Skocz do zawartości

Jaki nowy smartphone do 600 zł ?


Recommended Posts

Witam.

Stoje przed wyborem pierwszego nowego smartphona do 600 zł. Smartphone będzie przeznaczony głównie do smsów, dzwonienia, Skype, przeglądania internetu, nauki języków z aplikacji ( zaznaczam że nie będę grał w gry). Ekran 4.5-5.0 cali

Zalezy mi na niezawodnym, szybkim działaniu telefonu, bez zacięć, b. dobrym aparacie tylnim  oraz przednim oraz baterii która wytrzyma min. 2 dni. Zaznaczam, ze nie szukam telefonu na pół roku, czy rok, chciałbym żeby mi posłużył trochę więcej wiosen. 

Zastanawiam się nad wyborem systemu, z jednej strony chciałbym "pobawić się" aplikacjami  Androida ale wiem że pogorszy to szybkość telefonu, a z drugiej strony Windows Phone który nie ma zbyt dużo aplikacji, ale jest na pewno pewniejszy i stabilniejszy od Androida. 

Wybrałem kilka modeli :

z Androidem:

- Motorola Moto  E LTE  - brak flesza, słaby aparat, ale na + czysty Android, LTE nie jest mi potrzebne.

- Huawei Honor 3c -   + 2GB pamięci RAM, na minus stary Android ( czy będzie aktualizacja do Androida 5.0 ? ). 

- LG Nexus 4 - stary telefon, ma już 3 lata, ale w benchmarkach  jest b. dobry, na minus słaby aparat i bateria.

Z Windowsem Phone:

- Microsoft Lumia 640  - b. dobry aparat, szybki system 

- Nokia Lumia 735 - podobnie jak wyżej.

 

Przeczytałem mnóstwo recenzji i opinii o w/w telefonach, teraz czekam na opinie doświadczonych użytkowników.

Chciałbym przeczytać opinie ludzi, którzy mają w/w telefony dłuższy czas ( powyżej 3-4 miesięcy)  i mogą coś więcej o nich powiedzieć.

Proszę o podanie  który z tych telefonów byłby najlepszą opcją  oraz czekam na inne propozycje ( proszę nie polecać " chińczyków" )

 

Pozdrawiam

Łukasz

Link to post
Share on other sites

Masz spore wymagania jak na taką sumę

W tej cenie android raczej odpada. Chyba że Spirit albo G2 mini i to na tyle

 

Raczej dla Ciebie będzie lepszy Windows. 640 ma lepszą baterie względem 735 a 735 ma lepsze aparaty i ekran od 640

System jest nie tyle szybki co płynny

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...