Skocz do zawartości

GTX 580 referencyjna, temperatury i głośność?


Recommended Posts

Cześć.

Udało mi się kupić za stosunkowo niewielkie pieniądze powyższy model marki INNO3D jak na obrazku poniżej (obrazek z neta).

 

 

 

http://configurator.ekwb.com/upload/pictures/Inno3D_GeForce_580_GTX.jpg

 

 

 

Zakup był trochę przypadkowy, ale zaważyła cena i jeszcze to, że ta karta pozwala unowocześnić pc tak, aby jeszcze można było pograć w nowe produkcje. Konkretnie chodziło mi o Wiesława 3.

Okazuje się, że Wiesiek działa na niej przyzwoicie na high (z niektórymi opcjami na ultra). Nie jest może za szybko, ale około 30 klatek karta w miarę trzyma. :) około, bo częściej jest mniej.

 

Moje pytanie jednak nie dotyczy wydajności, ale temperatur i hałasu i tu zwracam się do tych, co podobną kartę posiadają. Jakie macie temperatury po godzince zabawy Wiesławem 3 i jak głośno wiruje turbinka. Bo coś mi się wydaje, że moja chyba jest trochę za gorąca i za głośna. Może to kwestia czyszczenia, bo karta przecież używana, a ja się trochę boję ją rozbierać, bo nie znam się na tym, a i uszkodzić świeżo co zakupionego sprzętu nie mam zamiaru?

Link to post
Share on other sites

Nie napisałeś jakie masz temperatury, ale w lecie 90*C jest zupełnie normalne dla tej karty. Powyżej 100*C zacząłbym się martwić bo pewnie przy tej temperaturze zaczyna zrzucać zegary. Jeśli tak jest to przydałoby się wymienić chociaż pastę termoprzewodzącą (Gelid Extreme na przykład) i z racji tego, że to referent - termopady.  :)


PS: Za ile ją kupiłeś?

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. Po około godzinnym męczeniu w Wiesława 3 miałem na gpuzecie max 94 stopnie. Więc z tego co piszesz jest to normalne. Dziś jest bardzo upalny dzień, zatem i sprzęt bardziej się poci, ale boję się zapuścić np furmarka, bo raczej gpu tego chyba nie wytrzyma :(. Może zostawię gruntowniejsze testy na chłodniejsze dni.

 

Miałem wcześniej radeona 7770 ale ten nie radził sobie z Wieśkiem tak jak 580, no ale i temperatury miał malutkie w stosunku do tego potwora stąd mój niepokój i pytanie do Was na forum. :)

 

Karta kupiłem za 315zł z przesyłką, ale oczywiście już bez gwarancji i co mnie trochę smuci jest to wersja tylko 1.5GB, ale trudno, jak się nie ma wiele grosza, to trzeba kombinować. ;)

Link to post
Share on other sites

Miałem kiedyś referenta 580tkę ale z tego co pamiętam miała max 84 stopnie, a nie 94, coś przy dużo tutaj.. Grałem w wiedźmina 2 na full detalach wtedy.

Dużo zależy od obudowy i temperatury otoczenia

 

Poza tym nie porównuj wieśka 2 w którym mam 45-60 fps na max detalach na hd 7770 (rozdziałka 1650x1080) do wieśka 3 w którym nawet stałych 30 fps na minimalnych detalach nie mam

Edytowane przez crossek
Link to post
Share on other sites

94*C to dosyć sporo, ale nie jest to na pewno temperatura która zabije tę kartę. Nie wiem na ile procent pracuje ta twoja turbina... Bo przykładowo mój GTX 570 (taki pół-referent, turbiny nie ma ale wentylator który na 100% robi tornado) i mam ~85*C i 50% RPM, ale już przy 100% da się zbić temperaturę o jakieś 20*C. I jeżeli Ty masz te 94*C przy 80-100% RPM turbiny to słabo. :D

Temperatura tak jak pisałem tej karty nie zabije, ale martwiłbym się o Twój słuch. :D

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dzięki za wypowiedzi.

Udało mi się rozebrać obudowę. Tylko tę wierzchnią, bo do gołej płytki się boję, aby czegoś nie uszkodzić.

Okazało się, że w radiatorze było bardzo dużo kurzu i to tak nawbijanego, że musiałem używać pęsetki, bo zwykły przedmuch nie dawał rady. Teraz temperatury są niższe (niewiele, bo raptem 3-5*c), ale turbina pracuje zdecydowanie ciszej.

 

Zatem problem rozwiązany, a ja mogę spokojnie pograć w Wiesława 3 :D

Jestem tylko zaskoczony, że taki stary gpu (bo to przecież prawie to samo, co seria 400) daje sobie bardzo fajnie radę w tak nowej i wymagającej grze.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...