Skocz do zawartości

Karta graficzna czy Xbox One


Recommended Posts

Tu na forum jest już bliźniaczy temat z tym, że z ps4, więc tym razem chciałbym poruszyć temat tylko z konsolą xbox one. Zrobiłem wczoraj głupstwo, zgłosiłem się do konkursu, gdzie do wygrania były gry na xboxa i... wygrałem. Niedawno kupiłem kartę graficzną do peceta, mam opcję jej sprzedaży, może sprzedaży także ps3, lub po prostu dołożenia paru zł.

Peceta mam praktycznie nowego, składanego w grudniu zeszłego roku i spisuje się bardzo dobrze, bardzo dziękuję forumowiczom, raz już pomogli.

Posiadam GTX 960 w duecie z i5 4690k

Z tego w co gram na PC to

 

 

IMG_20150710_162423.jpg

minecraft.png

GTA5%202015-07-04%2018-41-42.png

IMG_20150803_171725.jpg

 

 

Nie ma tu jeszcze the talos principe, na którego się czaję w niskiej cenie oraz DA Inkwizycji, na którego nie ma czasu :)

Project cars już praktycznie ograłem, nie podobała mi się fizyka i ogólnie gra (iskry na trawie?), miałem wrażenie że gram w GT6 w wersji beta.

Nie boję się 30fps i 900p, ale niewiele mam czasu na granie, bardziej przy konsolach celował bym w ps4, bo mam co najmniej 2 znajomych posiadających tę konsolę i możliwe wymienianie się grami, natomiast nie znam nikogo kto miałby xboxa.

Co robić, jakie jest wasze zdanie na ten temat? Co da mi konsola, czego nie mam obecnie?

 

 

Link to post
Share on other sites

Odpowiedziałeś już sobie na pytanie.

 

Nie masz czasu na gry

Wolisz PS4

Masz dobry PC 

 

 

Sprawa jest prosta, sprzedaj gry i tyle. 

 

XO da Ci jedynie parę gier których nie ma na PC, plus obecnie współpraca z Windows 10 aczkolwiek nie wiem jaki jest sens takiego rozwiązania...

Link to post
Share on other sites

Mógłbym kupić xboxa żeby zagrać w gry z xboxa... na PC. Pada mam DS4 i działa on wyśmienicie po bluetooth bez żadnych przejściówek, ale w far-cry leiej gra się na klawiatusze + myszy. bardziej zastanawiam się nad funkcjami multimedialnymi, typu obsługa pendrive-a, co w ps3 jest mocno utrudnione. 

Co do gier to widzę ten plus, że konto gold kosztuje obecnie 120zł na rok, albo kupię sobie dajmy na to DA Inkwizycję, czy wieśka i zabawy mam spokojnie na 3 miesiące. Gry z xboxa tez odsprzedam, na PC tego nie ma. Na PC kupowałem wszystkie bundle i tym podobne do mementu aż wybiła mi setka gier na steamie a ograłem może w 5 z nich. 

Na xboxie na pewno chciałbym kupić serię Halo, Titanfall-a, serię Froza, czy Tomb Raidera. Na PS4 jest tylko i wyłącznie uncharted i nic poza tym z tego co mnie interesuje. A na PC mam multiplatformy i crashujące od czasu do czasu far cry 4 :D Na ps4 ogólnie wychodzą same kotlety z ps3, więc mając ps3 do dziś nie widziałem sensu ulepszania sprzętu i wolałem kupić kartę graficzną która mam jakiś miesiąc. PS4 take nie ma gwarancji w polsce, bo oddział sony przemilczę.  Na PC najwięcej jest strategii i symulatorów których nigdy nie kupię, bo nie lubię. Może jednak zaryzykuję...

Link to post
Share on other sites

W takim razie może Cię zainteresować informacja taka, że na XOne masz taką usługę jak EA Access. Płacisz tam roczny abonament w wysokości 70 zł i dzięki temu możesz grać w udostępnioną i aktualizowaną co jakiś czas bibliotekę gier. Aktualnie są tam takie gry jak - Titanfall ( + season pass ), BF4, fify, nba, maddeny, DA: Inkwizycja (dodana dzisiaj), UFC, Garden warfare, NFS: Rivals i jakieś jeszcze, zbiór się cały czas powiększa.

Edytowane przez mabrothrax
Link to post
Share on other sites

EA Access to koszt 120zł (allegro) lub 30$, a to jednak subtelna różnica. wystawiłem grafikę z procesorem na sprzedaż, zobaczę czy będzie zainteresowanie i czy dostanę tyle ile planuję, jeżeli znajdę kupca to kupię xboxa. Patrząc w przyszłość za rok, dwa pewnie musiał bym ulepszyć swój sprzęt, natomiast do xbox-a jak by nie patrzeć dokładał już nie będę. To co włożę to dostanę w grach. No i będzie zapewne na lata. Czy to ma sens?

Link to post
Share on other sites

Też korzystam z ea, plus Gold gdzie dostajemy 4 gry bo xbox do końca roku ma wspierać 100 tytułów z xbox 360 więc sporo. Też nie mam czasu na granie, i nie raz na PC nie dało się grać, bo to gra jest nie dopracowana itp. Grałem na PC 15 lat w tym roku przeniosłem się na xbox one i nie żałuję wszystko pod ręką nie ma problemów ze jakaś gra się nie uruchamia itp nie martwię się o specyfikację. W online zero oszustów każdy ma równe szanse i to też jest dla mnie ważny argument. Microsoft bardzo się wziął do roboty i goni konkurencję jak się da i bardzo dobrze bo my gracze na tym korzystamy. Na początku dla mnie było szokiem jak można grać na padzie w fps, ile to nerwów straciłem grając w bf4, ale trzy cztery dni i było co raz lepiej aż w końcu ogarnąłem i powiem wam że nawet lepiej się mi gra łatwej jest ogarnąć pada i jego klawiszologie ;-).

 

Edytowane przez Blest
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Grałem na PC 15 lat

 

też się od tego odchorowałem po podobnym czasie

 

Inna kultura i komfort grania na konsolach (nie wygoda bo pc też mam podpięty do TV  + pad, lecz ten cały psychiczny komfort jak nie musisz się martwić o wymagania, poziom konwersji i instalacje po godzinie czasu)  

Link to post
Share on other sites

Udało mi się sprzedać procesor, więc nie ma już odwrotu. Prawdopodobnie wezmę forzę w dniu premiery, jako wygraną, bo ileż to godzin na ps3 ograłem w GT6 to się nie doliczę. Wróciłem dziś z pracy po nocce otworzyłem sobie piwo z lodówki i myślę sobie co ja mam się garbić tutaj przed pecetem jak jakiś idiota jak mogę wywalić się na kanapie z padem w ręku. FPS-y i pada to nawet lubię, często są pomoce, gorzej w multiplayerze. Jak już wspominałem mam ps3, ale ograłem już duża większość tytułów. Najlepiej wspominam killzone HD i dlatego trzymam tę konsolę dla takich staroci. Kiedyś te gry jakoś miały klimat, którego dzisiaj nie ma. Braki w grafice zapychało się ciemnymi teksturami a potem wychodził fajny mroczy horror :D

Edytowane przez misiek998
Link to post
Share on other sites

To co zobaczyłem w forzie i p.cars na PC, to różnica lat świetlnych. Dzięki Tommy. Pobrałem jakieś darmówki, kupiłem gold na rok i przez rok mogę spać spokojnie. Nie chcę nawet pytać jaka będzie przyszłość, świat bez zmartwień, odpalasz - grasz, nic nie chrupie, nie szukasz kolejnego directx-a ani kolejnych aktualizacji od nvidii, ani kolejnych biblitoek, czy patchy... Ani kolejnego windowsa, aby dostać teorytycznie więcej fpsów.

Świetna sprawa, do PC już nie wracam :)

Edytowane przez misiek998
Link to post
Share on other sites

 

 

Nigdy nie mów "nigdy"

Racja

dokupi PC takiego w sam raz na srednie detale jak ja jako dodatek do konsol :D :D :D

bo czasem fajnie popykac w Unreala czy kilka innych ;)

 

jako gracz stricte PC-towy od czasów 486 po całkowitej zmianie frontu  stwierdzam od ponad roku już nigdy nie będzie to moja główna platforma

INNY LEVEL, inne gry, brak stersu

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...