Skocz do zawartości

Problem z włączeniem się telefonu ,,Sony Ericsson Xperia neo V (MT11i)"


Recommended Posts

Witam.
Piszę od razu, że jestem dziewczyną mało znającą się na naprawianiu telefonów.
Problem mój zaczął się wczoraj kiedy chciałam skorzystać z telefonu, był wyłączony.
Po włączeniu go dochodziło do pojawienia się na ekranie napisu SONY i XPERIA po czym czuć było lekką wibracje i następnie wyłączenie się telefonu po którym cały proces opisany przeze mnie się powtarzał.
Miałam niedawno podobny problem i zaniosłam go wtedy do serwisu gdzie powiedzieli mi, że trzeba będzie wgrać nowy soft i za pół godzinki miałam go odebrać. Okazało się jednak, że mam problem z jakiś fleshem (nie znam się ) i mogę go odebrac za kilka dni, lecz stracę wszystkie dane.
Minął miesiąc i znów ten sam problem.
Tylko, że brat powiedział mi, że samemu można rozwiązać taki problem.
Ściągnęłam więc program ,,Sony PC Companion 2.1" i chciałam wgrać sobie system ( bo nie wiem w sumie jak się wgrywa softa) i pojawił się kolejny problem ponieważ przez to, że co chwilę włącza się i wyłącza mój telefon , komputer miał problem z wykryciem go. Tak samo w programie ,,Flashtool" , który ściągnęłam bo przeczytałam na jakimś forum, że jest potrzebny , ale przez to, że nie czyta mi telefonu też mam problem z obsługą.
Czytałam też na forum jakimś o włączeniu telefonu w trybie ,,recovery" przy naciśnieciu jednoczesnie przycisku ,,on/off" i ,,volume down" lecz w przypadku mojego telefonu to nie działa ponieważ nic nie wyskakuje.
Proszę o pomoc .
Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Przy używaniu Flashtoola to jest tak, że podłączasz telefon trzymając jednocześnie WSTECZ (flashmode za pomocą VOL DOWN weszło dopiero przy Xperii S) dopiero, gdy program o to prosi - następuje wtedy instalacja stosownego sterownika i potem jeszcze raz trzeba podłączyć, bo w międzyczasie telefon wyjdzie z tego trybu (nie wiem czemu). Telefon powinien świecić zieloną diodą. Przed całą operacją trzeba zainstalować sterowniki do telefonu, są w katalogu Drivers w folderze Flashtoola - z listy wybierasz Fastboot (warto mieć zainstalowany) i Flashmode. 

Pomocny artykuł  Punkt 5

Edytowane przez kubekpop
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...