Skocz do zawartości

Karta graficzna do 1 200zł | używana vs nowa?


Recommended Posts

GTX970 - nowa z tych budżetowych co nie koniecznie znaczy gorszych/używana nibytolepsza

AMD R9 390 - nowa z tych budżetowych co nie koniecznie znaczy gorszych

AMD R9 290X - używana z gwarancją jak najdłuższą

 

Innego wyboru nie ma a tematów o tych kartach są dziesiątki na pierwszych kilku stronach tego działu. PSU pociągnie wszystkie, procesor wystarczy a monitor (zakładam FHD ) sprawi, że będą miały mniej więcej tę samą wydajność. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Nvidia zabija stare karty sterownikami żeby nowe wyglądały lepiej wydajnościowo. Ujmę to tak, 780ti jest wydajniejszy od 970 ale już nie jest. Tak jak 770 jest wydajniejszy od 960 ale już nie jest a widziałem testy gdzie czasem 960 dogania 780 :P

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ciężka sprawa, dla czego? Dla mnie za taką kasę w grę wchodzą tylko NOWE karty. Przynajmniej mam więcej praw oraz opcji jeśli chodzi o zwroty i GW.

Chyba że po prostu szukasz jak najlepszej karty do tej kwoty....

Osobiście postawiłbym na NOWEGO GTX 970 to tylko dopłata 350zł a przynajmniej NOWA! Używany GTX 970 około 1300 zł.

Za podobne pieniądze kupisz GTX 780Ti , a czy warto? Moim zdaniem nie.

Taniej kupisz GTX 780 i 290/x koszta około 1000 zł.

 

Masz twarde 1,200 zł pożycz od rodziny 100-150 zł kup uzywke GTX 970 lub nową!

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Najchętniej bym wziął nową kartę, aczkolwiek mam inne priorytety i ciężko mi uzbierać wolne 350zł. Początkowo nastawiłem się na nową R9 290, aczkolwiek w oko wpadla mi 970, która w większości testów wygrywa.... I wydaje mi się, że dłużej na karcie zielonych pogram w wysokich ustawieniach... Serce mówi nVidia, rozum - czerwoni...

Link to post
Share on other sites

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2015/08/4kmed/charts/avg_1080p.png

Podsumowanie wydajności na nowych sterownikach, troszkę zaniżone przez Project Cars w którym jest duża różnica. W takim przypadku brałbym bez wahania jakiegoś używanego r9-290 na gwarancji za ~1000zł (msi gaming, sapphire tri-x lub vapor-x), podkręcił ile się da i cieszył się kilkoma stówkami w kieszeni.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kolego R9 290/x  na dzień dzisiejszy nie ma nic ciekawego, a jeśli jest to cenią więcej!

Znalazłem i proponuje  MSI GTX 780  http://allegro.pl/msi-gtx-780-gaming-n780-tf-3gd5-oc-twin-frozr-iv-i5577523976.html

Zadzwoń pogadaj jeśli chcesz to służę pomocą mogę podjechać , sprawdzić itp 

Uważam że to najrozsądniejszy zakup na ta chwile za te 1.000 zł

Edytowane przez Naksos
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Chyba źle zrozumiałem.

 

To niech poczeka chwilkę i regularnie odwiedza allegro. r9-290 to będzie zdecydowanie lepsze rozwiązanie od takiego gtxa 780

 

Ewentualnie olx, np

http://olx.pl/oferta/msi-r9-290-gw-24msc-CID99-IDb69oL.html#7f07d4b779

Edytowane przez MasterBarti
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

r9 290x to karta która rywalizowała z gtx 780ti. Wydajnościowo powinna być na poziomie gtx 970 z lekka przewagą.

Jedyny minus to konieczność posiadania idealnej cyrkulacji powietrza w obudowie i dobrego markowego zasilacza.

Jeżeli chcesz nową kartę to znalazłem co prawda bez X:

http://allegro.pl/karta-graficzna-msi-radeon-r9-290-4g-gddr5-512bit-i5558294478.html

 

36mc gwarancji w znanym sklepie.


r9 290 jest kartą bardzo mocną i stosunkowo cichą. Dopiero jak wejdzie na bardzo wysokie obroty, to będzie dosyć głośno.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja bym odpuścił !  Widać że to Handlarz!!!

Lepiej poszukać u prywatnej osoby.


Kolego moim zdaniem, a już to praktykowałem dołóż grosza i kup nówek np: GTX 970 - nowe , gwarancja i przynajmniej spisz spokojniej. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...