Skocz do zawartości

Recommended Posts

Na dniach potrzebuje lapka. 

Zastanawiam się miedzy dwoma, mam zamiar nabyć od razu podkładkę chłodzącą, bo słyszałem, że oba nieźle się grzeją. Do grania i programów typowo inżynierskich tj. robot, rm win, autocad etc.

http://allegro.pl/msi-ge60-apache-i7-4720hq-8gb-1tb-gtx860m-fhd-mat-i5560992399.html

http://allegro.pl/lenovo-y50-70-i7-4720-8gb-1tb-gtx960-4gb-fhd-450zl-i5441329649.html

Wizualnie bardziej podoba mi się MSI, ale wolę wybrać platformę po prostu lepszą.

Z góry dzięki 

 

ps. podobno lenovo ma okropny serwis, jak to wygląda przy msi?

Edytowane przez qbasmok
Link to post
Share on other sites

Pamięć GPU w MSI wynosi 2 GB, a w Lenovo 4 GB.

 

W MSI zainstalujesz dwa dyski SSD (mSATA), a w Lenovo ani jednego.

 

MSI to grzejnik. Lenovo nie posiada wydajnego układu chłodzenia, ale jest troszkę chłodniej. Trudny wybór. Najprawdopodobniej wybrałbym Lenovo..

Link to post
Share on other sites

MSI GE60:

'Mimo intensywnej pracy wentylatora GE60 Apache Pro szybko osiąga wysokie temperatury. Bez obciążenia jest dobrze i cała obudowa pozostaje chłodna. W teście pełnego obciążenia natomiast na spodzie zmierzono aż 49°C . Również temperatury podzespołów były w tym teście wysokie. Maksymalna temperatura rdzeni CPU to 95°C, a w przypadku GPU stwierdzono maksymalnie 93°C.'

-> http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-MSI-GE60-Apache-Pro.122040.0.html

 

Lenovo Y50:

'Przy pracy na luzie Y50 nie nagrzewa się nadmiernie. Podczas przeglądania stron WWW czy oglądania filmu na YouTube'ie temperatura obudowy nie uzyskała nawet 30°C.

Testowanie wydajności w grach rozgrzało procesor do 74°C, a kartę graficzną do 68°C. W przypadku procesora jest to temperatura porównywalna z temperaturą z poprzedniego testu (zwłaszcza jeśli weźmiemy poprawkę na niższą w teście nowszego modelu temperaturę otoczenia). W przypadku karty graficznej GTX 960M okazał się nieco cieplejszy.

W trakcie maksymalnego obciążenia procesor uzyskał temperaturę 92°C (identyczną, jak w teście starszego modelu), a karta graficzna nagrzała się do 85°C (czyli o 4°C mocniej, niż w przypadku karty GTX 860M). W tym trybie także temperatury obudowy stały się dosyć wysokie. Maksymalne wartości przekroczyły 55°C i ciepło było wyraźnie odczuwalne.'

-> http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Lenovo-Y50-70-GTX-960M-IPS.143522.0.html

Link to post
Share on other sites

Clevo to dobry sprzęt, jeżeli wydajność podczas wyboru nowego laptopa, odgrywa największą rolę. Oczywiście wymiana karty graficznej na nową, np. 970m czy 980m, jest kosztowna, ale jak weźmiemy pod uwagę używane GPU, to już nie.

 

Np. Nowa 880m kosztuje 1800 zł, a używane około 1000 zł..

Edytowane przez dawid12345678
Link to post
Share on other sites

A czy takie 880m będzie znacznie wydajniejsze od 960m? I ten procesor przy clevo 2,2ghz to raczej nie za wysokie taktowanie. A jak z temperaturami z tym clevo? Posiadają oni serwis w PL? W żadnym naszym sklepie nie widzę tego modelu.

Link to post
Share on other sites

Taktowanie:
- i7-4702MQ 6MB 2.20-3.20 GHZ 4C/8T TDP 37W


880m będzie wydajniejsza, ale wiele zależy od gry - http://www.notebookcheck.pl/Ranking-kart-graficznych-w-grach.31531.0.html. Nie, serwisu w Polsce nie ma. Co do temperatur, poczytaj recenzje. Będą podobne do innych modeli, z górne półki.
Bluemobility oferuje te DTR, ale pod inną nawą.

Link to post
Share on other sites

Kurczę, w sumie dałoby radę znaleźć środki na tego clevo, ale mało rzeczowych opini na temat tego p157ms-a, tylko 2 użytkowników którzy są związani ze sprzedażą i dystrybucja wypowiadają sie na jego temat. Trochę tez wydaje mi sie, ze kwestia upgradu laptopów w pl jeszcze raczkuje. Nie wiem czy nie równie opłacalne byłoby kupić teraz lenovo, a za 2 lata za podobna cenę kupić jakiegoś nowego lapka. Chociaż ta 880m kusi, nie powiem.

Link to post
Share on other sites

Ale po co wydawać pieniądze na Lenovo, skoro w Clevo wystarczy wymienić GPU (za jakiś czas)? Oczywiście podzespoły do DTR są drogie, ale wiele osób kupuje używane CPU czy GPU, od sprawdzonych sprzedawców - po szczegóły zapraszam na PW. Jeżeli chciałbyś zdobyć więcej opinii na temat modelu P157SM-A, również zapraszam na PW.

Edytowane przez dawid12345678
Link to post
Share on other sites

No dobrze, załóżmy ze wziąłbym clevo, po 2 latach bede zmuszony wymienić Cpu oraz gpu zeby grac na w miarę przyzwoitych detalach (hipotetycznie), wyniesie mnie to pewnie +\-2000zl biorąc używki, gdzie nie mam gwarancji ile mi to pociągnie, zarówno używane komponenty jak i cała reszta łapka. Gdzie w przypadku kupna lapka nie dtr wymieniam go co 2 lata, mam gwarancje itp.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście masz rację.

CPU pokroju i7 4930MX (odblokowany mnożnik - wydajność normalnej i7/ niższe modele oferują podobną wydajność, ale biorąc pod uwagę cenę, stają się mało opłacalne) to koszt 1000 zł, i starczy Ci na bardzo długo. Prędzej wymienisz DTR-a, niż taki procesor - więc to jednorazowy wydatek. 

 

i7 4930MX: http://ark.intel.com/products/75133/Intel-Core-i7-4930MX-Processor-Extreme-Edition-8M-Cache-up-to-3_90-GHz

 

Co do GPU, jeżeli wiesz gdzie szukać sprawdzonych kart, to prawdopodobieństwo że 'padnie' jest bardzo niskie. Znam osoby które zajmują się sprzedażą używanych podzespołów, i nie raz bywało tak, że wymieniali karty na inne, jeżeli jakimś cudem nie działały po upływie miesiąca. Z CPU takich przypadków nie ma, bo się nie psują - chyba że kupujący coś nabroi.. ;)

 

Kupując 'jednorazówkę', nastaw się na wydatek 3.500 zł, który musisz ponieść co dwa lata. Weź pod uwagę Polskie realia, gdzie ceny 'szaleją'...

 

Troszkę się rozpisałem..

 

Co do wymiany procesora, nie jestem pewny, czy będziesz musiał go wymienić. 4 fizyczne rdzenie, tylko taktownie troszkę niskie, ale zawsze można podkręcić.

 

Z GPU sprawa ma się troszkę inaczej. 880m to wydajność 660Ti. Jeżeli nie potrzebujesz najwyższych ustawień graficznych i stałych 60 kl./s, to prędko jej nie wymienisz. Jest troszkę słabsza od 970m, bardziej się grzeje, ale to nadal ogromna wydajność.

 

Jedynie co przemawia na korzyść 'jednorazówek', to interfejs MXM (obecnie 3.0b). Z pewnością kiedyś zostanie opracowany nowszy.

 

Podsumowując, wymienisz kiedyś procesor na jeden z topowych modeli, to i więcej pieniędzy będziesz mógł przeznaczyć na GPU - powiedzmy okolice 2 tyś. Za taką kwotę, bez problemów znajdziesz nową kartę graficzną.

Wszystko ma swoje plusy i minusy. Osobiście dołożyłbym do Clevo - różnica w cenie akceptowalna, bo i wydajnościowo to inna półka. Za dwa lata możesz sprzedać 'jednorazówkę' jak i DTR-a.

Edytowane przez dawid12345678
Link to post
Share on other sites

Osobiście nie miałem produktu tej firmy, ale z opinii innych wynika że:

 

- jakość wykonania jest dosyć dobra, ale do Asus'a nie ma co porównywać,

- są dosyć wytrzymałe,

- głośny pod obciążeniem (gry - o 3-5 dB od Asusa G750/G751 // FurMark + Prime - 52-55 dB),

- touchpad jest dosyć 'przyjemny'.

 

Co do zwrotów, to znam jeden taki przypadek.


Recenzja podobnego modelu:

http://laptopy.benchmark.pl/test-laptopa/xnote-p157sm.html


PS. Xnote, Sager, Hyperbook = Clevo.

Edytowane przez dawid12345678
Link to post
Share on other sites

Przeglądając masę for w poszukiwaniu informacji nt tego konkretnego modelu clevo, większość użytkowników znacząco go odradza argumentując to bardzo wysokimi temperaturami, duża głośnością i średnią wytrzymałością. W zamian poleca dołożyć do wersji z 970m, ale to juz wydatek znacznie większy, którego nie mogę zaakceptowac. Obawiam sie przez te temperatury i hałas zeby mi sie to nie popalilo w środku :/ cieżki orzech do zgryzienia.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...