Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Dwa lata temu kupiłem Lumie 820, która wczoraj zaliczyła upadek. Niestety naprawa jej nie jest opłacalna dlatego szukam nowego telefonu.

 

- nowy, nie drożej niż 1200 zł. (im taniej tym lepiej);

- DUAL SIM (obowiązkowy, najlepiej aktywny);

- jak najlepszy aparat (przednia kamera również);

- minimum 2 GB ram (w przypadku Androida);

- wyświetlacz >= 4,5";

- wydajny (choć do gier raczej nie będzie wykorzystywany);

- dobra bateria; 

 

Moje typy:

- Lenovo Vibe X2 (cichy faworyt)

- Lenovo K3 Note

- Huawei Ascend P8 Lite Dual

- Asus Zenfone Z6

- MS Lumia 640 XL Dual Sim (serce podpowiada "Windows" :) )

 

Coś z powyższych ma sens? Najbardziej chciałbym przeczytać opinie nt. Vibe X2, Lumii i Huawei. Chyba, że macie inne propozycje.

Link to post
Share on other sites

Witam,

Osobiście używam Lumie 730 (dual sim) . Wydaje się, że spełnia wszystkie Twoje warunki. Wg mnie telefon jest świetny (ekran OLED, jakość wykonania, aparat , wymienialna obudowa i bateria, płynność i stabilność, no i akutalizacja do WINDOWS 10).

Konfiugracja dual sim przejrzysta.

Link to post
Share on other sites

 

 

Osobiście używam Lumie 730
Po co ma brać Lumie 730 jak ma do dyspozycji 1200zł? ;-:? 

a z tych co wymieniłeś brałbym p8 lite,świetnie wykonany,dobry aparat,przyzwoite parametry,ale przede wszystkim chodzi bardzo płynnie. Nie spełnia tylko jednego wymagania, dobra bateria. Bateria w tym modelu jest przeciętna.

Link to post
Share on other sites

@pablos79 - dzięki za opinie

Zastanawiałem się też chwile nad Lumią 730, bo to w sumie te same parametry co 640XL. Na korzyść na pewno przemawia fakt, że ma niespełna 5" ekran. Na prawdę nie mam chwilowo pojęcia jak obsługuje się coś o rozmiarach prawie 6". Z drugiej strony wg. opisów w 640-stce dłużej trzyma bateria. Aparat chwalą tu i tu, aktualizację będą miały oba. Z samym Windowsem to wiem chociaż na czym stoję :)

 

@nimfek121

Oszczędności nigdy za wiele, tym bardziej skoro to nieplanowany wydatek :P Jak poza tym widać, w telefonach powyżej mam dość dużą rozbieżność cenową.

Edytowane przez Radek7C4
Link to post
Share on other sites

Witam,

Osobiście używam Lumie 730 (dual sim) . Wydaje się, że spełnia wszystkie Twoje warunki. Wg mnie telefon jest świetny (ekran OLED, jakość wykonania, aparat , wymienialna obudowa i bateria, płynność i stabilność, no i akutalizacja do WINDOWS 10).

Konfiugracja dual sim przejrzysta.

Dlatego: "- nowy, nie drożej niż 1200 zł. (im taniej tym lepiej);"

@pablos79 - dzięki za opinie

Zastanawiałem się też chwile nad Lumią 730, bo to w sumie te same parametry co 640XL. Na korzyść na pewno przemawia fakt, że ma niespełna 5" ekran. Na prawdę nie mam chwilowo pojęcia jak obsługuje się coś o rozmiarach prawie 6". Z drugiej strony wg. opisów w 640-stce dłużej trzyma bateria. Aparat chwalą tu i tu, aktualizację będą miały oba. Z samym Windowsem to wiem chociaż na czym stoję :)

 

@nimfek121

Oszczędności nigdy za wiele, tym bardziej skoro to nieplanowany wydatek :P Jak poza tym widać, w telefonach powyżej mam dość dużą rozbieżność cenową.

Ekran Panie, ekran :)

http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/10606/9466/0/0/

 

Najlepsze w mojej 730 to właśnie OLED

 

Bateria u mnie trzyma 2-3 dni - wystarczy.

Link to post
Share on other sites

Huawei P8 lite mozna kupić za 770zł  tylko ta słaba bateria.

Może lepiej Meizu M1 Note lub Elephone P7000 z3GB RAM

 

Tu msz recki twoich propozycji (bez lumi) http://telchina.pl/recenzje-testy-i-opinie-uzytkownikow-telefonow-z-chin-f134.htmlmoże to ci ułatwi wybór.

 

Huawei P8 lite odpada... Nie wiedziałem, że w jego przypadku stawia nam się wybór - dual sim albo karta pamięci. Kto wpadł na taki genialny pomysł :P

 

Dzięki za stronkę, trochę sobie poczytałem... Nad Meizu się zastanowię bo z tego co widzę telefon nawet ciekawy i dodatkowo ma polskiego dystrybutora. 

A co myślicie o ZTE Z7 mini?

lub... Lenovo Vibe Z2?

http://allegro.pl/lenovo-z2-5-5-lte-2gb-32gb-bialy-dual-fv23-gw24-i5522405589.html

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...