Skocz do zawartości

Studia- Energetyka vs Informatyka


Recommended Posts

Witam.

Czego się spodziewać po studiach na kierunku Energetyka? Warto to studiować? Jak z pracą jest po studiach?

Nie mam dużego pola manewru jeśli chodzi o Politechnikę Rzeszowską, Początkowo chciałem iść tam na Informatykę ale się nie dostałem, poprosiłem o przeniesienie na Elektronikę i Telekomunikację ale tam też nie było już miejsc więc mogę iść tylko na Energetykę.
Drugą kwestią jest to, że w poniedziałek będą wyniki z rekrutacji na Uniwersytecie Rzeszowskim. Tam deklarowałem chęć pójścia na Informatykę, a czy się załapię, to już inna bajka.

Gdybyście mieli wybrać: Energetykę na renomowanej uczelni, czyli Politechnice Rzeszowskiej, najlepszej(ponoć) w południowo-wschodniej polsce, lub Informatykę na URZ, już nie tak wychwalanej uczelni (ale nie gorszej), to co byście wybrali?

Szczerze mówiąc to lepiej było by dla mnie iść na Infę bo chodziłem do Technikum Informatyczngo, choć i może ta energetyka nie jest taka zła ^^

Pozdro

Link to post
Share on other sites

idź na ten kierunek który cię będzie bardziej kręcił. Gdzie studiujesz to nie ma wielkiego znaczenia, poziom jest mniej więcej ten sam; lepsze uczelnie po prostu mają więcej możliwości jeżeli chodzi o organizacje studenckie, wyjazdy itd. A jeżeli nie będzie ci uczelnia odpowiadała - po pierwszym roku możesz się próbować przenieść nawet do Wrocławia na PWr. Jeżeli pokażesz, że potrafisz zrobić - nikt nie będzie patrzył na uczelnie którą ukończyłeś. Ze studiowaniem informatyki jest kilka plusów - robotę znajdziesz (jak ogarniasz) już po pierwszym/ w trakcie drugiego roku, nawet zdalne zlecenia; minusem jest ciągłe siedzenie przed kompem (do 10h dziennie)

Link to post
Share on other sites

A orientujecie się jak to jest, studia stacjonarne(dzienne) vs niestacjonarne(zaoczne).

O ile mniej może być nauki na tych drugich? Jest lżej?

Zaoczne to chyba najlepsze dla mnie by były, bo nie mam funduszy na to żeby wynajmować sobie mieszkanie(choćby z kolegami)+wyżywienie itp,nie jestem bogaczem

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Te same fundusze? 3000pln za semestr to duuuuuuzo mniej niż koszty utrzymania w obcym mieście. A 3000 to raczej wyższa oplata bo jest dużo tańszych kierunków.

 

Jeśli podchodzisz do studiów na zasadzie "gdzie jest lżej" to możesz sobie odpuścić i nie tracić na to kasy... Opcja z "liczy się papier" umarła juz dawno. Teraz liczy sie to co rzeczywiście wiesz i co umiesz. Studia wybiera się takie jakie Cię interesują. Sama definicja słowa"studiowanie/studiować" wyjaśnia chyba wszystko. Robić coś dla idei to strata czasu i kasy. Pracodawca i tak,weźmie osobę raczej z mniejszym wykształceniem a z realnymi umiejetnosciami/wiedzą, niż kogoś z dyplomem zdobytym na zasadzie, "żeby dostać, a sie nie namęczyć".

Link to post
Share on other sites
  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...