Skocz do zawartości

Recommended Posts

RIG:

 

Mobo: Asus P7H55-m LE 

CPU: Intel Core I3-530

GPU: Radeon 7850 OC 2Gb MSI

Ram: 8Gb DDR3 1600Mhz

Zasiłka:  SilentiumPC Deus G1 600w PSU 80Plus Bronze

 

Jak w tytule, upgrade tego sprzętu do około 1500zł. Będzie służył do programowania, grania i codziennego użytku. Z racji tego że najsłabszymi podzespołami są tutaj procek i główna, za tą kasę planowałbym wymienić te 2 części (niczego innego się nie opyla bo procek nie da rady z lepszą kartą itd. z tą już nie daje po OC), moja propozycja co do procka to i5-4690k za około 1000-1050zł, w przyszłości na pewno byłby podkręcany, jednak wcześniej musiałbym wymienić obudowę i zakupić chłodzenie lepsze na niego, ale to nie w tym budżecie, kiedyś. Nie mam natomiast żadnej propozycji co do mobo na ten procek, wypadłem z obiegu w tym temacie, będę wdzięczny za dobranie mobo pod kątem przyszłego oc (nie musi być jakimś potworem nie wiadomo ile kosztującym, ale miło by było gdyby była przyszłościowa) do tego procka, ewentualnie dobranie innego procka, ale chyba nic lepszego w tym budżecie nie wyrwę, a i nie ma po co mocniejszy sprzęt raczej do tych zastosowań.

Edytowane przez Wolwgang
Link to post
Share on other sites

Czekanie na skylake nie jest trochę czekaniem na kota w worku? Trochę mało info na razie jest o nich.


Jednak poczekanie tego miesiąca to teoretycznie nie problem, czy zmieściłbym się jednak w budżecie z tym skylake, nowa architektura pewnie będzie trochę kosztować.

Link to post
Share on other sites

Według doniesień premiera ma się odbyć na dniach, a cena ma być podobna a nawet chyba niższa od 4690k. Najpierw jednak musi zebrać premierowe żniwo więc nie ma na to co liczyć w pierwszych tygodniach. Jest jeszcze problem płyty i możliwości Twoich kości ram, które prawdopodobnie będą zmuszone do działania na 1.35V. Co do płyty to ja bym wziął Z97-G43 na już.

Link to post
Share on other sites

JA bym poszukał czegoś na z87 bo są bardzo dobre płyty, dość tanio ( z lepszymi sekcjami zasilania ) 
Gigabyte GA-Z87X-OC  Cena: 369zł
Gigabyte GA-Z87X-UD7 TH  Cena: 469zł

chipset z97 różni się tylko złączami  m.2 i sata express ( które i tak współdzielą linie PCI i nie mogą działać równocześnie, a taka Z97-G43 nawet ich nie ma )

a nie będziesz zmieniać CPU na Broadwell mając i5-4690k ( z97 i h97 są kompatybilne z nimi ) 

Jakieś 2 miesiące temu taka http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-z87x-ud4h-z87-dualddr3-1600-sata3-hdmi-gblan-atx-ga-z87x-ud4h-581447/była po ok 400 zl, obecnie jest ponad 2 razy droższa i już się nie opłaca. 

Link to post
Share on other sites

Poczytałem trochę o tych skyllake, i wychodzi na to że wzrost jest średnio 5% w osiągach w porównaniu do 4690k, a do tego nowa płyta główna kosztująca pewnie sporo, i wymiana ramu bo płyty z chipstem do skyllake będą już miały banki DDR4, więc chyba nie na mój budżet impreza.

 

 

@Kokosnh

Możesz opisać czym różnią się te 2 płyty może? No i czy na z97 procek nie kręciłby się jednak lepiej? Oraz czy w tej cenie które zostaje po procku (około 500zł) nie da się wyłapać jakiegoś dobrego z97, nowszy model płyty więc i pewnie bardziej przyszłościowy trochę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...