Skocz do zawartości

Zaden system nie chce się zainstalować


Recommended Posts

Witam, posiadam komputer dośc stary(ale ma 4gb ramu i quada 2.6) i chciałbym go użyć - wczesneij było z nim wszystko dobrze, teraz go właczam i chciałem zmienić system i co udało mi się tylko zrobić to sformatowac partycje systemową - potem już nic nie wychodzi. Każda instalacja systemu(próbowałem 32/64bity 8/8.1 i 7) trwa strasznie długo, instalwoałem z płyty i usb(systemy są sprawne bo na drugim komputerze działają idealnie). 
Wkładam usb/dvd i ładuje się instalacja(bardzo długo, czasem się resetuje komputer) i jak już uda się załadowac instalator wybieram język i partycje, na której chce postawić system i z nowu ładuje się reszta strasznie długo. Kilka razy udało się jednak już zainstalowac system lecz przy kończeniu instalacji zawsze wyskakuje błąd, że

"Komputer został nieoczekiwanie uruchomiony ponownie lub napotkał nieoczekiwany błąd. Nie można kontynuować instalacji systemu Windows. Aby zainstalować system Windows kliknij przycisk OK w celu ponownego uruchomienia komputera, a następnie ponownie uruchom instalator"

 

@Próbowałem tez dysk przełożyć do drugiego kompa i tam postawić system - ale jak znowu wsadze dysk do tego starego kompa to sie sytem ładuje i ładuje i nigdy się nei załaduje. Dysk jest sprawny, gpu i ramy(bo w drugim kompie wszystko działa).
Wydaje mi się, że trzeba pewnie cos zmienić w biosie ale nie wiem co.
Będe wdzięczny za jakąs pomoc : )

Próbowałem też:

SHIFT+F10 otworzy sie wiersz polecen ...wystarczy wpisac regedit i nacisnac enter otworzy sie kolejne okno wybieracie HKLocalmachine/SYSTEM/SETUP/STATUS/childcompletion i klikacie na setup.exe zamieniacie 1 na 3 enter

 

ale wtedy mimo, ze instalacja się dokończy i wszystko to komputer nigdy nie może wczytac pulpitu juz po instalacji tylko ciągle "logowanie" itp.

Edytowane przez ZimnoCieply
Link to post
Share on other sites

Tak, na tym nowym kompie moim wszystko działa, instalacja dobiegła końca i się system uruchomił(wszystko działało). Przełożyłem dysk do starego kompa i dośc długo się wczytywało i w końcu doszło do tego, że wczytywał się już pulpit(bo pisało Dom logowanie) i tak cały czas.

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze to dysk na którym chcesz postawić system musi mieć usunięte wszystkie partycje, podepnij pod drugi komputer i usuń wszystkie partycje i dopiero przy instalacji na starym komputerze ustawisz wielkość partycji, jeżeli instalacja nie dochodzi do końca wina może pochodzić od strony pamięci RAM, zainstaluj na jednej lub drugiej kości na pewno się uda.

Link to post
Share on other sites

Sprawdź ramy memtestem. Ja miałem taki temat jak płyta główna była wygięta od chłodzenia, wtedy wszystko wolno chodziło system jak się zainstalował to był cud, po wejściu do systemu też nie działo to prawidłowo ale po restarcie wgl się nie włączał system :P W obudowie wgl nie chciała startować jedynie na luźno na blacie ale i tak źle działała.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

raczyłbym zobaczyć czy w bios-ie jest widoczny dysk - jeżeli jest to przejść do pkt. sprawdzić dysk.

miałem taki przypadek - nowy dysk bios go raz widzi a raz nie przy tym system raz się instaluje ale po chwili wywala wszystko. 

jak zwykle mhdd odpaliłem i dysk poszedł do gwarancji. 

poza tym jak wspominasz że linux life boot startuje to możliwe że dysk padł.  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...