Skocz do zawartości

Windows 10 Temat zbiorczy. Wrażenia, wątpliwości porady


Recommended Posts

Sprzęt głównie do neta wykorzystywany będzie. Porównać nie ma jak bo nie ja ósemki używałem na tym kompie :).

 

w week się sprawdzi co i jak

 

pozdro

 

Jak to nie ma jak? Formatujesz dysk Instalujesz obie wersje (najlepiej na osobnych partycjach) i porównujesz, potem formatujesz dysk i stawiasz tę preferowaną.

Link to post
Share on other sites

Weź pod uwagę, że W10 jest dużo bardziej upierdliwy w obsłudze i może się zmieniać co pół roku w taki sposób, że rodzice będą się gubić (o ile aktualizacja się nie wysypie i zostaną bez komputera, dopóki ich nie odwiedzisz). Jak zainstalujesz im W8.1, to za 4 lata będzie wyglądał dokładnie tak samo :). Ja u rodziny z tego powodu instaluję W8.1 - o ile nic nie nabroją, to wszystko po prostu działa i nikt nie pyta gdzie się co podziało, albo co to za ikonka.

Edytowane przez radosuaf
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Hej. Mam do was takie pytanie czy widzieliście może obniżki na system Windows 10 np takie 50 % albo 75% ? tak się zastanawiam, czy jakieś sklepy może jakimś cudem robią obniżki, że będzie go szło kupić np za 225 zł zamiast 450

Link to post
Share on other sites
Hej. Mam do was takie pytanie czy widzieliście może obniżki na system Windows 10 np takie 50 % albo 75% ? tak się zastanawiam, czy jakieś sklepy może jakimś cudem robią obniżki, że będzie go szło kupić np za 225 zł zamiast 450
Na cuda liczysz :D.

Jak masz jakąś obniżkę to max 5-7% i robią to raczej małe sklepiki lokalne.

 

Jak masz oryginalnego W7 to możesz aktywować w10 na tym kluczu w tej samej wersji co 7.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Warto instalować już Windowsa 10? 

Od premiery zainstalowałem na chwilę wiec mam licencje po 8.1

Aktualnie siedzę na 8.1 i zastanawiam się czy po paru latach nie warto zainstalować Windowsa 10.

Komputer ten ze sygnaturki, służy do grania w World of Tanks oraz przeglądania internetu i Netflixa.

Jak ze stabilnością 10?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Warto instalować już Windowsa 10? 

Od premiery zainstalowałem na chwilę wiec mam licencje po 8.1

Aktualnie siedzę na 8.1 i zastanawiam się czy po paru latach nie warto zainstalować Windowsa 10.

Komputer ten ze sygnaturki, służy do grania w World of Tanks oraz przeglądania internetu i Netflixa.

Jak ze stabilnością 10?

Pozdrawiam

 

Ja się przesiadłem z 8.1 na 10, bo jest już OK (no i mam Radeona, a AMD się wypięło na 8.1 już jakiś czas temu) - ale w przypadku W10 nie wiesz, czy za 2 lata MS nie uzna, że Twojego sprzętu nie będzie już wspierać i pozamiatane, a na 8.1 do 2023 roku nic strasznego się nie stanie :).

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Mam klucz na takiego windowsa:

Windows 10 Education, Version 1703 (Updated March 2017) 32/64-bit (English)

jako że obraz muszę pobrać z alternatywnej strony mam pytanie czy klucz ten zadziała z polską wersją czy może jest on ściśle ograniczony tylko do wersji angielskiej?

Link to post
Share on other sites

Ja też miałem swego czasu opory przed przejsciem na W10 i dalej twierdzę że niektóre rzeczy są dalej nie dopracowane ale powiedzmy na chwile obecną w10 jest "stable". No i nie oszukujmy się, niektóre rzeczy na starszych windach nie będą już po prostu obsługiwane.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...