Skocz do zawartości

Windows 10 Temat zbiorczy. Wrażenia, wątpliwości porady


Recommended Posts

Teoretycznie nie może go przenieść na inny komputer.Praktyka jednak, przy pomocy telefonu do Microsoft Polska ,pomaga w tym.Należy do nich zadzwonić i powiedzieć,że spaliła się płyta i po zmianie chce wgrać tego OEM-a.Przeważnie się zgadzają,więc wgra go i aktywuje na nowym kompie a następnie uaktualni do dychy....

Link to post
Share on other sites

A czy ktoś z Was próbował zainstalować system na dysku wirtualnym? Bo ja próbowałem z tym poradnikiem: http://www.dobreprogramy.pl/IT-Fun/Bootowanie-Windowsa-Server-2012-z-dysku-VHD,38286.html

 

Tylko że dysk użyłem ten którym uruchamiam system w VirtualBox. I niestety podczas uruchamiania komputera zamiast wyboru systemów mam błąd 0xc000000f (nie jestem pewien co do ilości zer)

 

 

Ktoś pomoże?

Link to post
Share on other sites

Dostrajanie systemu zakończone. Wszystko co ma być wyłączone, jest wyłączone. To, co ma się włączyć na żądanie - włącza się i wyłącza, to, co ma się samo wykonać i czyścić po sobie - tak działa. :)

 

Prawda, że czyściutko ;)

http://pics.tinypic.pl/i/00689/tmvkxgsknk4j.jpg

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie obecnie posiadam Windows 7 Home Premium 32bit i po akualizacji do 10 chcem utworzyc nosnik USB z 10 by wykonac czysta instalacje tylko nie wiem jaka wersje systemu wybrac by dzialala Windows 10 Home  czy Windows 10 Home N i 32bit czy 64?

Edytowane przez Luqiz
Link to post
Share on other sites

A ja mam pytanie trochę z innej beczki...

W Windowsie 7 jak i 8.1 miałem coś takiego, że po podłączeniu słuchawek system wykrywał podłączenie i automatycznie zmieniał głośność na tą, która była dla słuchawek. Teraz mam jeden poziom głośności dla głośników wbudowanych jak i słuchawek, co trochę mnie denerwuje ;/ Próbowałem już zmiany sterowników, jednak one nie rozwiązały problemu.

 

Jakieś rady? :)

Link to post
Share on other sites

Witam zaktualizowałem swojego starego Windowsa 7 Home Premium 32Bit do Windows 10 Home 32Bit

i teraz kilka pytań bo chcem zrobić czystą instalacje 10 z pendrive.

 

1.Zrobie system na pendrive za pomoca Media Creation Tool i nie wiem jaka wersje wybrac czy 32 bit czy 64 i Home czy Home N bo obawiam sie ze 64 nie będzie działac jeśli teraz zaktualizował się do 32.

2.Jakim kluczem aktywować ten windows 10 ktory bede instalował z pendrive? Tym starym od 7 czy teraz jest jakis nowy?

Link to post
Share on other sites

Witam zaktualizowałem swojego starego Windowsa 7 Home Premium 32Bit do Windows 10 Home 32Bit

i teraz kilka pytań bo chcem zrobić czystą instalacje 10 z pendrive.

 

1.Zrobie system na pendrive za pomoca Media Creation Tool i nie wiem jaka wersje wybrac czy 32 bit czy 64 i Home czy Home N bo obawiam sie ze 64 nie będzie działac jeśli teraz zaktualizował się do 32.

2.Jakim kluczem aktywować ten windows 10 ktory bede instalował z pendrive? Tym starym od 7 czy teraz jest jakis nowy?

Ściągnij 32 bitową wersję bez N. Przy instalacji i po instalacji nie wpisujesz klucza. Po zainstalowaniu systemu, wgraj sterownik od Lan/WiFi, po tym jak System połączy się z serwerami Microsoftu pobierze sobie ID maszyny i aktywuje system

Link to post
Share on other sites

Witam mam problem a mianowicie nie działa mi wyszukiwanie i pasek start po kliknięciu prawym przyciskiem myszy pojawia się tylko taki prostokątny pasek z czarnymi napisami na białym tle z opcjami : 


programy i funkcje


centrum mobilności


opcje zasilania, aż po menedżer zadań i zamknij / wyloguj.


 


Wczoraj zaaktualizowałam windows 8 na 10.. po zobaczeniu ikonki z logiem windows i komunikatem o mozliwości aktualizacji nie wiele myśląc zgodziłam się i szczerze żałuję


Teraz nawet nie mam jak zrobić screena ponieważ nie mam jak się dostać do painta czy innych programów tak jak pisałam z powodu braku wyszukiwania.


Nie dzialał jeszcze touchpad ale po usunieciu zbednej aktualizacji jest ok.


 


tak więc proszę o pomoc  :P


Link to post
Share on other sites

Uaktualnienia, szczególnie z zachowaniem ustawień i plików ze starego systemu są powodem różnych błędów.

Jeśli nie możesz korzystać z komputera to musisz u kogoś ściągnąć wersję instalacyjną systemu ze strony Microsoft i zrobić instalację systemu od nowa na czysto.

Link znajdziesz w tym temacie.

Edytowane przez raf77
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...