Skocz do zawartości

Darmowe konto bankowe


Recommended Posts

Witam,

Stoję przed dylematem. Czas otworzyć swoje pierwsze konto bankowe, ale musi być ono darmowe bo nie wykonuję żadnych przelewów, zakupów czy innych cudów. Ma przechowywać pieniądze, mieć kartę i być darmowe. Pełno jest "darmowych kont", ale oczywiście trzeba mieć co miesiąc wpłaty na 2 tysiące, zrobić zakupy na minimum 300 zł i takie tam. Jakieś pomysły?

Link to post
Share on other sites

Teraz wszystkie banki po kolei wprowadzają opłaty w tym za wypłaty z bankomatów, brak wpływów na konto czy brak opłat kartą.

Ja mam aktualnie w tmobile gdzie jedyna opłata to 6zł za kartę jeśli nie robię płatności za 200zł miesięcznie.

Link to post
Share on other sites

Jedno mnie zastanawia w tym banku. Opłata 5 euro za wydanie karty płatniczej. Nie będzie to opłata co miesiąc? Bo jeżeli mam płacić 5 euro miesięcznie to jednak nie jest do darmowe konto :P Jeżeli jest to jednorazowa opłata to wtedy biorę z miejsca to konto.

 

Jak rozumiem jest tam normalny numer rachunku - będą mogły wpływać tam wypłaty i wypływać pieniądze?

Link to post
Share on other sites
Jedno mnie zastanawia w tym banku. Opłata 5 euro za wydanie karty płatniczej. Nie będzie to opłata co miesiąc? Bo jeżeli mam płacić 5 euro miesięcznie to jednak nie jest do darmowe konto Jeżeli jest to jednorazowa opłata to wtedy biorę z miejsca to konto.

gdzie widzisz opłatę 5 euro?

Prawdopodobnie źle doczytałeś ponieważ taka opłata jest jak zakładasz konto międzynarodowe 

Używam tego konta już jakiś czas i nie widziałem ukrytych opłat, dodatkowo mogę dodać iż mają fajną i lekką aplikację do smartfona

 

 

 

 

Jak rozumiem jest tam normalny numer rachunku - będą mogły wpływać tam wypłaty i wypływać pieniądze?

 

 

Tak dodatkowo jest na nim osobne konto procent na które możesz włąsnoręcznie przelewać jakieś środki by na siebie zarabiały

Edytowane przez BattleCrit
Link to post
Share on other sites

W pełni darmowego konta nie znajdziesz. Musi być za coś opłata. Kartę w każdym banku masz darmową tylko po spełnieniu jakiegoś warunku. I tak, w przypadku BPH na przykład, musisz wykonać 4 dowolne transakcje kartą w mBanku musisz minimum 200 zł nią wydać. W Millenium Banku była to bodajże tylko jedna transakcja. Każdy ma jakieś tam swoje zasady. W większości kont masz darmowe wypłacanie ze wszystkich bankomatów w Polsce, darmowe prowadzenie i potem w zależności od banku dochodzą jeszcze inne rzeczy. Polecam ci zapoznać się z ofertą banku BPH, PKO, Millenium i mBank. Niedawno sam stałem przed wyborem banku i właśnie te cztery miały najkorzystniejszą ofertę (brałem pod uwagę tylko te znane banki, T-Mobile ma podobno ciekawą ofertę, ale jakoś nie wyobrażałem sobie posiadania konta bankowego u operatora sieci komórkowej). Oczywiście mówię o kontach studenckich. 

Link to post
Share on other sites

Mam konta w Inteligo i Tmobile. Pierwszy mam długo i często z niego korzystam więc opłat za prowadzenie nie mam.

Drugie (w tmobile) założyłem bo było całkowicie za darmo, a teraz  wprowadził opłatę za kartę w wysokości 6zł jeżeli nie zapłacimy nią minimum 200zł/miesiąc i też przeglądałem oferty innych banków.

Smart niby jest OK, ale ma jedną wadę. Chodzi o wpłaty, które można dokonać tylko z innego konta, lub np przez pocztę po wypełnieniu druku wpłaty. Co zmienia trochę postać rzeczy jeżeli ma to być jedyne konto.

Link to post
Share on other sites

A ja mam konta w mBanku i PKO, gdzie mam darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów i nie płacę za to NIC. Mało tego - w mBanku to oni mi dają pieniądze (ileśtam procent z tego, co mi zostaje na koniec miesiąca).

Też nie mam żadnych regularnych wpłat (oprócz PKO, gdzie dostaję comiesięczne transze z tytułu kredytu studenckiego).

 

Na samym początku, jak tylko założyłem konto w mBanku, musiałem płacić za zakupy kartą, min 200zł, żeby nie pobrali mi za nią opłaty (5zł) ale później znieśli ten obowiązek (ponoć jakaś oferta specjalna).

 

Osobiście wolałem się nie pchać w żadne banki typu "Bank Smart" czy inne T-Mobile lub Plus. mBank i PKO są na naszym rynku od dłuższego czasu i jednak jest więcej pewności, że nagle nie znikną razem z naszymi pieniędzmi.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

mBank i PKO są na naszym rynku od dłuższego czasu i jednak jest więcej pewności, że nagle nie znikną razem z naszymi pieniędzmi.

Od tego masz BFG. Jesli ktoregos banku tam nie ma to wtedy sie go nie wybiera.

Edytowane przez orbik
Link to post
Share on other sites

dokąldnie bfg potwierdza swoimi gwarancjami komu można zaufać. wybierz po ofercie spoósrd banku zrzeszonych i już. TO czy chcesz płacić w innych bankach za coś za co ni emusisz w banku smart jest twoją indywidulną sprawą :)

 

@radam5 - możesz wpłacać przez erunet - chociaż nie bezpłatnie to jest ich wadą bez dwóch zdań.

Link to post
Share on other sites

 

Osobiście wolałem się nie pchać w żadne banki typu "Bank Smart" czy inne T-Mobile lub Plus. mBank i PKO są na naszym rynku od dłuższego czasu i jednak jest więcej pewności, że nagle nie znikną razem z naszymi pieniędzmi.

Od tego jest BFG. Tutaj pełna lista banków objętych ochrona BFG https://www.bfg.pl/banki-objete-gwarancjami

I jak widać SMART jest na niej.

BFG gwarantuje wypłatę środków do wysokości 100 000 EUR w 100%, tj.
414 520.00 PLN

Liczone w/g aktualnego kursu.

 

A taki PlusBank to rebrandowany InvestBank.  

 

A co do pytania jak masz minimalnie jedna wpłate (kwota dowolna) z tytułu umowy o prace(niewazny typ) stypendium czy jakieś swiadczenie to opłat w aliore by sie nadało. Jak nie to Smart.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

A nie wie ktoś, czy można gdzieś założyć darmowe konto walutowe w euro? Przydałoby mi się.

 

Smart Bank. Tu masz szczegóły tej oferty: http://www.tanie-konto.pl/smart-bank/smart-konto-eu-walutowe/

 

 

Czy w Banku Smart jest opcja założenia konta jako nieletni ?

 

Z tego co wiem to tak, wymagany będzie jednak jakś dokument potwierdzający tożsamość. Dopytaj jeszcze tam u nich na infolinii.

Link to post
Share on other sites

Smart Bank. Tu masz szczegóły tej oferty: http://www.tanie-konto.pl/smart-bank/smart-konto-eu-walutowe/

 

 

 

Z tego co wiem to tak, wymagany będzie jednak jakś dokument potwierdzający tożsamość. Dopytaj jeszcze tam u nich na infolinii.

 

Nie mozna mieć konta, gdy się nie ma 18 lat. niestety. Mój syn ma 16 i żeby było śmieszniej to on mi powiedział o banku smart. ja mam konto a on nie :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...