Skocz do zawartości

Windows 10 Temat zbiorczy. Wrażenia, wątpliwości porady


Recommended Posts

Trochę już minęło od premiery Win10 i można krótko stwierdzić, czy przesiadka z poprzedniej wersji jest dla mnie udana.

 

Odpowiem krótko TAK, choć nie do końca Win10 zapewnił w moim przypadku kompatybilność z kilkoma bardzo rzadkim aplikacjami (99% z was nie wie nawet o istnieniu takich programów, więc to nie problem). Poza tym bardzo irytowały i irytują mnie automatyczne uaktualnienie os, które na szczęście na siłę, ale można wyłączyć (sic!), oraz wiele pomniejszych spraw, które w Win8 można było też zrobić i do tego w prostszy sposób.

 

Co jeszcze, a możne to, że powershell 5 to bardzo potężne narzędzie (choć w dużej swojej części dostępne również na win8 i oczywiście server).

Link to post
Share on other sites

Witam. Zainstalowalem jakiś czas temu Windows 10, został zaktualizowany z Windows7.

Od 2 dni mam problem z ikonami na pulpicie bo zmieniają sie miejscami. Ułoże je po swojemu po zresetowaniu komputera ikony sa poprzestawiane w inny sposób. dochodzi nawet do tego że korzystam z przeglądarki zamykam ja a inony znowu wyleciały w kosmos.

Kolejnym problemem jest sytuacja w której otwieram folder i jest opcja widok gdzie można ustawić widok ikon. Ustawian na duże ikony, minimalizuję okno ponownie otwieram a tam widok przestawiony z dużych ikon na szczegóły.

Mi wyczerpały się już wszystkie pomysly co może byc nie tak dlatego zdecydowałem się prosić was o pomoc za która z góry dziękuję.

 

 

 

U mnie było to samo, a powodował to antywirus, po zmianie na AVG problem zniknął tylko trzeba postawić system na nowo :)

Edytowane przez dudek079
Link to post
Share on other sites

Na wyłączenie hibernacji jest inna metoda działająca nawet chyba od XP.

Uruchom cmd jako administrator i wpisz:

powercfg -h off

Potwierdzasz i nie dość, że zwalnia Ci się na dysku ładnych kilka GB to masz problem z głowy z hibernacją, której i tak 90% użytkowników nie używa.

Edytowane przez LuziQ
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak zrobiłem aktualizacje z 8.1 do 10 i teraz chcę zainstalowac czysty system to instalatora odpalam z poziomu win 10 czy mogę botować od razu z pendriva. Tak żeby nie było problemu z aktywacją ?

Ja bootowałem z pena, klucz pominąłem, System aktywował się sam gdy miałem dostęp do internetu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam, mój problem z win 10 pojawił się podczas aktualizacji która się zwiesiła. Po restarcie pc otrzymałem komunikat ze aktualizacja została zainstalowana jednak teraz podczas wyłączania pc gaśnie monitor a komputer cały czas chodzi i jedyna metoda na jego wyłącznie to przytrzymanie przycisku power, dzieje się też tak przy zostawieniu pc na pewien czas, gaśnie monitor i nie można go później "wybudzić".

Link to post
Share on other sites

witam jest taki problem z brakiem dźwięku

Jakoś 2 tygodnie temu jak zainstalowałem win 10 zainstalowałem sterowniki od X-Fi Gamer i działało wczoraj małolat zrobił aktualizacje i od tamtej pory co restart jest brak dźwięku, pomaga jedynie usunięcie sterownika i zainstalowanie od nowa tylko jest to problematyczne co uruchomienie kompa.Próbowałem już patent z uśpieniem ale mnie działa. Prosze o pomoc jak zrobić by co uruchomienie kompa nie resetowało się do domyślnych ustawień

Link to post
Share on other sites

proszę o odpowiedz

 

 

 

 

http://i.imgur.com/4m9nnVR.png

Problem jest taki. Mam windowsa 10 Home. W nim nie ma możliwości dostania się do gpedit, gdyż go nie ma. A co, jeśli zainstalowałem gpedita osobno? Z internetu. Czy będzie on miał jakikolwiek wpływ na działanie systemu?
Link: ​

https://youtu.be/HXpGHAdUuxs​

Edytowane przez robhar1290
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...