Skocz do zawartości

Modernizacja komputera max 400 zł ( procesor lub grafika )


Recommended Posts

Witam tak jak w temacie na czym lepiej wyjdę. 

Mam płytę główną juz więc albo kupię procesor i5 2400 albo Grafikę hd 7850 2 gb. I pytanie na czym lepiej wyjdę ? 

 

mój zestaw : CPU: AMD APU A8-5600k @4.4 Ghz 

COOLER: SilentiumPC Grandis XE1236 v2

HDD: WD Green, 3.5'', 1TB , WD Blue 3.5 500 Gb 

RAM: ADATA 8GB 1600MHz

PSU: Corsair Vs 550 w 

DVD: Asus E-Green 24x SATA 

GPU : Asus Gtx 650 1gb 

CASE: Zalman Z3 

MOBO: Gigabyte GA-F2A88X-D3H

OS:Windows 8.1 64 bit 

 

Link to post
Share on other sites

Z tego wynika ,że 90 % zużycia cpu i 60 % grafiki o to chodzi ? 

 

Przy okazji dodam mój monitor  1680:1050  roźdźelczosc

 

Tylko w żadne gry nie moge grac bo grafika słaba i mało vramu :(

 

 To jak i5 czy grafika ? Wiem ,że mogą być spadki fps jak kupię grafikę bo za mocna będzie , kolega namawia mnie na i5. 

Edytowane przez tomkusi1
Link to post
Share on other sites

Wypadało by to i to, ale gpu da Ci większego kopa 8-)

Wiem i wymienie oba tylko najpierw 1 cześc i za 4 miesiące 2 :D A nie lepiej kupic hd 7850 ? wydajność r9 270 ? 

 

Wszyscy mówią ,że lepiej proca wymienić najpierw 

Edytowane przez tomkusi1
Link to post
Share on other sites

Na czasie nie zależy mi :) Mogę kupić nawet i za miesiąc lub dwa. To bardziej się grafikę opłaca ? Bo według tego i to i to do wymiany. Tylko w czasie to najpierw a później to.  na grafice dużo zyskam ? Więcej niż na procu ?  Proc wiem ,że będzie ograniczał grafikę ,także nie wiem czy to dobry pomysł a wy co sądzicie ? nie będzie spadków fps ? 

Link to post
Share on other sites

Jak masz tak wysokie zużycie cpu i tak male gpu to znaczy, ze Proc nie wyrabia i karta się nudzi. Wiec zmiana proca w pierwszej kolejności powinna pomóc, ale 2400 to srednia opcja. Lepsze było by 2500K tyle za tym pójdą kolejne koszta. Lepsze chłodzenie, zmiana płyty itp. Ile masz kasy na te ulepszenia?

Link to post
Share on other sites

Max 400 zł ale po co lepsze chłodzenie jak mam grandisa a na nim pójdzie bez problemu na 4.6 ghz i5 2500k. To trochę za dużo bo i5 2500k to 600 zł lepsza płyta to 300 zł.  

 

A czemu i5 2400 to średnia opcja ? Przecież nie odstaje dużo od i5 hasswela np i5 4440 więc czemu słabo i nadal można na nim na ultra lub bardzo wysokich grać :)

To nie mój filmik tylko jakiegoś kolesia ja mam oc na 4.4 ghz i kartę gtx 650 od asusa 1gb. A jakim programem sprawdzić zużycie podzespołow tak jak na filmiku wyżej ? 

 

Jak masz tak wysokie zużycie cpu i tak male gpu to znaczy, ze Proc nie wyrabia i karta się nudzi. Wiec zmiana proca w pierwszej kolejności powinna pomóc, ale 2400 to srednia opcja. Lepsze było by 2500K tyle za tym pójdą kolejne koszta. Lepsze chłodzenie, zmiana płyty itp. Ile masz kasy na te ulepszenia?

 
Edytowane przez tomkusi1
Link to post
Share on other sites

Hmmm

Na tapatalku w tel nie wyświetlała się informacja o twojej konfiguracji więc dlatego doszło do małej nieścisłości w mojej wypowiedzi.

 

Monitoring możesz włączyć w programioe Msi Afterburner. Na moim kanele YT masz filmik z poradnikiem jak to uruchomić.

 

 

Sprawdz dokładanie jak wygląda u ciebie obciążenie proca i karty.

 

PS:

Grandis powinien znieśc wyższze taktowanie na tym CPU pytanie czy płyta też :P

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

Hmmm

Na tapatalku w tel nie wyświetlała się informacja o twojej konfiguracji więc dlatego doszło do małej nieścisłości w mojej wypowiedzi.

 

Monitoring możesz włączyć w programioe Msi Afterburner. Na moim kanele YT masz filmik z poradnikiem jak to uruchomić.

 

 

Sprawdz dokładanie jak wygląda u ciebie obciążenie proca i karty.

 

PS:

Grandis powinien znieśc wyższze taktowanie na tym CPU pytanie czy płyta też :P

Tylko ja to oc robiłem na ślepo tylko i  wyłącznie według biosu ( temperatura) W końcu doszedłem do wniosku ,że czujniki w płycie gigabyte nie tylko mojej na apu po prostu wariują i temperatura z biosu mnie się zgadza jako tmpin2 więc według tego robiłem . Hw monitor program . Już więcej nie chce bo błędy w occt wyskakują i napięcie już widzę ,że tak lekko nie podniosę i będzie działać tylko solidnie muszę pewnie podnieść a miedzy 4.4 a 4.5 ghz nie ma żadnej różnicy. ( Prawie ) Niestety nie ma mnie w domu aktualnie ( Urlop ,a komp został w domu ) Wracam dopiero około 18 sierpnia ,aczkolwiek internet mam w hotelu ;)  i nie mam jak sprawdzić jakie jest zużycie gpu. Czyli dopiero jak sprawdzę gpu i cpu to podjąć decyzję co bardziej jest używane i to kupić ? 

Edytowane przez tomkusi1
Link to post
Share on other sites

No spoko to ile gier zobaczyć ,żeby się dowiedzieć co bardziej używam ?  Mogę prosic o nie zamykanie tematu gdyż  napiszę jak wrócę  co bardziej używam i czy taka kartą lub proc kupić. ?????

 

Tak


To jak proc czy grafika bo serio dziś muszę zamówić a niema mnie w domu. Grafika mogę wziąc hd 7850 i podkręcić a proc to i5 2400. 

Edytowane przez tomkusi1
Link to post
Share on other sites

Stary sprawdź sobie w tych grach w kore głównie grasz

Spoko to jak wrócę z urlopu tylko z mojego doświadczenia wynika ,że nie warto proca amd do karty amd łączyć to prawda ?  Tylko na kartę amd mnie będzie stać ,więc już  60 % przekonuje to za procem ale spokojnie, sprawdzę te gry i napisze tu na forum. Tematu proszę nie zamykać. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...