Skocz do zawartości

Modecom Volcano 650


Gość DANNY_79

Recommended Posts

Gość DANNY_79

Widzę, że sporo się działo w temacie Panowie.

 

Właśnie skończyłem montować Volcano 650 w swoim blaszaku. Nie testowałem jeszcze zbytnio, ale już widzę, że linia +12V jest stabilna jak skała i wynosi 12.04V (przy obciążeniu i bez niego) - dla mnie to już rewelacja.

Odpalałem na opteron 180 @ 2.4GHz, 4GB ECC, 4x HDD, 1 napęd optyczny, Xonar DX i gtx470 @ 700/1400/3400

 

W furmarku linia +12V nawet nie drgnie. Poza tym zasilacz cichuteńki (na pudle pisze, że wentylator pracuje zmienia swoje rpm w zależności od temp.), kable odpinane (poza 24pin), oplecione.

 

Ogólnie po złożeniu mam teraz naprawdę schludnie w swojej starej, ciasnej obudowie.

 

pozdrawiam i dzięki za dyskusję (temat zostawiam otwarty, jakby jeszcze ktoś miał coś do powiedzenia).

Link to post
Share on other sites

Więc jako tako może się kierować testami TX750, jakby tych wulkanowych było za mało :menda:

już lepiej, ale jezeli chodzi o jakość wykonania, to volcanom daaaleko do korsarzy (tych cwt - psh), a zdecydowanie bliżej do starego thermaltejka (tez cwt - psh, ale np kondensatory jednakowo badziewne -> chińskie samxon tu i tu).

test: http://www.jonnyguru.com/modules.php?na ... ry2&reid=7

jak widać jak na dzisiejsze czasy to bardzo słabo...

 

 

że linia +12V jest stabilna jak skała i wynosi 12.04V (przy obciążeniu i bez niego) - dla mnie to już rewelacja.

(...)

W furmarku linia +12V nawet nie drgnie.

(...)

(temat zostawiam otwarty, jakby jeszcze ktoś miał coś do powiedzenia).

to ja mam do powiedzenia jedno: spadki na liniach od 0 do max obciążenia np rzędu 0.1-0.2-0.3V są całkowicie NORMALNE (i obojętne dla podpiętej elektroniki) i po tym się nie ocenia 'jakości' itp. itd. zasilacza.

 

ps: nie wiem ile za niego dałeś, ale to tego kompa dostałbyś solidniejsza zasiłke w prawdopodobnie podobnej cenie..

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

ps: nie wiem ile za niego dałeś, ale to tego kompa dostałbyś solidniejsza zasiłke w prawdopodobnie podobnej cenie..

Być może, ale stara zaczęła umierać (i był to dobrej jakości szef 500W), a ten był na stanie w sklepie niedaleko mnie, bo jak tu wytrzymać kilka dni bez kompa :menda:

Na dniach zrobię mu solidniejszy pomiar odpowiednimi urządzeniami pomiarowymi, więc wyczuję, co i jak z nim.

ozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Tobie Danny wprawdzie slon na ucho nadepnął:menda: ale moze moglbys sie pokusic o ocene glosnosci w stosunku do starego szefa(i co to bylo) pod obciazeniem - to byloby o wiele ciekawsze niz drobne czy mniej drobne roznice w stabilnosci napiec :D

 

bardzo bym Cie prosil o ten drobiazg :D

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Tobie Danny wprawdzie slon na ucho nadepnął:D

Jak wiał z cyrku, to mnie nie zauważył i po mnie przebiegł :menda:

 

Lopez, trzymałem dziada na furmarku przez 1h i ten zasilacz jest głośniejszy od starego szefa, ale nie ma wielkiej różnicy. Poziom hałasu jest jak najbardziej akceptowalny - nie przeszkadza.

Link to post
Share on other sites

no to rewelacji nie ma a naczytalem sie opnii jaki to on niby calkiem cichy moze poprostu goscie go nie dosc porzadnie zaladowali

jednak srednia recek mowi dobrze- rewelacji w tym wzg.niet

 

chyba ze miales super szefa jakis model up?

 

rozumiem ze (nie) przeszkadza - dziekuje za odniesienie i opinie :menda:

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...