Skocz do zawartości

Windows 10 Temat zbiorczy. Wrażenia, wątpliwości porady


Recommended Posts

witam, wiadomo kiedy wersja  1909 będzie stabilna kiedy premiera ?

 

Jak się nic nie wysypie, to będzie wersja z RP. Skoro nie było jej tydzień temu, to pewnie za miesiąc (albo samemu będzie można zaciągnąć w trzeci wtorek października). Ja bym i tak z miesiąc poczekał. 

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Pytanie na szybko mam dziadka w domu z ori windą xp i muszę podmienić system na coś nowszego pakować winde 10 do dziadka typu core 2 duo 2.7Ghz / 3.5 GB Ram / 500GB HDD ? Będzie śmigał czy będzie mieliło?

Niestety będzie "mieliło". 10-tka nie lubi HDD niestety :/ Ramu ciut mało ale jak by tam był dysk SSD to bu to w miarę ładnie chodziło. Co prawda można się pobawić i wyłączyć zasobożerne procesy ale w tym wypadku nie ma to większego sensu :/ Chyba że zrobisz jak wspomniałem - wymienisz dysk na SSD ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry. Mam zainstalowany Windows 10.

Czy komuś też nie za dobrze działa opcja automatycznego układania okien obok siebie?

Nie chodzi mi o to ręczne przyciąganie do krawędzi bądź rogów. Chodzi mi o to, że włączam na przykład 3 okna i chciałbym, żeby one ułożyły się względem siebie wypełniając cały ekran. W Windows 7 układały się pięknie jeden obok drugiego i cały ekran był zajęty, a tu klikam tę opcję i ustawia te okna jak sobie chce.. zwykle nie tak jak to powinno wyglądać..

Druga sprawa. Znikają mi czasem ikony systemowe, te z prawej na pasku obok zegara..

Robiłem czystą instalację po formacie partycji..

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...

Przepraszam, jeśli już o tym było, ale mam pytanie:

 

Chciałbym utworzyć bootowalny pendrive z Win10 x64 v.2004. Można to zrobic za pomocą MediaCreationTool albo Rufusem (wolałbym MCT bo szybciej). Jaką będę miał tabelę partycji? (MBR/GPT) Kiedyś (chyba) było tak, że gdy zrobiło się bootowalny pendrive na systemie MBR to system na penie był MBR, analogicznie z GPT. Czy teraz MCT twardo wymusza GPT? Jak rozróżnić instalki GPT/MBR? Jeśli MCT sformatuje pena do FAT32 = GPT, a jeśli NTFS = MBR?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 11 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Przesiadłem się pierwszy raz na stałe już na 10 po tym jak daniel_k zrobił porządne stery do mojego auzentecha jakiś czas temu i tak się zastanawiam dlaczego internet działa w tym systemie tak potwornie powoli, w sensie we wszystkich innych przeglądarkach niż "wbudowany" Edge. Wyłączyłem zapore i defendera (ze skanowaniem w czasie rzeczywistym łącznie) i dalej to samo, to tylko u mnie tak czy ten os tak ma? a może to celowe działanie by siedzieć na Edge głównie? nie kumam tego, speedtest pokazuje mi cały czas 50 - 200 download max gdzie w windows 7 miałem 1gb niemal cały czas, ewidentnie jest coś "przycięte". Grzebałem wszędzie już, zmieniałem sterowniki karty sieciowej, zablokowałem zbędne usługi, zwiększyłem limit połączeń w gpedit.msc. Spectre i meltdown zablokowałem bo podobno zabija wydajność na starszych pc. Wszystkie aktualizacje zrobione są. Nic to nie daje. Dziwne. Miał ktoś taki problem z netem w 10?

 

E/co jeszcze mnie dziwi to, że problem jest głównie z downloadem, upload jest ok.

Edytowane przez Szarik
Link to post
Share on other sites

Sprzęt z sygnatury aktualny. Przeglądarki czyste i z rozszerzeniami - bez znaczenia, jest tak samo - sprawdzałem. Jedynie w Edge pełny transfer. 10 instalowana na czysto.

 

E/zauważyłem, że dużo się tam w tle dzieje :wariat:. 25 procesów w 7 a ponad 85 w 10...sporawo heh

Edytowane przez Szarik
Link to post
Share on other sites

Jest duża różnica między transferem w różnych przeglądarkach?

U mnie na "10" jest normalnie. Na początku przeleciałem wszystkie zalecane opcje i powyłączałem co trzeba, ale to już chyba zrobiłeś.
Na "siódemce" miałem sporo procesów w tle, obecnie też na "10" jest nie mało i wszystko gra. Używam Opry GX.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przeskanowałem z ciekawości właściwie bo i tak nie instaluje nic co by mi mogło zainfekować w jakiś sposób kompa no ale nigdy nic nie wiadomo, jest czysto. Brave, Chrome, Firefox, Opera i aktualnie Waterfox G3.2.5 - bez zmian. Transfer w tych przeglądarkach jest mocno ograniczony, czuć to nawet przy ładowaniu stron - mulą. Edge działa normalnie, szybko i zostałbym na nim gdyby nie krzyczenie o co drugi plik, że niby zawiera wirusa i potwierdzanie czy chcę pobrać..nawet przy wyłączonym filtrowaniu. Zobaczę czy uda się dodać reguły do zapory windowsa, może ona cały czas działa nadal mimo, że jest wyłączona. Z netem raczej jest wszystko ok bo wpinałem na chwilę stary dysk ssd z rezerwowym systemem windows 8.1 i śmiga aż miło.

 

E/ Battlenet, Steam i Ubisoft Connect pobierają z maks prędkością, dziwne to wszystko.

 

E/2/ Brak słów, zrobiłem trzy reguły by systemowa zapora przepuszczała wszystko w każdym możliwym kierunku i nie ma już problemu z działaniem przeglądarek, transferem. Nie przyszło mi do głowy, że zapora, którą wcześniej wyłączyłem nadal działa w tle...głupie. Wygląda na to, że jeśli działała mimo tego, że była wyłączona to gryzła się też z Comodo Firewall, którego używam od lat i sobię chwalę. Teraz wszystko działa już ok. Zwariować można :wariat:

Edytowane przez Szarik
  • Lubię to 1
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Poważnie czy śmieszkujesz sobie? :P już chyba wiem skąd jest aż tyle tych mało przychylnych opinii o win 10 :P użytkownik coś ustawia a system i tak to zmienia i robi po swojemu :wariat:

Link to post
Share on other sites

Wiesz, że lubię żartować ;) Ja się przed 10 bronię bo nie lubię mieć problemów z każdą aktualizacją systemu. Kumpel z pracy po jednej z aktualizacji miał problem z drukarką, system nie chciał jej zobaczyć, walczył z tym pół dnia i wkurzony podłączył ją do starego pc bo musiał wydrukować jakieś ważne dokumenty. 

Link to post
Share on other sites

Wczoraj jakieś aktualizacje weszły, jedna chyba do Defendera. Spoko. Uruchom ponownie, ledwo wyskoczył ekran logowania i dyskoteka...niebieski ekran, po restarcie kolejny niebieski  i tak z 5 razy :rotfl:. Koniec końców zwiększyłem volty na ramie i jest spokój. Jak tak dalej pójdzie to nie wiem czy wytrzymam długo na Windows 10 :wariat:.

 

E/ Comodo Firewall zablokował tyle elementów wbudowanych w ten os, które gdzieś chcą wysyłać dane... nawet głupi paint czy explorer - koniecznie gdzieś chcą wysyłać jakieś dane! zas*any ms :[

Edytowane przez Szarik
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Mam ósemkę na rezerwowym ssd, po wyłączeniu kafelków na desktopie to nadal bardzo dobry system. Chociaż jakbym miał wracać to raczej do siódemki mimo braku wsparcia ze strony ms, bardziej mi się podoba wizualnie :P. Obraz gotowej siódemki z wszystkimi fantami do wrzucenia na dysk też trzymam, tak na czarną godzinę :D. No nic póki co zostaje dziesiątka ale jak będą ciągle jakieś grubsze akcje z niebieskimi ekranami, sterownikami czy urządzeniami (np. dziś zniknął mi dysk na usb 3.0 i nie chciał się zainstalować, ruszył dopiero z innego portu usb a po wpięciu na ten na którym zniknął wcześniej też zaczął działać...) to nie będzie wyjścia, nie planuje testować każdej aktualizacji na swoim kompie. Wyłączyłem windows update do 18 października na wszelki wypadek :wariat:.

 

Zastanawiam się czy jest sens bawić się programami, które blokują całą telemetrię itp.?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...