Skocz do zawartości

Program Grand Theft Auto 5 przestał działać


Recommended Posts

Witajcie

 

Mam duży problem z tą grą ponieważ ciągle co jakiś czas wywala mi crasha z tym właśnie komunikatem jak w tytule. Nie mam pojęcia co jest tego przyczyną. Reinstalowałem grę, system też reinstalowałem na Windows 10 (to znaczy nie był to taki czysty reinstall bo obraz ISO w ogóle mi się nie chce pobrać z tego menadżera od Microsoftu, kilkukrotnie pobieranie zatrzymywało się na amen przy 43%, tak więc najpierw zaktualizowałem z Windowsa 7, na którym GTA5 również się crashowało do Windowsa 10 a potem z ustawień zrobiłem factory reset formatując wszystkie partycje dysku).

Karta to Asus Strix GTX 970, sterowniki mam oczywiście najnowsze, pamięci RAM mam 8GB, nie wiem dlaczego ta gra uczepiła się strasznie wirtualnej pamięci bo zjada jej chyba 3,5GB podczas gdy zwykłego RAMu około 6-6,5 (czyli zamiast korzystać z pełnej ilości fizycznego RAMu to zostawia wolną przestrzeń a używa wirtualnego, jakaś porażka po prostu). Wirtualną pamięć mam ustawioną w przedziale 512MB - 4GB (ale chcąc sprawdzić czy to problem tej pamięci zwiększyłem jej maks. rozmiar do 5GB a grę i tak mi scrashowało)

Sterowniki też jeszcze na Windows 7 reinstalowałem i nic to nie dało. Nie mam pojęcia czego to może być kwestia, a nie mogę sobie pozwolić na te crashe tym bardziej jak robię np. jakiś napad w Online, to już kompletna porażka

 

Gra cras****e się losowo, czasem mogę pograć 2h bez crasha a czasami w ciągu 10min. wywalą się 2 crashe. Ponad to dzieję się tak od jakiegoś czasu, wcześniej nie miałem problemów z tym

 

Proszę o pomoc

Edytowane przez Ultimate99
Link to post
Share on other sites

@jarrino

 

A których zakładek / okien chcesz fotkę?

 

@player1

 

Mam wszystko podkręcone. Testowałem już na stockowych ustawieniach karty graficznej oraz pamięci RAM i również wywaliło błąd. Nie testowałem jeszcze gdy procesor jest na stocku a obecnie jestem w trakcie testów jak wszystko jest na stockowych ustawieniach.

 

Tyle, że takie testy mogą trochę potrwać skoro crashe występują losowo a nie regularnie

 

Dodatkowo dodam, że w żadnej innej grze nie mam takich problemów, podzespoły zostały sprawdzone pod kwestią stabilności i jakby tego było mało to podzespoły mojego kompa były podkręcone gdy zakupiłem GTA 5 a jeszcze dodatkowo nie miałem tego problemu wcześniej w GTA, dopiero od niedawna tak się dzieje także to są 4 powody, dla których nie wydaje mi się, żeby problem leżał po stronie sprzętu 

Edytowane przez Ultimate99
Link to post
Share on other sites

OC nie musi, ale może być przyczyną. Mój cep też chodził stabilnie po OC (tzn. tak mi się wydawało) przez pół roku, przechodził testy Prime95, przeszedłem kilka gier, ale Crysis 3 wywalał się w taki sposób, jak u ciebie i okazało się, że proc w pełni stabilny po OC nie był, bo po minimalnym cofnięciu zegarów problem ustał. Także pograj kilka dni na stockowych ustawieniach, choćby po to, żeby wykluczyć tę ewentualność.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Trochę testowałem na różnych ustawieniach podkręconych podzespołów i chyba rzeczywiście winny jest procesor bo na stockowych ustawieniach nigdy mi się gra nie scrashowała natomiast dziwi mnie to, że już dosyć znacząco podniosłem napięcie a gra nadal potrafi się scrashować

Link to post
Share on other sites

To masz przyczynę. Trza pamiętać, że choć każdy procek i każde gpu jakiś potencjał OC ma, to jednak żyłowanie do granic czasem oznacza, że całkowicie stabilny sprzęt nie jest, choć może sprawiać takie wrażenie.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...