Skocz do zawartości

Gran Turismo 5


Recommended Posts

Udaj się do Media Markt. Jeszcze trwa okres promocyjny, i będziesz mógł na własnej skórze przetestować Gran Turismo 5. A nuż ci podejdzie, a w tedy nie ma zlituj się... multiplayer czeka :co:

Że też o tym nie pomyślałem. Jutro chyba skoczę do MM po pracy.

 

A właśnie jak tam mp? Dużo biadolących gadów zza odry?

Jeszcze nie miałem okazji przetestować trybu dla wielu graczy.

Link to post
Share on other sites

Recenzja Gry-Online czyli jednak dali ciała z tą grą. Naprawdę szkoda bo gra która była robiona 5 lat nie powinna posiadać tak dziecinnych wad :]

 

PLUSY:

 

prawdziwa encyklopedia motoryzacji;

piękne modele aut premium;

mnóstwo zabawy w wielu trybach rozgrywki;

lekko poprawiona SI wirtualnych kierowców;

dobry, choć niezupełnie symulacyjny, model jazdy.

tytuł na długie miesiące, a z odpowiednim wsparciem dewelopera na lata (do czasu premiery Gran Turismo 6).

MINUSY:

 

tylko 200 samochodów premium;

wiele bardzo słabych modeli, pochodzących z wcześniejszych odsłon serii;

błędy w wyświetlaniu grafiki;

dość ubogie otoczenie torów;

pomimo poprawek SI wciąż za wszelką cenę chce jechać tylko best line, nawet kosztem taranowania naszego auta;

brak oficjalnego wsparcia dla kierownic G25/G27;

po tylu latach pracy i hucznych zapowiedzi – jednak lekkie rozczarowanie.

Link to post
Share on other sites

Tak jak grałem u kuzyna przez prawie 4 godziny i chyba moim ulubionym samochodem był Mercedes CL65 :menda: . Graficznie powalają jedynie samochody premium(i tylko premium) reszta nie jest już tak dobra :] . Ogólnie to co widziałem na screenach wrzuconych przez naszego specjalistę nijak ma się do rzeczywistości :)

Link to post
Share on other sites
Prawdziwa zabawa zaczyna się, gdy postawimy auto tak, aby przecięło drogę/zajęło jak najwięcej powierzchni. Każdy najeżdżając samochód w nas uderzy! Line kodu odpowiedzialne za zachowanie sztucznej inteligencji zostały straszliwie zaniedbane. Tak naprawdę szczerzę wątpię, aby ktokolwiek w studiu podjął się tego tematu. Zalepili dziurę, nic poza tym.

 

Im więcej gram w wyścigi w wyzwaniach specjalnych, czy licencjach tym częściej dopatruje się wyreżyserowanych zachowań sztucznej inteligencji. Przykładowo w ostatnim zadaniu licencyjnym dla nowicjusza, tuż przed ostatnim zakrętem zawsze dochodzi do małej przepychanki pomiędzy przeciwnikami. Można powtórzyć test stokrotnie, a efekt zawsze jest taki sam.

 

Chociaż szczerze przyznam, że.. nie przeszkadza mi to zbytnio w walkach o licencje, ale co innego jeśli chodzi o zadania specjalne.

 

Wyścigi na torze Top Gear są po prostu żenujące. Początkowo myślałem, że robię coś nie tak, jednak przeglądając jedno z większych forum o tematyce Gran Turismo 5 zauważyłem, że nie tylko ja borykam się z owymi problemami. Po założeniu tematu, i kilku niezadowalających mnie odpowiedziach, baczniej przyjrzałem się działalności SI.

 

 

[*:1m1kmqmr]W pierwszym wyścigu - Volkswagen "Ogórek" - na prostych konkurencja wyraźnie przyśpiesza, moc auta SI jest wyraźnie większa, pomimo, że prowadzę ten sam pojazd! Nawet jeśli perfekcyjnie pokonam zakręt, a przeciwnik zjedzie z linii optymalnej to, i tak nie jestem wstanie go wyprzedzić na prostej. Muszę czekać na kolejny zakręt, gdzie SI zwalnia w sposób absurdalny;

[*:1m1kmqmr]W drugim zaś - Lotus Elise - auta sterowane przez SI nie są nadsterowne! Że co?!... ściągam się z pojazdami wyglądającymi, jak Lotus Elise, ale jeżdżącymi jak Mitsubishi Lancer Evolution X.

Momentami aż przecieram oczy ze zdumienia. Rozumiem, że Electronic Arts implementuje do gier tego typu zagrania, ale żeby Polyphony...

Link to post
Share on other sites

@Ujemny

Powiedz mi jak współgra Dell 2209WA z PS3? Jak jest z jakością? Nie jest za mały?

Kilka miesięcy temu zrobiłem upgrade z 2209WA na U2410.

 

Odnośnie 2209WA. Staruszek na na siłę przypasowywał obraz 16:9 na 16:10. Efektem czego traciły się naturalne proporcje obiektów, m.in. okręg zamieniał się w elipsę. Niby drobiazg, jednak zboczenie maniakalnego gracza dało o sobie znać (wymiana). Poza tym obraz w pełni mnie satysfakcjonował: kolorystyka, jakość, ostrość, itd.

Link to post
Share on other sites

Wy w ogóle zetknęliście się osobiście z GT5, lub chociaż z GT4?

Proszę Cię nie zadawaj mi takich pytań. Filmik wrzuciłem jako ciekawostkę. Tak czy inaczej choćby 100 łatek wypuścili to i tak nie polubię GT - nie mój typ gier. A czasy kiedy każdy - w tym ja - podniecał się jedynką na dziadku PSX - dawno przeminęły. Możesz bronić tej gry jak chcesz, ale faktem jest, że gra niestety zawiodła.

Link to post
Share on other sites

Hehe, Wulfen a kto tą recenzję pisał? Twój opłacony znajomy ? :menda:

 

Info z Gamespot:

 

GT5 - Critic Score 8.6 - 21 reviews

User Score 8.8 - 2,142 votes

 

F3 - Critic Score 9.2 - 66 reviews

User Score 9.0 - 3,556 votes

Link to post
Share on other sites

Wy w ogóle zetknęliście się osobiście z GT5, lub chociaż z GT4?

Proszę Cię nie zadawaj mi takich pytań. Filmik wrzuciłem jako ciekawostkę. Tak czy inaczej choćby 100 łatek wypuścili to i tak nie polubię GT - nie mój typ gier. A czasy kiedy każdy - w tym ja - podniecał się jedynką na dziadku PSX - dawno przeminęły. Możesz bronić tej gry jak chcesz, ale faktem jest, że gra niestety zawiodła.

Nie jestem autorem cytowanych słów...
Link to post
Share on other sites

normalna recenzja

jasne, "normalna" recenzja z "normalnego" portalu :ciekawy: Zapomnieli dopisac "artykuł sponsorowany" :menda:

 

 

A to co mnie irytuje w obecnych czasach to proceder wypuszczania "sraki"(czyli produktu niepelnowartosciowego/niedopracowanego) na rynek i potem za pomoca mozolnego wypuszczania setki poprawek(patchy) formowanie z tego "pieczeni"(produktu dopracowanego czyli takiego jaki mial byc w pierwotnym zalozeniu). Jest to bardzo wygodne dla producentow, kiedys cos takiego bylo nie do pomyslenia(rozwniez ze wzgledu ograniczen technicznych konsol poprzednich generacji) i produkty zazwyczaj wychodzily dopracowane/dopiete na ostatni guzik.

Link to post
Share on other sites

@kubbak

 

Przetestowałeś w Media Markt Gran Turismo 5?

 

Jak jeszcze się wahasz, to odwiedź stronę tvgry.pl, wybierz zakładkę "najnowsze", a następnie filmik pod tytułem "Komentarz: Gran Turismo 5 - parę lat za późno?".

 

2:15 - Epic Fail.

Link to post
Share on other sites

@Ujemny - Ale Wulfen i tak nie zrozumie tego. Szkoda że tą grę tak skopali :(

Kolega Sony Defense Force ma prawo do własnej opinii, na prawdę nie ma sensu dalej kontynuować takiej dyskusji. Myli się, nie rozumie... nie myli się, i rozumie. Zostawmy go w spokoju.

 

Mistrzu sam też wrzuć na luz.

 

Uśredniając fakty są takie, że Gran Turismo 5 nie zgarnia królewskich not (minimum 4,5/5, 9/10), ale otrzymuje generalskie oznaczenia (4/5, 8/10). Skopana produkcja nie wychyliłaby się poza poziom giermka (1/5). Lordareon z portalu tvgry.pl nie twierdzi przecież, że gra jest słaba. Gran Turismo 5 nie spełnia pokładanych w nim nadziei, z powodu nadmiaru obietnic, i premierowego opóźnienia.

Link to post
Share on other sites

To jak z GTX480. Obiecywali dużo a otrzymaliśmy grzejący,prądożerny,mało wydajny(w dx9,10) piekielnie gorący i drogi(na początku) produkt, który jest jeszcze bardziej mniej opłacalny niż 5970. To samo z GT5. Producenci wręcz ubóstwiali GT5(Wulfen z resztą też) obiecywali rewolucję, a dostaliśmy produkt, że nie dość, że ma wręcz ''podręcznikowe'' błędy to jeszcze graficznie nie powala(prócz aut i to premium). Tępe AI przeciwników i dziwaczny system uszkodzeń, który jak mówią producenci odblokowywuje się dopiero po 40lvl a co dla normalnego użytkownika jest dość przerażające. Dla mnie GT5 prócz modeli i liczby samochodów mocno ustępuje FM3 :(

Link to post
Share on other sites

Chłopie przeszedłeś samego siebie, ile jeszcze raz powtórzysz znaną już każdemu twoją opinie na temat Gran Turismo 5? Proszę przestać trolować. Niech w tym temacie zaczną pisać osoby, które grają w Gran Turismo 5, i mają pytania odnośnie samej gry, lub niech temat najzwyklej w świecie umrze.

Link to post
Share on other sites

@kubbak

 

Przetestowałeś w Media Markt Gran Turismo 5?

 

Jak jeszcze się wahasz, to odwiedź stronę tvgry.pl, wybierz zakładkę "najnowsze", a następnie filmik pod tytułem "Komentarz: Gran Turismo 5 - parę lat za późno?".

 

2:15 - Epic Fail.

Niestety nie dane mi to było, przez te śniegi i korki tym spowodowane do MM jechałbym ~1h a to dla mnie za dużo (wystarcza mi teraz pół godzinna podróż do pracy). Może w sobotę.

 

Filmik zaraz obejrzę.

 

Ogólnie jeżeli kupiłbym PS3 to w jakimś packu z GT5.

 

EDYTKA:

No filmik jest świetny. Taki dzwon a kierowca się otrzepał i odjechał dalej :( .

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...