Skocz do zawartości

Gran Turismo 5

Recommended Posts

Taka refleksja mnie naszła dzis i chcialbym cos napisac:D

Widze jak ludzie narzekaja na model zniszczen i grafike itp.

Nie mam PS3 i jakos nawet bym nie chcial ;), wiec nie moge pisac za bardzo obiektywnie, ale:

gram ostatnio ciut w Toce 3 i stwierdzam ze ma lepszy model zniszczen niz GT5, zeby nie powiedziec ze go niszczy.

Grafika no moze bez rewelki ale samochody sa ok sa refleksy i b.przyjemnie sie gra.

Jakby nie patrzec toca ma juz ponad 4 lata czyli tyle ile PS3 a grafika hmm stanela w miejscu?

Pomyslcie o tym w odniesieniu do mojego przykladu :]

Wystarczy parę modów i gra wygląda jakby miała zaledwie rok :lol:

Już o tym pisałem, ale bez filmiku. Tym razem sami rzućcie na to okiem. Jeden z powodów dla których nie gram w wyścigi.

Dwa zadania na torze Top Gear. Zwróćcie uwagę na aktywne skrypty:

[*:3vnkn6p2]Volkswagen Ogórek sterowany przez SI szybciej nabiera prędkości na prostych. Dodatkowo całe zadanie jest tak skonstruowane, że przeciwnik na trzy zakręty przed końcem wyścigu zawsze zwalania;

[*:3vnkn6p2]Lotusy sterowane przez SI nie są nadsterowne.

Patch 1.03: Zniszczenia wizualne i mechaniczne w trybie dla wielu graczy.

Kurde ale kicha. W PSXExtreme już dawno mądrze ktoś napisał, że zamiast tego 1000 samochodów mogliby dać 200 ale za to dopracowanych na cycuś i sypiących się w drobny mak jak należy a nie takie gó..o !

Taxi, plus pokaz fizyki, a zasadniczo jej braku:

SI wyłamujące się z modelu jazdy (od 0:15), zamiast obrotu o 90 stopni, przeciwnik jedzie jakby nigdy nic, niestety tak jest w każdym przypadku, plus lot w kosmos (0:26):

Hehe właśnie kupiłem Playstation 3 - obczaimy to GT5 ;)

I jak się gra?

Ja po raz trzeci zostałem bankrutem. Wtopiłem już około 500.000 Cr. Kupiłem dwa Japończyki, poddałem tuningowi i okazało się, że każdy ma plus 210 KM, ale żaden nie wyciąga 190 km/h. Rozwala mnie, że w statystykach pojazdu nie ma podanej maksymalnej prędkości. Czasami nabiera mnie ochota do wyrzucenia zapisu stanu gry, i rozpoczęcia zabawy od nowa, tylko z jakimś poradnikiem: nazwa zawodów z podanym modelem auta. Z drugiej zaś strony 19 poziom A-Spect, plus 8 B-Spect... trochę by bolało.

@ ujemy ,,,ale śmieszne kupujesz auto i nie wiesz jaką prędkość osiąga ;)

czy to jakieś nie dopatrzenie hmmm ?

Garaż:

http://www.taxigamer.com/gameplay/wp-content/uploads/2010/08/G-01_Finder.jpg

http://www.taxigamer.com/gameplay/wp-content/uploads/2010/08/G-02_Detail_330_P4.jpg

Nie ma podanej informacji o maksymalnej prędkości, ani o przyśpieszeniu. Chociaż nadal mam nadzieje, że to moje niedopatrzenie...

W żadnej części nie była podana prędkość maksymalna z tego co pamiętam. W dużej mierze to jest ona zależna przecież od tego jak ustawisz skrzynie biegów i takie tam. Chociaż info o "stockowej" prędkości maks. byłoby pomocne.

• 2 tygodnie później...

Witam. Jestem fanem GT od dawien dawna.... Nawet na PS3 kupiłem do Prologue kierownice GT. Cóż ... na jednych torach na kierownicy super czasy - najlepszy to chyba 12 miejsce na serwerze na swiecie na jakimś tam torze na innych z wąskimi zakrętami szok nie da się jezdzic.... Wreszcie wpadła mi w łapki pełna wersja i co ???? Dramat... Dla mnie osobiście to porażka. No może jakby to robili rok to ok ale po kilku latach szok.... Mam do ukończenia wyscig F1 ale brak bolidu F1 ( bo niby skąd 10mln) i wyscig aut japonskich lat 60 i 70 ale tez ich brak a także DTM też brak. Reszte ukończyłem. Licencje pierwsze trzy na złota reszta srebra. Kilka uwag. Auta które się dostaje za wygrane serie i mistrzostwa a także licencje za złoto to dramat. Nikomu niepotrzebne złomy których i tak nie da się sprzedać. Z kredytami licho. Auta używane dramat. Nie ma skąd wziąć aut do skończenia w/w serii. Gigantyczny krok w tył do GT4 na PS2. Duzo debilnych opcji takze nikomu niepotrzebnych. Niektóre specjalne nie do ukończenia. Jazda w nocy 100% na oślep nic nie widać zero. Gram ale załamka..... przynajmniej za Loeba dają C4 WRC. Za ukończenie sprcjalnych w więkości dają złomy niepotrzebne do niczego ale to juz jak za wszytko inne .. A jakie wasze opinie ?

Przecież złomy od zawsze w GT dawali - przykład Nike 2022 z GT4 :/

A kredyty można nadrobić przez ponowne przejechanie wyścigu - weź jakiś drogi, ustaw na B-Spec jedź przez pierwszą minutę aż twój kierowca wejdzie na pierwsze miejsce, ustaw na średni poziom, przyśpieszenie maksymalne i tyle :) Przynajmniej tak się robiło w GT4

PS. Używaj enteru do rozdzielanie linii, bo nie dość że napisałeś strasznie chaotycznie to trudno do odczytania

To prawda. Enter a ok.

Ale wiesz nie chodzi o to w zabawie zeby w B spec ustawic kompa zeby latał w kółko i zarabiał kase. Ja chce się pobawić i tyle a nie kombinować skąd wziąć kase na jakieś auto którego i tak nie ma ani w używanych ani w nowych ( jak japończyk 60/70lata jakis LM). Szkoda gadać. Dotarłem do 24 poziomu w kilka dni i juz mi sie nie chce.

Skąd wziąć kase na jakieś auto którego i tak nie ma.

Oczywiście, że są. Problem w tym, że Gran Turismo 5 to jako, że jest japońską produkcją prezentuje japońskie podejście do tematu wyścigów, i całej otoczniki z nimi związanej. Dla przeciętnego europejskiego gracza rzeczą zrozumiałą jest, że na giełdzie dokonujesz zakupu auta z pośród paruset. Dla Japończyka było by to za łatwe, musi jeszcze w grę wchodzić rachunek prawdopodobieństwa, oraz szczęście. Dlatego poszukiwane przez nas pojazdy wskakują losowo na giełdę. Losowanie odbywa się każdorazowo po ukończeniu zadania A/B-Spect. Naszym zadaniem jest wyjście z trybu A/B-Spect odczekanie ładowania, wejście na giełdę, odczekanie ładowania, przeglądnięcie oferty, zakup, bądź rezygnacja, i powrót po przez paski ładowania do trybu A/B-Spect. Czas, czas, czas.

Niestety.

Istnieje już temat ogólny poświęcony Gran Turismo 5. Moderator proszę przerzucić posty do tematu ogólnego.

Brakuje mi w 3 ostatnich licencjach po 3 medale ze srebrnych na złote i miał bym komplet. Do tego czy może ktoś wie czemu w kategorii wytrzymałosciowe nie da sie jak w GT4 wziac bspec podczas wyscigu. Nie usmiecha mi sie jechac 24h albo kilkadziesat kółkek. Przejechałem własnie jakies 60 okr. czymś tam i juz mi sie odechciało. A jaka nagroda wow.... aż sie odechciewa innych. Nie mam juz siły do tej mega niedopracowanej gry i jestem mega zawiedziony tym gniotkiem .....

Brakuję mi w 3 ostatnich licencjach po 3 medale ze srebrnych na złote i miał bym komplet.

[*:2nwwbsrs]S-8 - wg mnie jedno z najtrudniejszych, obok IC-3, oraz IC-10 wyzwań. Na dole umieszczam mapkę. Zwróć uwagę na zakręt Crossover tuż przed Casio Triangle. Pomimo, że linia pomocnicza, i zdrowy rozsądek każą się mocno hamować, nie rób tego. Wciśnij do deski pedał hamulca przez mniej niż 2 sekundy, w momencie gdy przejeżdżasz około 3/4 czerwonej linie. Zakręt musisz ściąć, tak aby lewe koła najechały na trawę. Siła odśrodkowa wyrzuci się tuż za liderów, o ile oczywiście utrzymywałeś wcześniej odpowiednie tempo. Musisz do tego momentu zaliczyć perfekcyjne okrążenie. Innej drogi nie ma, bo jedynym miejscem gdzie możesz minąć liderów jest zakręt następny, czyli wspomniany Casio Triangle [zaliczyłem za około 40 próbą];

[*:2nwwbsrs]S-9 - z czym dokładnie masz problem? Jaki obecnie czas osiągasz [zaliczyłem za drugim razem]?

[*:2nwwbsrs]S-10 - samochód jest wprost idealnie przygotowywany na ten tor, opóźniaj hamowanie, i bierz zakręty na lekki drifcie [zaliczyłem za pierwszym razem].

Bez względu jaki samochód prowadzisz wyłącz zawsze TCS. Osiągi samochodu znacznie wzrosną.

http://www.atlasf1.com/2000/jpn/preview/jpnlap.jpg

Witam, wczoraj zainstalowałem i cały dzień przesiedzialem przed GT5.

Mam pytanie, czy u Was menu gry tez tak wolno chodzi ? np. wychodzę z zawodów do tego centrum całego, i wtedy ikona GT i czkeam i czekam i czekam ;/ k^%^@ rzuce w tv czyms zaraz .

Druga sprawa, po kilku godzinach ps3 sie chyba grzeje i co jakis czas albo znika mi obraz (cały czarny na 2-3 s podczas wyscigu = crash i fail)

Trzecia sprawa, dali ustawienia jakiś durnych kierownic a do G25 nie ma ?! do G25!!!!!

ręczny to mam gdzieś na shifterze, a na kierze mam mruganie światłami ;/ na drugim przycisku chyba nic nie ma, a jak beda to tylko wycieraczki ;/ co za k^%^@ baran to napisał.

Czwarta sprawa po co mi trasy szutrowe jak z pod kół ani nie leci kurz, ani piach ani nic nie leci, podczas skrętu auto silnik nie przyśpiesza. to jest ps3 czy ps1 ?

Piąta sprawa, na wyścigu Top Gear tymi Lotusami, właczam widok z wewnątrz i jakby ktoś linijką i kredką malował cienie 5 cm w lewo 5 cm w dół 5 cm w lewo 5 cm w dół ;/.

Szósta sprawa zniszczenai są możliwe, bo moi bracia po kilku godzinach rozwalili drzwi w aucie ^^, w split screen na 2 :)

Siódma sprawa śmieszne jest to że taki np. Viper nie ma widoku z wewnatrz, ale VW Ogórek to już ma :D jakieś tantedne autko z mocą 60 KM ma widok kokpitu, ale jakies mega wyspasione Lambo już go nie bedzie mialo :D

Ósma sprawa szkoda że brakuje samochodów Porschee.

Dziewiąta sprawa, czy tylko ja wyłączam wszystkie ułatwienia ? widzę na filmikach jak ludzie przechodzą zawody specjalne np. i mają powłączane np wychodzenie z poślizgu. Bez tego jest piekielnie ciezko przejsc ale się da (złota z tym raczej nie zdobedziesz)

Dziesiąta sprawa Giełda samochodów używanych :

Wtopiłem kupując Vipera z 99 roku za 60 tys, bo okazało się że remont silnika wyniosł 19 tysięcy a remont karoserii 39 000, gdzie nowy Viper z '02 roku kosztuje 90 tys ;/.

Jedenasta sprawa uszkodzenia samochodu, juz nie wizualne ale chociaż mechaniczne, podczas kariery to się chyba nie da zepsuć auta. Urwać koło to chyba w tej grze nie mozliwe jest. Popsuć skrzynię, sprzęgło, przegrzać silnik ...

Ogółem gra się fajnei dopóki nie siadasz za kierownicą mocniejszego wozu.

Taka z tej gry symulacja jaki ze mnie ksiądz.

O co dokladnie chodzi w zawodach B-spec bo nie kapuję ? jakiś durnowaty osioł jedzie a ja mu dyryguję co ma robić, ten jedzie jak sie mu podoba i 100m przed metą mi się rozbija. Moim nowym autem !

Ad. 1

Jeśli zainstalowałeś grę na dysku twardym (50 min. instalacji), oraz pobrałeś najnowsze uaktualnienia (wersja 1.05) to nic już nie da się zrobić.

Ad. 2

Pierwszy raz słyszę o takim problemie. Lepiej oddaj konsole do serwisu.

Ad. 3

G25 jest w pełni kompatybilna z Gran Turismo 5. W Internecie bez problemu znajdziesz poradnik, jak optymalnie skonfigurować G25.

Ad. 4

Nie rozumiem w czym problem.

Ad. 5

Nie rozumiem w czym problem. Chodzi o poszarpane cienie? PlayStation 3 to już wiekowa konsola. Traktuj łagodnie staruszka.

Ad. 6

Zniszczenia są, jednak tylko wąska grupa aut ulega konkretnej destrukcji.

Ad. 7

Niestety. Nawet Bugatti Veyron jest pojazdem standard, bez widoku z kokpitu. Chociaż osobiście już dawno przeskoczyłem na widok ze zderzaka. Zdecydowanie większa precyzja.

Ad. 8

Nieobecność Porsche to fakt znany od dawien dawna, zamiast nich mamy pojazdy klony. Niestety nazwa wyleciała mi z głowy - ARF? W A-Spect, na ekspercie często będziesz się z nimi zmagał.

Ad. 9

W rzeczywistości bez kosmicznej technologi super samochody nie nadawałby się do użytku. W Gran Turismo 5 jest identycznie. Zauważ, że nawet bijąc licencje musisz - nie możesz tej opcji zmienić - korzystać z asyst. Znajdź swój styl jazdy, i dopasuj do niego asysty.

Ad. 10

Japońska ekonomia. Kupujesz za 10 zł, remontujesz za 300 zł, sprzedajesz za 1 zł. Nie kupuj nowych aut, większość potrzebnych ci pojazdów zdobędziesz wygrywając zawody, licencje, oraz zadania specjalne. Osobiście mam 28 poziom, i zakupiony tylko jeden, jedyny samochód.

Ad. 11

Sposób w jaki zbudowany tryb kariery uniemożliwiałby wprowadzenie uszkodzeń mechanicznych. Po prostu nie było by ciebie stać na ciągłe naprawianie aut.

Ad. 12

Symulacja? Czego? Gran Turismo 5 daje ci fenomenalny model jazdy, encyklopedie aut, oraz... i w zasadzie to wszystko. Symulacji wyścigu tam nie znajdziesz - kiepskie SI.

Ad. 13

B-Spect? Tak jak piszesz. Zawsze wystawiaj znacznie lepszy samochód niż mają przeciwnicy, a twój kierowca będzie wygrywał. Oprócz pieniędzy otrzymasz samochody potrzebne do zadań w A-Spect. Uprzedzając... tak, tak... sztuczne podtrzymywanie żywotności gry. Cóż zrobić, Japończyk. Te typy tak mają.

Ogólnie. Na ps3site zakończył się plebiscyt na najlepszą oraz najgorszą grę roku. Gran Turismo 5 zajęło zaszczytne 3 miejsce w obydwu kategoriach. Ten fakt wiele mówi na temat tej produkcji.

Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...