Skocz do zawartości

Wypasiony komputer (ocena zestawu) 5500


Recommended Posts

Ale takie nie za drogie najlepiej 500 zł . Chce kupić coś porządnego. Jak nie da rady z monitorem to bez będzie podłączany pod telewizor. Znacznie ważniejsza jest sama skrzynka. A budżet na skrzynkę to 5500 zł więc zmienię chyba procesor i5 wyżej taktowany na 3.5ghz jeśli to coś da oczywiście. Czy lepiej dopłacić do wersji K ?? 

Edytowane przez konrad572
Link to post
Share on other sites
Ten zestaw jest najlepszy za te pieniądze ?? :

 

a RAM ? 

za 500 zl to kupisz tani monitor 20-21,5' FullHD na IPS 

np.http://www.morele.net/monitor-aoc-i2269vwm-579266/( nie ma najlepszej równomierności podświetlenia, ale w tej cenie nic nie ma ) 

tylko do grania na ULTRA na tym monitorze nawet podkręcony gtx 970 wystarczy 

 

 

A budżet na skrzynkę to 5500 zł więc zmienię chyba procesor i5 wyżej taktowany na 3.5ghz jeśli to coś da oczywiście. Czy lepiej dopłacić do wersji K ?? 

 

albo dopłacasz do k + płyta z87, albo bierze tego xeon-a, wersja zablokowanego i5  3.5ghz  jest nieopłacalna.  

ale tak jak mówiłem, do gier z gtx 980 Ti ten i5-4460 całkowicie wystarcza 

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

różnica będzie marginalna, ale jej nie zobaczysz, bo ta karta będzie produkować zawsze ponad 60 klatek na fullHD, na jakich byś ustawieniach nie grał ( na obu procesorach ).  
różnice zobaczysz w bardziej profesjonalnych zastosowaniach wykorzystujących CPU, grafika, obróbka itp.  realnie ok 20% 

Link to post
Share on other sites

wziął bym pewnie odblokowany i5
płytę na z87 
ram 2400 HHz
gtx 970 
i fajniejsza obudowę :D

Oczywiście wydajnościowo twój by był lepszy o ok. 30-40% klatek w grach( po podkręceniu przeze mnie  cpu + ram ) , ale mój by był tańszy o gdzieś 1200 zl ( no chyba ze bym wziął fajniejsza obudowę i zasilacz wtedy tylko 600 zl taniej )
 

choć teraz mam i7-2600k ( który idzie pod 5GHz )wiec mi się zmieniać kompletnie nie opłaca, jak coś to sobie kartę graficzna na Pascal-a jeśli ceny będą akceptowalne  

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

ok 5397 zl w esc.pl z lepsza płytą, ramem, chłodzeniem i darmowym złożeniem + dostawa  


http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=67440


po kod do darmowego złożenia i dostawy popatrz na postach kajtek.   

trzeba w komentarzu wpisać.  


można by się pokosić o lepsza obudowę  


np Gelid Darkforce czy coś lepszego 

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

Chcesz porządny sprzęt a kupujesz 980 Ti z budżetową resztą. Po co Ci 980 Ti skoro i tak masz monitor tylko Full HD? Nie lepiej wziąć 980 (nie zauważysz różnicy) i do tego porządny procesor (4690k), porządną obudowe z porządnym chłodzeniem i konkretną obudowe?

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@razoreg321 już wcześniej to powiedziałem, i nie gtx 980 a gtx 970 ( bo chce podkręcać ) mu wystarczy do fullHD.
( chciał coś "wypasionego" z gtx 980 ti to mu złożyłem najwydajniejszy zestaw, w najniższej cenie )
Ale jeśli mowa o wypasionym sprzęcie, to jednak w grach lepsza wydajność będzie miał z 980 Ti + i5-4460 niż twoje i5-4690k + gtx 980
procesorem nadgonisz 5-8% bo
 i5-4460 nie ogranicza gtx 980 ti.


Ja widzę sens dopłacić 150 zl do lepszej płyty, aby móc wziąć RAM 2400 MHz i porządna płytę 
ale nie widzę za bardzo sensu dopłacać 300 zl za odblokowany i5 


a nawet takiego i5-4460 można podkręcić do 3.5-3,6 GHz  za pomocą mnożnika i BLCK czyli 104x34 ( wiele to nie da ale zawsze coś )
​Zwykle przeszkoda w podkręcaniu BLCK jest RAM, im lepszy potencjał OC ram-u tym większe BLCK możemy mieć. 
​Ja u siebie miałem 107.3 na poprzednim ramie, obecnego nawet do 102 nie mogę ruszyć  :cry: ( choć zawsze można poluzować timingi ) 

Link to post
Share on other sites

Nieee noo super zestaw... Buda najtańsza, proc-podstawowa i5, mobo na b85, ale jest 980ti i szacun na dzielni... A to wszytko za ponad 5000... Za 2 lata karta będzie sie nadawała do średniego grania a z zestawu nie zostanie nawet buda, czy zasilacz. CPU oczywiście sie nie podkręci bo jak, ani nawet nie wymieni na taki, bo mobo nie pozwoli.. Ile masz lat autorze? Weźcie zostawcie ten zestaw bo to ewidentny przypadek beznadziejny. Kolejny setup na zasadzie - nie mam kasy na hi end zestaw, ale chociaż wsadzę najdroższe gpu i przyszpanuje w klasie.


BTW to RENDEROWANIE i GRAFIKA, to zostało dopisane dla taty żeby myślał ze komp "do nauki"? Bo chyba nie po to, by wyglądać bardziej "pr0" tutaj na forum?

  • Popieram 7
Link to post
Share on other sites

17 lat mam. Uzbierałem trochę kasy i jeszcze mi brakuję większa suma mogła by być problemem. Rendowanie i grafika zostało dopisana bo czasem zajmuję się rendowaniem filmów a grafiką prawie wcale. Jakie zestawy byście polecili ??.


Zastanawiam się teraz nad tym zestawem : 

http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=67440


A Jak zwiekszymy budżet do 6 tysięcy z dyskiem SSD bez HDD z MSI GTX 980 TI to złoży się zestaw z porządnymi podzespołami ?? Komputer ma starczyć na 5 lat dlatego tak wydajna grafika. jakby można zestaw pod OC .

Edytowane przez konrad572
Link to post
Share on other sites

Czasem, czyli komputer do grania.

Chłopie, zejdź na ziemię.

Przeczytaj dokładnie:

Wsadzasz do jasnej cholery high endową kartę za 2 klocki do zasilacza, który nadaje się do średniej klasy, podstawową I5, której nie podkręcisz i będzie zatrzymywać tą 980T. A obudowę można podsumować tylko jednym słowem: złom

Myślę, że schodząc do poziomu GTX 980 i dokładając budżet do 6000 będzie w porządku

@dad Ja to myślę, że chciał zostać youtuberem, to render - szybko się skończy

Link to post
Share on other sites

Użyłem opcji szukaj i zajęło mi to 30 sekund. Proszę bardzo zestaw od kajtka:


 


Gigabyte GA-Z87X-OC /intel Z87, LGA1150/


Intel Core i7-4790K /4.0GHz, 8MB, LGA 1150, BOX


Crucial 16GB (2x8GB) 1600MHz CL9 Ballistix


Crucial MX200 250GB (555/500MB/s)


Thermalright HR-02 Macho rev.B


Phanteks Enthoo Pro (black)


MSI GeForce GTX 970 Gaming 100ME 4GB DDR5 256Bit (1253/7010) + Batman


XFX Black Edition XTR 750W Modular 135mm 80+ Gold


 


5294 zł +  kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa


 


Wydajność karty w grach niemalże na takim samym poziomie. W zależności od optymalizacji gry, raz będzie wygrać nV, raz AMD. Przy GTX 970 masz jednak znacznie mniejszy pobór prądu oraz kulturalne, półpasywne chłodzenie. Do tego, o wiele lepiej wykonana obudowa, chłodzenia na CPU na start, lepszy dysk SSD, mocniejszy PSU z chłodzeniem półpasywnym i za wszystko płacisz 200 mniej. Oczywiście można pobawić się tutaj w kosmetykę. Pamięci Kingston 16GB (2x8GB) 2400MHz CL11 HyperX Savage + fabrycznie wyciszona obudowa Fractal Design Define R5 USB 3.0 Black Pearl 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...