniejsze wyjście, tylko czy będę miał jakikolwiek skok klatek?

O temperaturę bym się nie bał, ponieważ aktualnie karta mi się nie grzeje na stockowym OC, więc jeśli kupie TwinFrozr, ona ma mniejsze taktowanie i obniżę taktowanie Asusa o parę MHz żeby wyrównać to nic nie powinno się grzać.

Link to post
Share on other sites

@szymon 

"- możliwe, że jeśli kupie kolejną używaną pojawi się jakiś problem z np. wadliwym sprzętem albo zaraz padnie"

 

To samo można powiedzieć o kupnie kolejnej 570.. też może być wadliwa albo zaraz paść... nie wiem czy jest sens pchać SLI w ten staroć.. ze SLI czasem są problemy, gry nie do końca dobrze działają. 

Sprzedać obecną też mówisz problem.. a za rok sprzedać dwie 570 będzie lżej :D?

Link to post
Share on other sites

Nie do końca, dokupując kolejną zawsze mogę wywalić ją do śmieci i nadal będę miał starą. A jak wymienię na nową to będzie lipa jak padnie.

Korci mnie cały czas żeby dorzucić drugą do tego SLI, bo żyje nadzieją na skok mocy o jakies 170% za nieduże pieniądze.


A słyszeliście może o łączeniu dwóch różnych kart graficznych? Pamiętam, że gdzieś mi się to o uszy obiło, a mam gdzieś starą 460.

Edytowane przez szymon.
Link to post
Share on other sites

Jak zamontujesz 460 to w tym momencie masz dedykowaną kartę do PhysX i w grach które są wspierane np nowy Batman odczujesz przyrost fps-ów. Natomiast w grach które wymieniłeś czyli Rust czy H1Z1 już nie. Zaryzykowałbym jednak SLI :) zawsze można sprzedać zestaw i kupić np 660 Ti.

Link to post
Share on other sites

Dostałeś już wszelkie porady i dalej chcesz pchać się w SLI w fermi.

Za 500zl jak wyżej masz już 7950 która jest bardzo wydajna jak na swój wiek. Z multi GPU zawsze będzie jakiś problem.

 

Wydaje mi się że już zdecydowałeś się na SLI z 570. Tylko później nie płacz...

Edytowane przez Funkie
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...