Skocz do zawartości

Czy warto kupić r9 390 i jaki zasilacz dobrać.


Recommended Posts

Witam, przymierzam się do kupna nowego komputera.Procesor mam wybrany , jest to i5 4690k.

Zastanawiam się nad kartą graficzną , wybieram pomiędzy gtx 970 a r9 390.

Kartę będę podkręcał , r9 390 od msi w tym momencie jest w fajnej cenie na morele.

Jaki zasilacz najlepiej dobrać do tej karty ? Czy opłaca się ją kupić? 

Z góry dziękuję za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Zasilacz polecam Cooler Master G650M, do jego głównych  zalet należą:wysoka sprawność >85%, przetwornica typu dc-dc oraz 5 lat gwarancji. http://www.ceneo.pl/26634842;0280-0.htm#tab=click_scroll (w agito 299zł z przesyłką)

Osobiście wybrałbym r9 390.

Edytowane przez martinoxxl
Link to post
Share on other sites

R9 390 jest porównywalny z GTX970. Czy to dobry wybór myślę, że tak bo sam się zastanawiam i chyba wezmę MSI R9 390x.

Na tą chwile mam MSI R9 270x i jestem bardzo zaskoczony pozytywnie bo na FHD w CoD:AW gram na wysokich ustawieniach nie spada mi ponizej 70fps , Wiedzmin chodzi na Srednich i mam 45FPS. Kumpel ma GTX660ti i ma problemy. To też o czymś świadczy...

Edytowane przez Naksos
Link to post
Share on other sites

Większy potencjał oc z pewnością ma gtx970, niemniej jednak uważam, że r9 390 jest lepszym wyborem na przyszłość.. r9 390x jest nieopłacalny (żle wyceniony), moim zdaniem.

Edytowane przez martinoxxl
Link to post
Share on other sites

Ten Cooler Master jest ok, ale miałem okazję montować go u kumpla i okazał się dość głośną jednostką. Przy takim sprzęcie warto dorzucić kilkadziesiąt zł i wziąć coś lepszego, z wyższą sprawnością i do tego odrobinę mniej hałaśliwego. Seasonic G550 na przykład?
Zestaw moim zdaniem fajny, tylko znowu... przy podzespołach tak wysokiej klasy oszczędzasz mocno na obudowie. Jeżeli uda Ci się dozbierać, to warto wziąć coś lepszego. Jeżeli nie, to szkoda, czasem budżet musi być sztywny ;)
Chłodzenie na procesor jakieś masz, czy zamierzasz korzystać z Intelowskiego?

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Większy potencjał oc z pewnością ma gtx970, niemniej jednak uważam, że r9 390 jest lepszym wyborem na przyszłość.. r9 390x jest nieopłacalny (żle wyceniony), moim zdaniem.

 

Jeżeli masz na myśli te 8 GB w R9 390 to moim zdaniem nie świadczy to o lepszej opcji "na przyszłość". Taka ilość pamięci faktycznie przydaje się, ale nie w rozdzielczościach, do których "pasuje" R9 390 - nikt mi nie wmówi, że to dobra karta do 4K - GPU jest zwyczajnie za słabe, zresztą to samo tyczy sie GTX 970.

 

Porównując GTX 970 oraz R9 390, obie karty to praktycznie ta sama wydajność, więc którą by autor tematu nie zakupił to myślę, że będzie zadowolony. 

Link to post
Share on other sites

Mój obecny zestaw to radeon hd 4850 i intel core 2 duo jakiś więc jakiej karty bym nie kupił to i tak będzie skok wydajnościowy :D

Mam pytanie , czy te karty przez pierwszy miesiąc będą normalnie działały w 1440x900 zanim zakupię nowy monitor ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...