Skocz do zawartości

i7 4790k - czy jest sens dokupic chlodzenie bez OC


Recommended Posts

Na fabrycznych taktowaniach z jego Turbo do 4,4GHz i maksymalnym obciążeniu przy Prolimie Megahalems z 2xLepa BOL.Quiet PWM temperatury miałem rzędu 63*C.

Skoro wiesz, że na pewno nie będziesz podkręcać, nie lepiej Ci wziąć i7-4790 i za różnicę do wersji K dokupić dodatkowe chłodzenie, chociażby takiego Fortisa 2 XE1226? Na wydajności za wiele nie stracisz, a przynajmniej będziesz mieć chłodno ;) Nawet będziesz mógł sobie pozwolić na drugi wentylator na niego, a SPC dodaje dodatkowe klipsy montażowe.

 

Mimo wszystko wydaje mi się to lepszym rozwiązaniem.

Edytowane przez LuziQ
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzisiaj nie podkręcisz, a jutro będzie za późno. Podstawowe OC to kilkanaście uderzeń w klawisz +, a w Internecie jest masa porad.

Największym plusem jest wzrost wydajności, co jest oczywiste, dzięki temu nie trzeba będzie procesora zmieniać, hak zabraknie mocy.

Link to post
Share on other sites

Spokojnie Panowie. Dziękuję za zachęty. Z podkrecaniem juz mialem do czynienia i znam zalety tego procederu. Pytam czy bez OC ten procesor ma tendencje do mocnego grzania, jak tak to co polecicie? Czytałem ze ludzie polecają noctue dh15, ale podalem wam caly mój zestaw komputerowy żebyście odrazu zorientowali sie co mi się tam zmieści, bo wiem ze to tez jest ważne. Póki co nie będę podkrecac. Z czasem - na pewno ale nie wcześniej niz rok/dwa

 

A jak juz chudy napisal utrzymywanievl odpowiedniej temperatury na procesorze wydluza jego życie :)

Edytowane przez kubisiak1
Link to post
Share on other sites

Zalman R1, czyli maksymalnie 160 cm. Niby powinno pasować, ale nie wiem czy wejdą takie coolery, bo większość ma właśnie około 160

Za trochę ponad 350zł można myśleć o wodzie, ale to średnio opłacalna propozycja.

To, co wejdzie na 100% i jest w przyzwoitej cenie:

LINK

LINK


Za resztę pieniędzy polecam wymienić te lipne wentylatory w R1-ce na coś cichszego/wydajniejszego

Edytowane przez Whiskas
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

z wentylatorami w r1 , się zgodzę słabe, na topie terkocze na max obrotach, teraz już mi ucichł chyba się wyrobił i jest ok,  ale dobrze że robią swoje :)  , w tym budżecie szeroki wybór :) co byś nie wybrał będzie wydajne :)

Edytowane przez king2127
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...