Skocz do zawartości

Pasta Termoprzewodząca


Recommended Posts

Chcesz zmienić pastę na procesorze?

1. Odkręcasz radiator

2. Delikatnie i powoli go wyjmujesz

3. Bierzesz chusteczkę (papier toaletowy) i przecierasz spód radiatora i procesor (nie ma po co go wyjmować)

4. Nakładasz trochę pasty na procesor (nie przesadź, bo gdy dasz za dużo zamieni się w klej)

5. Wszystko skręcasz

6. Włączasz gry :hahaha:

Link to post
Share on other sites

film powyzszy jest niepowazny - to ze ktos nagral film to nie znaczy ze wie co robi

 

na procesor paste nakladasz rownomiernie i zbierasz plaska powierzchnią np. tą przyslowiawą karta tak by powierzchnia zbierajaca lezala od jednej krawedzi proca do drugiej krawedzi

a gosc grzebie patykiem posrodku i wybiera z miejsca gdzie pasty powinno byc najwiecej

 

potem zabierasz sie za smarowanie stopy radiatora- i w tym przypadku robisz to cienko i rownomiernie

Link to post
Share on other sites

kartą telefoniczną

:hahaha:
Co w tym niby śmiesznego? Nakładasz pastę na procesor i krawędzią karty rozsmarowujesz po całej powierzchni, aż uzyskasz cienką i równomierną warstwę.
Link to post
Share on other sites

Do prawej ręki bierzesz tubkę z pastą, odkręcasz czarną zakrętkę, zbliżasz dłoń z ZM-STG2 do procesora i delikatnym ruchem kciuka wyciskasz odrobinę na powierzchnię CPU, po czym rozprowadzasz równomiernie za pomocą np. wcześniej wspomnianej karty. Coś tu jest nie jasne?

Link to post
Share on other sites

Nie umiecie nakładać pasty :hahaha:

 

Pastę trzeba równomiernie rozsmarować po powierzchni procesora (nie radiatora), kiedyś robiłem to płaskimi przedmiotami, ale lepsze efekty daje worek foliowy nałożony na palec wskazujący (niczym prezerwatywa) - w ten sposób mamy największe wyczucie.

 

Ilość pasty trzeba wyczuć, ja z tubki "wypluwam" zazwyczaj pasek poprzez szerokość całego procesora (nie po przekątnej).

Link to post
Share on other sites

yyy... temp sie nie zmienily bo pasty wydaje mi się że załorzyłem troche dużo czyli robie od nowa :)

tak jak napisal micheal

 

 

nic się nie zmieniło ;/ posmarowałem rdzeń karty srednio i temp w graniu np w call od duty world at war max temp 67C co jest help :help: :D

Pewnie musisz pograć parę godzin by się pasta rozgrzała ,ja tak samo miałem po 2h testów nic nie spadło po 4 dniach 6 stopni w dol jakoś tak ,nigdy nie zobaczysz efektu po 1 -2 godzinie,włącz 3dmarki i tak w kółko,powinieneś po 2 dniach widzieć rezultaty

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...