Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Aktualnie mam dysk systemowy SSD Crucial M500 128 GB wpięty na Sata0 oraz drugi dysk HDD 320 GB na dane i instalki wpięty na Sata1 .

Chce dokupić drugi dysk SSD tylko na instalki (gry i programy) .

Rozumiem że dysk SSD będzie wpięty na Sata1 a HDD musze przepiąc na Sata2 ?? ponieważ moja płyta główna ASrock P67 Pro3 ma tylko dwa wejścia Sata III , a reszta to Sata II .

Chce zakupić dysk 256 GB , myśle że w zupełności mi wystarczy , zastanawiam się między BX100 a MX200 , wyczytałem że trochę szybciej instaluje się dane na MX200 .

Jestem skłonny dołożyć nawet do 512 GB ale tutaj bym miał budżet nie większy niż 700 zł

 

Link to post
Share on other sites

jak masz kasę lepiej 512, mx200 jest trochę szybszy od bx100. A dla Ciebie przeskok z hdd na ssd i tak będzie masakryczny, czy to będzie bx100 czy mx200. W normalnym użytkowaniu nie będziesz widział różnicy, różnice między ssd głównie na benchmarkach widać. 

Link to post
Share on other sites

 

 

A dla Ciebie przeskok z hdd na ssd i tak będzie masakryczny,

 

 

 

Aktualnie mam dysk systemowy SSD Crucial M500

 

:/

 

 

 

zastanawiam się między BX100 a MX200

 

W przypadku wersji 120 GB, BX100 wypada dość biednie, ale większe modele są już dość zbliżone. Radziłbym kierować się ceną. 

Link to post
Share on other sites

a doczytaj Panie kolego dokładnie o co autor napisał, że ma jeden dysk ssd na system, hdd ma na instalki. I właśnie ten hdd chce zmienić..........  także Twój uśmiech podarowany dla mnie nie na miejscu

Link to post
Share on other sites

W przypadku, gdy ktoś kupuje swój pierwszy systemowy SSD to owszem, przesiadka z talerzowca jest czymś naprawdę rewelacyjnym. Jednak stwierdzenie, że zmiana dysku na instalki będzie "masakryczna" jest gruuuuuuuuubo przesadzone.

Link to post
Share on other sites

zależy w co grasz, instalki gier ważą sporo. Dla mnie przesiadka z hhd na ssd dotyczy zainstalowanych gier była bardzo duża, pomimo tego że dysk ssd na system miałem od dawna,


chodzi mi o czasy wczytywania map na bf4 czy titanfall

Link to post
Share on other sites

 

 

żaden tradycyjny dysk HDD nie ma takiego transferu żeby wykorzystać w pełni możliwości SATAIII dlatego możesz go spokojnie przepiąć do SATAII


Chciałeś powiedzieć SATA II  :D

Ogólnie nie mam pojęcia czemu teraz wszystkie HDD nagle sa SATA III ( przecież nie przyspieszyły )

Autorze, nie ma problemu, sam do SATA III mam wpiętego tylko SSD ( mimo że mam ich 4 )

Ale tak jak poprzednicy mówią, kupowanie SSD do gier i programów jest mało opłacalne, jeśli nie używasz komputera do pracy itp. 
JEdyne co zyskujesz to czas otwarcia, ładowania mapy ( dla niektórych warte tych 400 zl, dla niektórych nie ) 


ps. Choć znowu sam planuje kupno ssd pod gry  :wariat:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...