Skocz do zawartości

Amacrox Warrior zaczyna szwankować...


Recommended Posts

Pacjent - http://pcarena.pl/articles/show/77812/A ... wnika.html

 

Może tytuł tematu zbyt ogólnikowy, chodzi mi głownie o wiatraczek w nim zawarty. Zdarza mu się chrobotać dość głośno, szczególnie w dwóch przypadkach:

 

- zaraz po włączeniu PCta i trwa to jakieś 20 minut

- gdy się szturchnie, czy kopnie obudowę (przypadkowo oczywiście)

 

Teraz pytanie - czy mogę wymienić ten 120mm wiatraczek na coś a'la Zephyr i zamontować go w tym amacroxie, czy muszę kupić nowy zasilacz?

 

I jeszcze jedno - czy ten zasilacz wystarczy do GTX460?

Link to post
Share on other sites

Nie, nie, nie powiedziałem, że chcę tego GTX-a, tak tylko spytałem, bo nie wiem na ile możliwy jest upgrade mojego PC ;} Wychodzi na to w takim razie, że GTS 450/ HD 5770 będzie tutaj max.

 

Chwilowo raczej skuszę się, jak to nazwaliście - fanswap. Po prostu wychodzi taniej, a Zephyr się u mnie sprawdza w obudowie, więc nie mam nic przeciwko niemu. Jeśli nie wyjdzie - trudno - będzie trzeba zmienić PSU ;}

Link to post
Share on other sites

Zephyr to g* nie wentylator

potrafisz to w jakikolwiek sposób uzasadnić...........?

gównem bym go nie nazwał, ale jak na swoje obroty generuje marne ciśnienie i co najwyżej przeciętny przepływ powietrza, broni się przyzwoitym łożyskiem, kablami w oplotach i ceną

hałas w normie, choć posiadacze narzekają, że po pewnym czasie przestaje być tak cichy jak nówka

ogólnie ujmując dobry bo tani

Link to post
Share on other sites

Dobra, dzisiaj dokonałem wymiany wentylatora... a właściwie to nie ja, tylko znajomy, który zajmuje się elektroniką ;p

Trzeba było wylutować kable poprzedniego wentylatora i wlutować kabelki Zephyra. Ja się zamotałem, bo Zephyr ma 3 kabelki i nie wiedziałem, czy ten trzeci, żółty jest niezbędny (oryginalny wentyl Amacroxa miał 2). Po podłączeniu do bliżej nieokreślonego urządzenia (;p) kolega ustalił, że nie jest potrzebny i po robocie ;} Jest ciszej i mam nadzieję, że starczy to na jakieś 1,5 roku ;}

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...