Skocz do zawartości

Za mało ramu? Czy może coś innego? Oceńcie sami.


Recommended Posts

Witam.
Sprawa toczy się, o komputer który ma już 4 lata no i już ' pokazuje swoje humorki ', że tak to mogę nazwać. Długo myśli, przy otwieraniu stron internetowych, czasem ma spadki fps w niektórych mniej wymagających grach. 
Pytanie do was - Co zrobić, żeby go trochę odświeżyć, dodać mu trochę mocy?

Sprzęt : 
Procesor : AMD Phenom II x4 840 3.2 GHz
Płyta główna : Gigabyte M68MT-S2
Pamięć RAM : DDR3 PC3-10700 1,5V 1x 4GB 1333Mhz 
Grafika : ATI Radeon HD 5750 1GB
Dysk twardy : Samsung HD502HJ HDD 500GB
Zasilacz : CHIEFTEC GPS-500A
System : Windows 7 Home Premium x64
Budżet : Aktualnie 150-200zł, lecz jestem otwarty na wszelkie propozycje. 
Zastosowanie : Korzystanie z internetu, League of Legends, CS GO. 

Myślałem nad dołożeniem kostki ramu lub dodatkowym dyskiem. Czekam na wasze propozycje :)

Edytowane przez JestemKonrad
Link to post
Share on other sites

odpal menadźer zadań podczas przeglądania internetu i gry i zobacz ile ramu zjada a ile zostaje - będziesz miał odpowiedź.

Ja bym jeszcze sprawdził HDD pod kątem błędów, pobierz HDTune, wejdź w zakładke SMART i odczytaj stan dysku. Jeśli jest sprawny możesz pokusić się o defragmentacje

Link to post
Share on other sites

Przy korzystaniu z internetu wykorzystuje średnio 50 % pamięci a podczas grania 70-75%. Dysku nie sprawdzałem, niedługo to zrobię. 


Dysk sprawdzony - czysto, fragmentacja również wykonana. Jeszcze jakieś pomysły? A co polecacie jeśli chodzi o kupno? Co sądzicie o dysku SSD do tego? 

Link to post
Share on other sites

Nic tak nie przyspieszy działania tego leciwego komputera jak dołożenie dysku SSD. (zastosowanie: system, internet, office itp)

Szkoda, że Twoja płyta obsługuje tylko sata 2.0, wiec dysk nie musi być jakiś super/mega hiper.

Co do pojemności to 120/128GB w zupełności Ci wystarczy. 

Polecam następujące modele:

Toshiba q-series pro http://www.ceneo.pl/28208168#mh=N3S3bXF988007toshiba8Pe3fxA5rNBsSH4u4tkTySEkyhOQpTqyVOb_0YPsCmwk3HmuMlELVWoG5mEMcA5gA7zmwL8LuciCGwrfuNFPLE401rnilUQ9pnYebp-nIDiIEjx2rhp5CMz3qux7ZvNpCQnhHO1Q_I259xDY48hJqR2Unxtketwi_4-4nN3OMR4JrQ1irNKHBUmerhs9_Ggs0

 

Samsung 850EVO http://www.ceneo.pl/35441911#mh=h7e1JZt768007samsung5uuEqeYDdXjBHDXOgbNzTSEkyhOQpTqyl1PljfIvU-HJrF7d4Ke1LZVKRCEskcEh-FrVDd4S8LMdGgBFCniq9VzBAfKkjUvh1H4EjvuFHjsjM316W6O6kq6O7Hlsfo9WsaLLjg95TVD_v8y_6DhPvS7c6uY7NAxnBfES8wIDJysjR1ZdyGXRoHOtzH4fQNJx0

 

Wymienione wyżej dyski mają bardzo dobre parametry w stosunku do ceny.

 

Co do wydajności w grach to dysk niewiele pomoże, trzeba by zmienić kartę graficzną.. Mógłbyś sprzedać tą którą masz za około 100-120zł dołożyć i kupić coś wydajniejszego. Co do wyboru karty musiałbyś określić budżet by można było coś sensownego doradzić.

Edytowane przez martinoxxl
Link to post
Share on other sites

 

 

Co do wydajności w grach to dysk niewiele pomoże, trzeba by zmienić kartę graficzną.. Mógłbyś sprzedać tą którą masz za około 100-120zł dołożyć i kupić coś wydajniejszego. Co do wyboru karty musiałbyś określić budżet by można było coś sensownego doradzić.
 
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...