Skocz do zawartości

Komputer do 1000 złotych pomóżcie


Recommended Posts

Witam, planuję złożyć komputer do grania w starcrafta 2, ponieważ mój obecny komputer nie daje rady nawet na super low detalach mam od 1fps do max 30fps (AMD Sempron 2800+ 1,6Ghz @ 1,88 Ghz, 1,5GB RAM ATi Radeon X1650 Pro) i postanowiłem złożyć komputer do grania w tą grę ale do 1000 złotych bo poprostu na nic droższego mnie już nie stać dodatkowo założyłem sobie że będzie to modernizaja komputera więc planuję zostawić obudowę, dysk twardy 80GB Ide nagrywarkę monitor itd oraz zasilacz 400W dałem za niego 99 złotych a wymienić na nowe płytę główną, wiadomo ramy, procesor i kartę graficzną, i wykombinować tak żeby za jakieś pół roku jak wpadną fundusze zmienić dysk twardy na jakiś 0,5 TB lub 1 TB oraz dołożyć pamięci RAM, popatrzyłem po pewnym sklepie internetowym nie wiem czy wolno mi pisac nazwe i wyszło mi coś takiego:

 

Procesor: AMD Athlon II X2 250 BOX (3GHz, Dual Core, 2MB, 65W, AM3) 195 złotych

Płyta główna: MSI 770-G45, AMD 770, DDR3, SATA2, GBLAN, ATX AM3 218 złotych

Pamięci: DDR3 2GB 1333MHz A-Data CL9 w jednej kości 114 złotych

Karta graficzna: Radeon HD5770 Gigabyte 1024MB GDDR5, HDMI, 2xDVI, PCI-E 479 zł

 

W sumie wychodzi 1006 złotych i mam jeszcze druga konfiguracje rozniaca sie procesorem i karta graficzna:

 

Procesor: AMD Athlon II X3 450 BOX (3.2GHz, Triple Core, 1,5MB, 95W, AM3)

Płyta główna: MSI 770-G45, AMD 770, DDR3, SATA2, GBLAN, ATX AM3 218 złotych

Pamięci: DDR3 2GB 1333MHz A-Data CL9 w jednej kości 114 złotych

Karta graficzna:Radeon HD5750 HIS 1024MB GDDR5, HDMI, DVI, PCI-E 421 złotych

 

W sumie to daje 1021 złotych i teraz moje pytanie która konfiguracja zapewni mi większą wydajność w starcraft 2 albo poprostu większą wydajność w grach, albo może doradzicie mi inną konfigurację do 1000 złotych plus minus 50 złotych, proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

No lepsza będzie ta druga konfiguracja - dwurdzeniowy procesor będzie bardzo mocno ograniczał wydajność Radeona 5770. Płyty głównej nie musisz zmieniać (jeśli jest na AM2 to wystarczy zaktualizować bios i tyle :D )

PS: Nie lepiej jeszcze trochę dozbierać do GTXa 460 768 MB? :menda: Jest znacznie wydajniejszy od tych Radeonów :D

Link to post
Share on other sites

Do StarCrafta w 1280x1204, wg testów wersji beta wystarczą:

- 2 rdzenie (albo 4, na 3 jest to samo co na 2)

- 2GB RAM

- grafika pokroju HD4670

 

Parę pytań:

1) W jakiej rozdzielczości grasz?

2) Wliczasz w budżet pieniądze ze sprzedaży starych części?

3) Podaj dokładną nazwę tego zasilacza.

Link to post
Share on other sites

plyta http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=57411 160

2x1 http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=74865 120

e3400 http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=59265 150

gtx460 http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=75778 540

 

970

 

i pod znacznie wiecej niz starcrafta - masz dylemat kup e5400 i tez krec ale to bez sensu szkoda kasy:p

Link to post
Share on other sites

Stary sprzęt wystaw na allegro - płyta, ram, grafika. Dostaniesz za to jakieś 200zł. Wtedy będzie mógł być zestaw lopeza + jakiś zasilacz sensowny. Tylko wtedy jedną kość 2GB, chcąc wsadzać niedługo kolejną (2 banki pamięci na tej płycie).

Link to post
Share on other sites

Ja zaproponuje coś najlepszego w tej cenie :zamykamy:

 

Procesor

 

AMD ATHLON II X3 445 3,1Ghz

 

245 zł

 

http://www.morele.net/procesor-amd-athl ... ox-319657/

 

Płyta główna

 

MSI 770-G45

 

215 zł

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi- ... 45-268406/

 

RAM

 

Goodram 2GB DDR3 1333Mhz CL9

 

99 zł

 

http://www.morele.net/pamiec-good-ram-d ... 2g-244558/

[Karta graficzna]

 

HIS HD 4850 512MB GDDR3

 

327 zł

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-h ... 2p-209539/

 

[Zasilacz]

124 zł

 

http://www.morele.net/zasilacz-tagan-at ... ii-244111/

 

CAŁOŚĆ 1010 zł wysyłka + 15zł

 

Co do zestawu lopeza2:

 

1. Plyta budżetowa 2 sloty na ram, mATX, słabe możliwości OC

 

2. Procesor Celeron E3400 do GTX 460? Bez przesady musiał by go wykręcić i to bardzo a co za tym idzie muisałby zakupić lepsze chłodzenie za ponad kilkadziesiąt złotych, chociaż i tak nie będzie pewny czy celeronik wykorzysta potencjał GTX 460.

 

3. GTX 460 pobiera bardzo dużo energii, Do niej powinno się startować z markowym zasilaczem 500W czyli koszt około 200-250 zł.

 

4. Ten Modecom 400W tak naprawdę mam połowę z tego w najlepszym wypadku, wymiana będzie konieczna bo Radeon HD4850 co prawda pobiera mniej prądu od GTX460 ale i tak więcej niż ten modecom może dostarczyć, Tagan 350 ma 300W na lini V12 Co daje zapas około 80W.

 

Za 1010 zł, dostaniesz dobrą płytę z 4 slotami na ram, z możliwością połączenia kart w crossfire oraz lepszym potencjałem OC i możliwością odblokowywania dodatkowych rdzeni. Procesor X3 445 jest dużo bardziej wydajniejszy nawet od podkręconego celeronka. Zasilacz stabilny, mocny i na pewno dużo cichszy od Modecoma.

Link to post
Share on other sites

4850??

tez nie jestem pewnien po co komu tak slaba karta do tak mocnego proca- chyba tylko po to by go blokowac i uniemozliwiac rozgrywke w wyzszych ustawieniach

 

co do zasilacza to za 160 zl z nadmiarem wystarczy

 

plyta ma mozliowsci oc dla e3/5 znacznie wyzsze niz ma je athlon na jakiejkolwiek plycie

(plyte mozna bez problemu w tej cenie podmienic- jesli komu nie lezy)

 

 

ogolnie wyglada to nedznie jak dla mnie 3 rdzenie i 4850 - dlawik juz na sam start

 

zeby to chociaz bylo 5770 to by jakos tam jeszcze "od biedy" smigalo

Link to post
Share on other sites

Hmm słaba karta, Starcraft 2 daje rady na wysokich detalach z FPS 50-60. Twoim rozumowaniem lepiej kupić karte za 600 zł której nie wykorzysta przy celeronie, kosztem reszty podzespołów i doliczeńem do 1000 zł dodatkowych 160 zł na zasilacz.

 

Wydajność kart HD4850 oraz HD5750 jest taka sama, po co przepłacać?

Link to post
Share on other sites

gosc nie uwzglednil w cenie zasilacza - to po co go wyreczasz?

 

za to uwzglednil - " albo poprostu większą wydajność w grach "

 

4850 z zadym procesorem nawet i7 980x nie zapewnia tzw wyzszej wydajnosci w grach

 

po to przeplacac ze 5770 po podkreceniu przesciga standardowego 4890 i jest nsikopoborowa cicha dobra kartą w swojej cenie

 

przykladowy jakis kretn daje za starucha 4890 uzywanego 400 zl a myslacy normalnie czlowiek kupuje nową 5770 za 450

Link to post
Share on other sites

Bo powinien wiedzieć że komputer po modernizacji z zostawionym tym zasilaczem może działać niestabilnie.

 

I dlatego zawarłem w zestawie zasilacz.

 

Nie napisałem że zapewni wyższą wydajność, tylko że nie będzie się marnować jak GTX460 przy tym celeronie.

 

I nie da się jednoznacznie odpowiedzieć która bo GTA 4 np będzie bardziej wymagało procesora a Crysis karty graficznej. To po prostu zależy od gier.

Link to post
Share on other sites

gta na ful detalach w fhd z e5 3.8 + gtx 260 krecony pod wydajniosc 275 uzyskuje 40kl

filmy na yuotube - pelno - wystarczy poszukac

 

wiec cos nieosiagalnego z jakimkolwiek procem dla 4850

 

grafika poziom wyzej niz slabiutkie gta to juz oczywiste ze 4850 odpada na starcie

 

zreszta na portalu-miasto gier - bodajze sa masowo przeprowadzane testy wielu gier

wlasnie i na i5 750 (turbo) i na e5 - w standardowych , smiesznie niskich zegarach

wystarczy porownac wyniki

i7 + nedzna grafa vs e5 + mocna grafa

Link to post
Share on other sites

"po to samo" do wymagajacych graficznie gier

a po co mu 4850 ?

 

e3300 nie konczy sie na 2.5ghz a radczej sie dopiero zaczyna po podkreceniu nie odstaje od e8 na standardzie

kazde 500mgh w gore daje mniej wiecej tyle samo co dodatkowy 1 kaszy

 

dla e8 na standardzie 5870 jest blokerem i to absolutnym blokerem

Link to post
Share on other sites

po to samo do wymagajacych graficznie gier

a po co mu 4850 ?

 

e3300 nie konczy sie na 2.5ghz a radczej sie dopiero zaczyna po podkreceniu nie odstaje od e8 na standardzie

kazde 500mgh w gore daje mniej wiecej tyle samo co dodatkowy 1 kaszy

zgadza sie kumpel na tym zestawieniu e3300(oc3,3)+4850 2gb ram, smiało pogrywa w gta4,mafię2, więc inne też nie będą miały problemu

Link to post
Share on other sites

oczywiscie - zakup porzadnego chlodzenia jak dla mnie powinien byc normą

 

smialo fortisa czy performe - to zaden zal 4.0 piechota nie chodzi i cisze tez trzeba miec a nie wyjca na 1600 obr

 

widzisz zegar athlona 2 - "dziwisz" sie ze wynik wyzszy - chyba nic dziwnego skoro zegar tez wyzszy o 20%

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...