Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam tak jak w temacie posiadam Lg G3 2gb ram i 16 pamięci i spodobał mi sie theme z LG G4 i chciałbym wgrać go do mojego tel ale na razie mam jeszcze z 1 rok i z 8 lub 7 miesięcy gwarancji i nie wiem czy zaryzykować czy nie bo w sumie zawsze mogę zrobić restart i mieć tak jak było fabrycznie. A jak mi się skończy gwarancja to pewnie kupie jeszcze jeden model LG G3 tylko ten mocniejszy z 3 gb ramu i 32 gb pamieci ale to jeszcze nie wiem bo moze mi sie jakiś inny tel spodobać bo ten mój LG czasami scinki w ekranie głownym łapie.


Żałuje że kupiłem ten z 2 gb ram a mogłem ten z 3 gb ram od razu kupić.


Co myslicie o tym systemie LG G4 na LG G3?

Link to post
Share on other sites

To ty tylko mówisz o zmianie nakładki. Nie ma tutaj mowy o żadnej utracie gwarancji, ani nic takiego. A czy istnieje port to nie wiem, trzeba poszukać. XDA oraz forum.android będzie Twoim przyjacielem.

Link to post
Share on other sites

Mi chodziło o to zeby jak bede siedział na telefonie to zebym miał wyglad taki jak w LG G4 czyli ze to nie jest system? Czyli system to jest to ze np jak bym wgrywał do mojego lg system z samsunga, htc, sony?


Jesli chodzi o zmiane nakładki to przepraszam za pomyłke.


A jesli bym chciał zrobić na moim LG androida 5.1.1 to wtedy utracę gwarancje? Bo skoro to jest zmiana nakładek to nie wiem czy mi sie opłaca zmieniac bo ja myślałem ze to trzeba system wgrywać.


Chociaz mozna by było zmienic nakładke na taka jak ma LG G4 i zaktualizowac androida do 5.1.1 bo ja aktualnie mam 5.0 tylko nie wiem czy wtedy nie strace gwarancji.

Link to post
Share on other sites

Napisaleś dość zagmatwale.Nakładka,launcher zmienia wygląd interfejsu nie ignorując w system,jest to po prostu aplikacja,którą instalujesz i konfigurujesz.Mówisz o aktualizacji androida ,jeśli Twój model oficjalnie dostanie akgualizacje to aktualizujesz jeśli chcesz i też nie tracisz gwarancji.

Jeśli byś wgrał ROM czy można powiedzieć,że system od g4,jakiegoś porta lub jakąś inną modyfikacje to wtedy owszem tracisz gwarancje ale jest możliwość przywrócenia oryginalnego systemu i na gw Ci przyjmą.

Jeśli zależy Ci na zmianie wyglądu ,nakladki to ściągasz jakiś launcher i jak napisałeś moty ten lg g4 theme czy coś takiego co znajdziesz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Aha.


Ja dostepnej aktualizacji do androida 5.1.1 nie mam ale jeśli bym sam zaktualizował to bym stracił gwarancje?

Jak juz to mnie by bardziej zalezało na zmianie ststemu na taki jak jest w G4 niz zmianie wygladu po przez lunchery czy tez nakładki.


Ale nie wiem czy w sumie nie zostane przy tym co teraz mam czyli przy tym orginalnym systemie co mam w G3 i przy orginalnej nakładce i nic nie bede dłubał w nim moze bym androida zaktualizował do 5.1.1 bo teraz mam 5.0 lub ewentualnie roma bym wgrał albo ten system z lg g4, zrobiłbym ROOTa ale to nie wiem musiał bym sie nad tym zastanowic najlepiej to chyba w telefonie dłubac jak sie skonczy gwarancja. A co tak w ogóle robi ROM?

Edytowane przez ViresPL
Link to post
Share on other sites

ROM czyli system.Lepiej nie majstruj nic sam bez przeczytania poradników:D oczywiście,że sam możesz zaktualizować przecież po to producenci udostępniają aktualizacje,które mają coś poprawiać.Nie wiem kompletnie kiedy g3 dostanie kolejną aktualizacje a kiedy Ty ją dostaniesz zależy też czy telefom ma brand jakiejś sieci ale dużo w interfejsie to nie zmieni.

Link to post
Share on other sites

Wchodzisz w ustawienia i tam masz. coś takiego jak info o telefonie i aktualizacja oprogramowania ,musisz mieć dostęp do internetu i możesz sprawdzić czy jest dostępna.Jak bd aktualizować to naladuj telefon do 100% i zalecany jest reset po akgualizacji

Link to post
Share on other sites

Właśnie jak wejde w ustawienia gdzie sie sprawdza aktualizacje systemu to klikam zeby mi cos poszukało to mi pokazuje ze telefon działa na najnowszej aktualizacji czy cos takiego.


Ja jak bym mial cos wgrywac w mój telefon tam roma czy robic roota to dałbym koledze który na swoim telefonie to robił a jak nie to dałbym do kogos kto by umiał i by mi ten tel ogarnał.

Link to post
Share on other sites

Długo by tłumaczyć wszystkie pojęcia.Jeśli jesteś zadowolony z działania telefonu to nie musisz nic grzebać.Root to właśnie "odblokowanie" super usera czyli administratora a jako,że android jest otwartym system to Ci daje możliwość różnych modyfikacji wgrywanie módw,custom romów czyli przerobionych.Najpierw trzeba się zapoznać z tematem żeby wiedzieć jak odkręcić jak coś pójdzie nie tak.Robiąc roota tracisz gwarancje ale da się to cofnąć.Jaki jest powód że chcesz coś zmienić?Lagi ,niewystarczajaca wydajność czy Ci się nakladka nie podoba?Najprosciej po prostu ściągnąć launchera,który da Ci więcej możliwosci personalizacji choć nakladka LG jest jedną z najbardziej personalizacyjnych.

Link to post
Share on other sites

No czasami sa scinki na ekranie głownym albo w jakis bardziej wymagajacych grach chociaz ostatnio nie gram w gry siedze tylko na fb mesenger insta i snap. właśnie te lunchery sa brzydsze niz orginalna nakładka w lg g3 jak juz to wolałbym wgrac ten system z lg g4.


Jak na razie zrezygnuje i nic nie bede z tym tel robił no chyba ze bede sie bawił tym tel jak mi sie gwarancja skonczy albo po prostu po gwarancji kupie nowy telefon. Ale jak na razie nic nie bede robił bo cos sie moze nie udac i bedzie lipa :(


Po prostu jak mi sie skonczy gwarancja to kupie nowy tel (a nie bede sie bawił w rootowanie itd) np LG G4. A i jakie problemy ma G4? bo kiedys czytałem na internecie ze ekran w nim nie zawsze łapie dotyk palca czy cos takiego.

Edytowane przez ViresPL
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...