Skocz do zawartości

Daewoo Nubira - miał ktoś z Was to auto?


Recommended Posts

Siemanko, mam możliwość zmienić (jest dosyć okazyjna cena po znajomości) moją 3-drzwiową Hondę Civic (rok 1997, pojemność 1.4) na 5-drzwiowe Daewoo Nubira (rok 2003, pojemność 1.6), jest to ten nowy wypust Nubiry i wizualnie ten model wygląda dosyć ciekawie (aczkolwiek wiadomo to i tak indywidualna kwestia). Ktoś z Was miał do czynienia z tym autem? bo chciałbym poznać wady i zalety żeby móc podjąć decyzję czy warto przesiadać się z niemal bezawaryjnej Hondy (aczkolwiek 18 letnie auto to już trochę stare) na te Daewoo. Będę wdzięczy za opinie.

Link to post
Share on other sites

Mój szwagier miał, choć nie pamiętam który to był rocznik. Najgorsze auto ze wszystkich, jakimi jeździł do dziś, nieustannie coś niedomagało. Ale to nie znaczy, że egzemplarz, który interesuje ciebie też taki będzie. Podobnie jak wpis powyżej. Generalnie zamiana Hondy na Deawoo to rok wstecz.

Link to post
Share on other sites

A potrzebne Ci w ogóle większe auto? Kilku znajomych miało starsze Nubiry i jedyne co im dolegało to słaba blacharka, w Hondzie z resztą też nie jest rewelacyjna. Mechanicznie te auto są nie do zdarcia(zakładając poprawną eksploatację).

 

Wybór i tak należy do Ciebie :].

Link to post
Share on other sites

No niby nie potrzebne, ale chciałbym zmienić na trochę nowsze (coraz bardziej mnie nie pokoi jazda tą hondą, wydaje jakieś dziwne odgłosy, ewidentnie coś się psuje, nie wiem czy to będzie opłacalne jest w nią inwestować) i lepiej wyposażone, bo w tej hondzie nie mam ani poduszek, ani elektrycznych szyb ani centralnego zamka, klimy zresztą też w niej nie było, ale zamontowałem już jakiś czas temu.

Link to post
Share on other sites

Przymiotniki z "nie" piszemy razem :).

 

Nowsze nie zawsze znaczy lepsze. Jeśli Hondzie coś dolega to wystarczy podjechać do mechanika i poprosić o sprawdzenie, ewentualnie na stację diagnostyczną - to nie kosztuje dużo. Weź też pod uwagę, że Nubira to też auto używane i na pewno prędzej czy później coś trzeba będzie przy niej zrobić. IMO te 3000, które miałbyś dołożyć częściowo warto zainwestować w H aby można było spokojnie jeździć i resztę kasy odłożyć na zakup w przyszłości, albo wydać na teraźniejsze przyjemności/potrzeby.

 

BTW, okazyjna cena zawsze budzi we mnie zwiększoną ostrożność przed zakupem, znajomy też ;).

Link to post
Share on other sites

Akurat co do osoby od której bym kupił auto to nie mam wątpliwości, bo to mojej mamy brat, on sprowadza z Niemiec już od wielu lat auta i wiem, że byle czego mi nie wciśnie, kupił tą Nubire za dobre pieniądze i tak się właśnie zastanawiam czy nie zmienić Hondy.

Link to post
Share on other sites

Tak naprawdę to nie napisałeś nawet ile miesięcznie/rocznie przejeżdasz? Czy pokonujesz dłuższe trasy czy raczej 90% w mieście. Co do trwałości to mam dość dobre zdanie o deawoo. Części powinny być tańsze niż do Hondy. Deawoo jest większe więc na długich trasach będzie większy komfort, honda będzie lepsza do miasta. Deawoo na pewno będzie więcej paliło (chyba że je zagazujesz - ale to inwestycja która zwraca się jak dużo jeździsz i inaczej moim zdaniem nie waro!) Masz rodzinę/dzieci? Honda będzie lepsza do miasta dla kawalera a Deawoo dla rodziny i na dłuższe trasy, wakacje itp.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...