Skocz do zawartości

Zestaw do 2000 PLN - procesor i5 czy i3 ?


Recommended Posts

Witam wszystkich,

 

składam aktualnie zestaw dla siebie do 2000 PLN i chciałbym się poradzić w tej kwestii bardziej doświadczonych użytkowników. Mój dylemat dotyczy głównie kwestii procesora, rozważam dwa kierunki:

 

-i5 4460 + słabsze GPU

-i3 4160 + mocniejsze GPU

 

  • Zastosowanie komputera : gry,internet
  • Maksymalna kwota :2000-2100 PLN
  • Których części potrzebuję :wszystko łącznie z obudową poza monitorem i być może zasilaczem. 
  • Czy będę podkręcać sprzęt? :raczej nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model:LG FLATRON IPS224 1920x1080
  • Specjalne wymagania :Wiedźmin 3 powinien jako tako działać ;)
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : zasilacz ? Amarox AX450 PNF
  • Własna propozycja zestawu :brak
  • Inne : chciałbym wszystko kupić w jednym miejscu, gdzie mi złożą to wszystko razem.

 

Dzięki !

 

Link to post
Share on other sites

Ja wolałbym mimo wszystko dać i3 i zainwestować w mocną grafikę (np. R9 270 i podkręcić do zegarów 270X, albo poczekać na 370X ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) Mało która gra wykorzystuje potencjał Core i5, i uważam, że jeżeli masz mniej niż 2300 zł to nawet nie myśl o i5.

http://www.morele.net/inventory/info/KJ8I2I/
Amacrox to legitna firma, która robi porządne zasilacze, fakt, nie jest to najmocniejszy zasilacz, ale i5 i R9 270 uciągnie na luzie. Co do płyty - w celu cięcia kosztów wybrałem tanie i sprawdzone mobo od MSI, fakt, nie jest to najlepsza płyta, ale mało kosztuje i jest dość sprawdzona. 4GB RAMu - wiem, że to minimum, ale jako iż jeden bank będzie jeszcze wolny to sądzę, że szybko dokupisz sobie drugą kostkę, szczególnie, że RAM teraz jest bardzo tani, obudowa- bardzo podstawowa, ale ma już jeden wentylator na starcie, możesz ew. zamienić na Gladiusa M20. Bardzo mnie ciekawi, jaki masz dysk, bo gdybym miał to mógłbym tutaj dać R9 380 i dołożyć do 8GB RAMu, co pozwoli na swobodną zabawę w Wieśku w przyzwoitych detalach.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź.

 

Fakt, byłoby mi na ręke jakbym nie musiał wymieniać zasilacza, zawsze to 150-200 PLN które można przeznaczyć na coś innego. HDD to jakieś stareńkie 240 GB, więc koniecznie do wymiany. 

 

A może być coś takiego :

 

http://www.morele.net/inventory/info/k1gazW/

 

+ za resztę, czyli 900-1000 PLN GPU ? 

Link to post
Share on other sites

Chciałbym pograć w nowsze tytuły, Wiedźmin 3, GTA V,Project Cars etc. Niekoniecznie muszą hulać w ustawieniach ultrach ;) zestaw ma starczyć na parę lat, modyfikacje to ew. dorzucenie kostki RAMu. 


Pomoże ktoś ? muszę jutro zamówić i mam mały mętlik w głowie ;) 

Edytowane przez Evo89
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...