Skocz do zawartości

Grafa do 420 zł pod XP


Recommended Posts

Planuje jakos do końca roku zakupic zestaw właśnie z nieco słabsza grafika taka do 400zł ale pod WIN Xp czyli taka ktora ma dobra wydajność w DX9 czy DX10 bo nie chce płacić za dx11 skoro i tak go nie wykorzystam.

 

To plan na jakies pól roku może rok. wtedy albo dokrece proca mocniej zmieniając grafike na cos nowego i kupie do mojego XP upgrade tylko jeszcze eni weim an jakiej zasadzie to dzial ale na to jescze czas.

 

Rozmyślam jescze na jakiej platformie to zbudować.

AMD nieco taśsza np. Phenom x2 555(i proba odblokowania na x3/x4 plsu male oc) do tego MOBO na sb850 z 880g/890gx. czyli jakies 320 za procesor i tyle samo za plyte glowna.

 

Platforma intel to jakas Mobo do max 330 zł p55 albo H55( przy czym wolalbym h ) z powodu proca albo i3 530 albo 540(ze wzgledu na niskie C* bede raczej lekko krecil). zawsze jakby grafa padla to mógłbym jakos dzialac na PC bez tej głównej karty graficznej.

ale tutaj sa to juz wydatki rzędu 350 zł za procesor i 330 za mobo. Z tym ze jest to bez kręcenia zestaw nieco szybszy.

 

Więc prosił bym jakies za i przeciw co do tych platform mając na uwadze ich rozbudowe w przyszłości. Wiem ze i amd i intel przy kolejnych procach zmienia podstawke wiec nie ma co marzyć o nowoczesnych procach ale powiedzmy że wymiane tych na yzsze modele ktore za rok będą tansze.

 

 

caly zestaw:

RAM ; GOODRAM 4 gb 1333 - 220 zł

dysk samsung f3 500gb - 135 zł

buda jakas do 160 zł

chlodzenia zalman - 130zł

naped - 80 zł

AMD proc plus mobo - x2 555 asrock 870 albo asus v evo ~ 630 zł ||| INtel i3 540 dif lan party ~ 650 zł

zasilacz ocz 500 W - 230 zł

reszta to dodatki..

wiec teraz pytanie o karte graficzna do mniej wiecej takiego zestawu

myslalem nad 4870/50 albo gtx 260 ale to już sie nie orietuje za bardzo wiec o pomoc prosze Was ;)

 

Ktory z tych zestawów jest bardziej przyszłościowy albo ktory po wymianie podzespołów da wiekszego kopa wydaje mi się ze intel instalując za rok 7ke podkrecajac i3 do 4ghz albo zmieniając go na coś szybszego plus nowa grafa będzie ogień bo na AMD najszybszym procem do gier bo głównie o to mi chodzi jest phenom 970 ktory no powiedzmy jest porównywalny do i5 760.

Link to post
Share on other sites

Grafika - GTX260 core 216, albo HD4890 - używane za około 400zł.

Za 540zł masz nowe GTX460 768MB od Gigabyte z dwoma wentylatorami (dobre ciche chłodzenie)

 

Zasilacz - OCZ 500W SXS2 (lepsza seria, mocniejsza), można wyrwać za 200zł, za 235zł kupiłem taką 600'tkę.

 

Buda - rozejżyj się za Gladius 600 albo Cooler Master Elite.

 

Napęd - polecam Pioneer - dużo lepsze od LG i Samsungów, cichsze, wyższa kultura pracy, pewniejsze, cena podobna (oczywiście bez lightScribe i innych podobnych badziewi które obniżają żywotność).

 

Platforma...

Od siebie polecam coś z LGA1156, najlepiej DFI Lan Party. Bardzo dobra płyta główna za 340zł. A procesor taki, na jaki będziesz sobie w stanie pozwolić - kiedyś wymiana np na i5 760 albo i7 860.

Link to post
Share on other sites

w przyszlosci sie nie rozbudowywuje tylko wymienia cala platforme (sprzedaje i doklada do nowej- przynajmniej "wirtualna" przyszlosc i rozbudowa nie powinny byc priorytetem)

 

zestaw sklada sie jak najwydajnejszy za daną kase - na juz i na teraz

- ot jedyna sluszna foilozofia skladania zestawów komputerowych

Link to post
Share on other sites

w Tym celu pisalem te 400 dwadzieścia żeby bylo tak naprawdę 20 zł tej górnej granicy a nie ze mi ktoś wyskakuje z 540 zł ;) bo nie w tym mój cel. Nie po to pisalem jak wyglada cala sytuacja żeby mi ją zmieniać.

Więc nie podsówajcie mi kart na dX11 bo an co mi one jesli jestem juz od ładnych paru lat szcześliwym posiadaczem hah^ legalnego i legendarnego staruszka imieniem X o nazwisku P . :P

 

Więc poszukuje raczej jakiejś wydajnej karty do 400 zł zeby nie przesadzać z bajerami ale właśnie pod xp.

chodzi mi głownie o opłacalność czyli wydajnosc co do ceny.

hmm co do allegro to nie za bardzo bo chcialbym ja mieć jednak na gwarancji i zreszta calay pc bedzie kupowany na firme wiec musze mieć nowe czesci na fakture vat.

 

Wiem też że juz u schyłku obu podstawek pod procesor na platformie INTEL jak i AMD nie można za abrdzo mówić o jakiejkolwiek 10 latniej przyszłości ale o delikatnej rozbudowie w granicach rozsadku owszem.:D np jeszcz 4 gb ramu(moze za pare alt sie przyda) na pewno mocniejszej karcie graficznej i albo an tyle podkreconym procku albo po prostu nowym aby jej nie ograniczal reszte zostawie i amen. NIe jestem jakims zapalonym graczem ale mysle ze w mojej sytuacji to dobry wybor.

 

co sadzicie o tych grafach: http://www.pixmania.pl/pl/pl/5956219/art/sapphire-technology/radeon-hd-4870-512-mb-gdd.html?srcid=7128&Partenaire=ceneo&CodePromo=oui

 

http://www.pixmania.pl/pl/pl/3703101/art/sapphire-technology/radeon-hd-4870-1-gb-gddr5.html?srcid=7128&Partenaire=ceneo&CodePromo=oui

 

w tej cenie to chyba dobry wybór tylko dziwi mnie tak wysoka przesylka.. ?

OCZ 500W SXS2 wlasnie nad tym albo wersja 600 W sie zastanawiam bo ta 6setka jak czytalem potrafi i 700 wyciagnac :P

Link to post
Share on other sites

jeszcze jedno karta nie jest pod dx 11 tylko ewentualnie taki czy siaki obsluguje to ze gtx460 jest z obsluga dx11 nie znaczy ze nie jest za slaby w pewnych sytuacjach rowniez i dla dx9

 

ta 4870 z pix za 320 ciekawa cena ale z przesylka to juz 360 - chlodzenie nienajgorsze ale i tak slabe jak dla 4870

 

raczej dumalbym nad 5750/5770 - ale jak tam sobie chcesz ja nie cierpie szumu

Link to post
Share on other sites

Powiem tak mam hd4850 gigabyte zalman z chłodzeniem zalmana jest on slyszalny ale nie az tak uciążliwy za 340zl na allegro masz nowki i 3 lata gwarancji to czy jest sens pakowac sie w uzywki do 400zl chyba ze zalezy ci na wydajnosci to wez 4870 jest okolo 20-25% szybsza od hd4850

Link to post
Share on other sites

Tak ależ oczywiscie że wiem ze karta "pod dx 11" moimi slowami jest i dziala z każda starsza biblioteka DirectX bo jest kompatybilna wstecz po prostu tak to ujmuje ale nie w tym rzecz jak co brzmi i jak sie to interpretuje skladam domowy mixer do filmow neta fakturowania ;) a w szczególności do pogrania w cos na czasie a nie bawię się w politykę bo tam się łapią za każde słowka a nie znaczy tak.

 

Do rzeczy.

przez rok będę pracowal jescze na xp choc monitor kupie juz na przyszlosc ale bez szalu jakis 23 cale za ok 700/750 zł.

Na Xp i dx9 przy natywnej rozdzielczosci tego monitora mysle ze sobie co nie co zagram na kartach ktore podaliscie.

 

Tak mysle nad tym 4850 bo w sumei jedyna roznica jest taktowanie rdzenia i pamieci ddr3 vsddr5 no i tych 50 zł roznicy. Do szumu przyzwyczajony jestem mieszkam przy S5 Wrocław - Poznań :P

i tej samej relacji lini kolejowej :P majac sowjego staruszka z 2003 roku z jeszcze dzialajacym coolerem na 3000 obrotow na minute slysze go w lazience :D wiec to mi nie przeszkadza.

 

Do przedstawionej wyżej sytuacji jakie są wasze ostateczne typy prosze Państwa.. ?

Platforam Intel jednak.

core i3 540 350zł

mobo dif lan party albo cos na h55( co polecacie w tej cenie na h55)? do 340zł

4gb goodram 1333 220zł

samsung f3 135zł

OCZ 500W SXS2 ( albo cos moze noego w dobrej cenie na rynek wejdzie niebawem) 200zł

Thermaltake V3 VL80001W2Z 150 zł

zalman performa 125 zł

Pioneer 80 zł ?

monitor do 740 zł

mysz jakas do 70 zł a4tech x7

klawa genz egal

glosniki 1800 geniusa chyba ok 160 zł

no i grafika .....................................?

 

wychodzi ok 2600 i w tych 400 zł chcialbym się zamknąć z grafika mysle ze to w miare rozsądny zestaw za ta cene i na takie warunki.

Link to post
Share on other sites

No to mówie bierz HD4850 gigabyte z chlodzeniem zalmana za okolo 330-340zl masz nową grafikę z 3-letnią gwarancją jak mówisz ze rok na tym jeszcze posiedzisz to sprzedaż karte jeszcze z 2-letnia gwarancja a to jest najlepszy chyba obecnie wybór nowej karty cena/wydajność ;]

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...