Skocz do zawartości

gtx 460 czy 6850/6870?


Recommended Posts

Witam!

Ostatnio zdecydowałem się na zakup karty graficznej.

Mam zamiar zrobić to jakoś w grudniu-maksymalnie w styczniu.

Zastanawiam się nad kupnem gtx 460 - lub czegoś w podobnej kwocie

Ostatnio moją uwagę przykuły nowe ati 6850 i 6870 tylko na razie ich cena jest trochę wyssana z palca - czy jest możliwość, że stanieją w ciągu tych 2 miesięcy?

W przyszłości chciałbym też dokupić drugą kartę i pośmigać na sli/cf

Które karty mają lepsze skalowanie? Te gtxy czy ati?

Link to post
Share on other sites

Teoretycznie karty powinny do stycznia mocno stanieć więc pozostaje wytrwać. A po drugie w tym czasie wyjdzie seria HD 59xx i wtedy powinno być opłacalne kupić jedną z nich ;) Moim zdaniem 6850 lepiej się skaluje a PhysX można schować między bajki bo po za tym iż zmniejsza wydajność tak na prawdę nic nie daje :P

Link to post
Share on other sites

Na chwilę obecną najbardziej opłacalny jest ten GTX460, o którym pisałem wyżej. Ta sama karta tylko, że w wersji 1GB kosztuję około 100zł więcej, a przyrost wydajności oscyluje w granicach 6-7%, więc sam się zastanów czy warto doplacać. Zasilacz do ewentualnego SLI z tych GTX'ow powinien być na styk. ;)

Link to post
Share on other sites

skoro chcesz kupic karte w grudniu/styczniu to wtedy napisz posta o tym... za miesiac moze sie cos zmieni ale za 2 cany beda calkiem inne (świeta /nowe grafy/kursy walut itd) i nie wiadomo co sie oplaci jesli bys chcial kupic karte juz dzis to bez wachania gtx 460 jest tanszy i latwo go wykrecisz zreszta masz pelno testow i wypowiedzi o gtx 460

Link to post
Share on other sites

GTX 460 w wersji 1 GB czas jakiś gości na rynku. Zbiera superlatywy za zgodność deklarowanych osiągów z faktycznymi. HD6850,70 jest zbyt krótko by obiektywną ocenę wystawiać. Radzę poczekać do stycznia. Sytuacja będzie klarowniejsza wobec nowych konstrukcji.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

ja mam taki sam dylemat

brac gtx 460 SOC(gigabyte), ew. hawk za nieco ponad 700zl i wykrecic na te 950mhz czy czekac na niereferenta 6870(kiedy wyjda?) za 800(?)zl i tez krecic

 

tylko jeszcze kwestia poboru mocy:

http://www.techreport.com/articles.x/19894

z testu widac ze taki gtx460@950 pobiera troche wiecej niz stockowy 470 :P

tu inny test:

http://vr-zone.com/print/amd-radeon-hd- ... 10117.html

 

ile szybszy jest 6870 po serdnim oc (bo za duzo sie ich wycisnac nie da) od gtx 460@950?

jak jest z poborem mocy po oc porownujac obie karty?

 

dodam ze mam zasilke bequiet purepower 530W (na lini 12V chyba 420W)

 

btw i nie chce czekac do polowy stycznia bo to az 2 miechy ;]

Link to post
Share on other sites

Ah, a co mi po karcie którą muszę wykręcić do granicznych wartości? I ile na niej pogram? rok? dwa lata? a potem kaput?

 

MSI mam jakościowo lepsze i chłodzenie cichsze od zwykłych wersji OC. A to mnie bardzo interesowało. +-100zł w stosunku do Gigabyte 1GB OC. Chyba było warto :tajniak:

Link to post
Share on other sites

No wiesz, fajnie było by ją odsprzedać. A nie wyrzucać na śmietnik. Dla mnie to też się liczy. Taka wersja na rynku wtórnym też jest warta więcej niż zwykła. Przynajmniej będzie się cieszyła znacznie większym zainteresowaniem.

 

W skrócie zobrazuje Ci mój tok myślenia.

Jedni wolą wyżyłować i ospoilerować Seicento, a ja wole mieć Audi z mocnym silnikiem, bez zbędnych dodatków.

 

A OC, to max ( jeśli coś będzie tego wymagało ) 840-860 na rdzeniu, myślę mnie zadowoli.

Link to post
Share on other sites

Ah, a co mi po karcie którą muszę wykręcić do granicznych wartości? I ile na niej pogram? rok? dwa lata? a potem kaput?

 

MSI mam jakościowo lepsze i chłodzenie cichsze od zwykłych wersji OC. A to mnie bardzo interesowało. +-100zł w stosunku do Gigabyte 1GB OC. Chyba było warto :tajniak:

 

Nie rozumiem skąd się wzieło przekonanie, że jak sie kartę podkręci do granicznych wartości to ona nam zrobi kaput. Raczej tak nie robi. A jak tak zrobi to jeszcze lepiej bo mamy szanse dostać wydajniejszy model w ramach rekalmacji.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem skąd się wzięło Twoje przekonanie, że karta nie zrobi kaput po jakimś czasie :menda:.

I nie rozumiem czemu mój wybór był aż tak nieopłacalny, że go krytykujecie nie podając żadnych argumentów :ciekawy:

 

W dodatku, co jeśli zrobi "kaput" tydzień po upłynięciu gwarancji? Eh, bo jeśli nasz komputerowy rynek się nie zmieni za 2-3 lata wcale nie będzie mi potrzebna lepsza karta graficzna. 6600GT wystarczył mi na 4 latka :D.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...