Skocz do zawartości

Laptop Gamingowy. Z czym to się je?


Recommended Posts

Witam

 

Powoli przymierzam sie do zakupu nowego laptopa.Tym razem będę mieć ciut wiekszy budżet dlatego zanim zadecyduje chce zasiegnąć jezyka co i jak. Planuje kupic go w przeciagu najblizszych 3-4 miesiecy do kwoty 5k zł zatem nie cisnie mnie na jakies konkretne przyklady, bo zapewne cos sie zmieni i cenowo i technologicznie przez ten czas.

 

Dlaczego laptop? Podrozuje co 3-4 miesiace i mam ograniczona ladownosc dlatgo przenosnosc jest dla mnie wazna. A dlaczego gamingowy ? poniewaz lubie sobie pograc w ulubione gry w komfortowy sposob :)

 

    Nie mam mozliwosci zakupu maty chlodzącej, dlatego najwazniejsze pytanie: Czy zakup laptopa gamingowego ma sens ?

 

Druga sprawa :

Z tego co wiem niektore firmy montuja do laptpow podwojne systemy chlodzenia, np taki asus. Ale jak to sie sprawdza w praktyce ? Czy jest to wystarczajace do komfortowego uzytku bez dodatkowego chlodzenia? 

 

  Po trzecie:

Jestem teraz w Niemczech i zastanawiam sie czy warto kupic laptopa tutaj czy w Polsce ?

Patrzylem sie na ceny i sa mniej wiecej porownywalne, aczkolwiek tutaj w rzeszy dostepnosc nowszych modeli jest wieksza . Np taki asus g551 jest ciezko osiagalny, zato bardzo podobny specyfikacyjnie GL551 jest "norma" 

 

 A tutaj wg schematu czego mi potrzeba :)

 

1) Kwota przeznaczona na zakup: do 5k zl

2) Rozmiar matrycy 15.6

3) Główne zastosowanie : gry (fan serii Total war, chcialbym w Rome II na ultra sobie pohasiać, Eve online, czasami battlefield),internet, filmy

4) Miejsce użytkowania : glownie w domu, aczkolwiek co 3-4 miesiace zmieniam miejsce zamieszkania dlatego ergonomia transportowa jest dla mnie wazna 

5) Wymagania specjalne : jak juz szalec to szalec - podswietlana klawiatura !!!,

chcialbym dwa dyski twarde jeden standardowy magnetyczny 7200predkosci  + ssd min 250gb, aczkolwiek zalezy mi na tym by oba byly w srodku, ewentualnie sam ssd ale przynajmniej 500gb 

naped optyczny wew ( glownei dlatego ze lubie bawc sie roznymi systemami i czasami po prostu musze zrobic format i zainstalowac jeden od poczatku, a nie wiem czy z zew napedem pod USB da sie to zrobic ???) Jezeli tak to naped nie jest musem

6) Osobiste preferencje: jakos nie lubie lenovo..... za to Asus Roq wyglada swietnie

7) System operacyjny bez

8) Własna propozycja Jak juz pisalem podobaja mi sie Asus Rog g551,gl551 i ten nowy G501

 

Jak juz pisalem wyzej, najbardziej mnie niepokoi kwestia chlodzenia, dlatego np sceptycznie podchodze do MSI bo wielu ludzi mowi ze w tym przedziale cenowym sa to grzejniki 

 

 

 

Za pomoc i rozwianie mego chaosu z gory dziekuje :)

Link to post
Share on other sites

40 stopni to chyba się pomyliłeś, laptop to laptop. Możesz szukać i nie znajdziesz, każdy laptop jak mu odpalisz gierkę to temperaturkę chwyci i tyle. Kup sobie najtanszego Rog'ala lub dozbieraj do co tam chcesz.

Link to post
Share on other sites

To nie chodzi o to że jak masz 5tys to znajdziesz coś ciekawego, tak naprawdę to w Polsce nie ma aż takiego wyboru jak w us, bo w sumie gdyby był Asus g751JL z gtx965m sprawa była by zamknięta, jest pewna dziura w przedziale cenowym 4000-5000zł i to taka że najlepiej kupić ten najtańszy czyli Lenovo y50 za 3500zł niż Asusa g551 który jest droższy o 700-800zł a tak samo wydajny.

Ps. Serwis lenovo i Asusa jest tak samo słaby.

Link to post
Share on other sites

To nie laptopy się grzeją, a 880m - 'jest bardzo gorąca'. Oczywiście wiele zależy od układu chłodzenia, zastosowanego w danym modelu. Jeżeli bierzemy pod uwagę 'górną półkę', temperatury są na podobnym poziomie - co do testów, wiele zależy od pasty termo-przewodzącej, warunków podczas testowania, itp, itd.. Nie ma wydajnego i chłodnego laptopa.


http://allegro.pl/clevo-p157sm-a-i7-4700mq-8gb-gtx-880m-msata-240gb-i5559935961.html + HDD

 

 

http://allegro.pl/asus-g771jw-i7-4720hq-8gb-240ssd-gtx960-mat-470zl-i5554691552.html

Edytowane przez dawid12345678
Link to post
Share on other sites

Piszac o temperaturze do 40 stopni mialem na mysli nagrzewajaca sie obudowe a nie cpu czy gpu bo tam wiadomo temperatury potrafia byc duzo wyzsze.

 

Z asusa g551 calkowicie rezygnuje, czytalem kilka recenzji i podobno podczas dluzszej pracy bardzo spada taktowanie.

Prawde mowiac z Rog-ow to posotaje ten najnowszy g501 ale niestety cena malo ciekawa bo zaczyna sie od 1400 euro 

no i ten najnowszy asus gl552   

http://laptopmedia.com/review/asus-rog-gl552-review-it-looks-like-a-rog-notebook-but-it-doesnt-feel-like-it/

 

temperatury i chlodzenie o niebo lepsze niz w g551 ale niestety o wiele slabsza bateria no i o jest olbrzymi.....prawie 4cm wysokosci to juz przesada

 

myslalem przez chwile nad hyperbookiem ale tez mnie gabaryty odstraszaja chociaz z tego co czytalem osiagi i chlodzenie sa wyborne 

 

zatem chyba zostaje mi asus n551jw, ktory na chwile obecna spelnia najwiecej moich wymagan

aczkolwiek tutaj pojawia sie problem , w sumie to nawet kilka

 

wiele jest niescislosci w tym co mozna wyczytac na temat tego modelu na stronie producenta 

 

np wysokosc, jedni podaja 28mm inni 32mm 

tk samo problem z matryca, producent uwaza ze wszystkie maja matryce z IPS a jak czlowiek przeglada na sklepowych polkach to juz tak samo to nie wyglada

 

to samo z pamiecia karty graficznej, sa modele z 2gb ddr3 a sa i takie z ddr5 i w sumie ciezko sie polapac co jest prawda a co nie 

 

 

Czy jest mozliwosc ze model o tej samej sygnaturze ma inne podzespoly w niemczech, angli i polsce ??

Link to post
Share on other sites

ale jak np wchodze na strone xcoma to po zaznaczeniu w filtrze Ips niestety zaden asus sie nie pojawia...

w sumie jesli sa w PL dostepne to tym lepiej, i tak zamierzam kupic lapka za jakies 2-3 miechy wiec ceny pewnie beda dostepniejsze 

a i moze g501 spadnie to bym sie na to pokusil :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

MSI? Grzejnik.

 

16 GB pamięci Ram do gier?

 

Nie 5 tyś, a 4500zł (15 cali) i 4700 zł (17 cali), a można taniej..


Ma sens, bo w Clevo można wymienić CPU i GPU. Układ chłodzenia jest wydajniejszy... Skoro reprezentujesz tak niski poziom wiedzy, to się nie wypowiadaj.

Edytowane przez dawid12345678
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...