Skocz do zawartości

dwa zestawy i5. który lepszy


Recommended Posts

Cześć,

zastanawiam się nad dwoma zestawami - w zasadzie oba w podobnej cenie.

Chciałbym w zasadzie jak najszybciej dobić targu - bo już się nie mogę doczekać przesiadki z mojego archaicznego x2 245 na i5 :)

 

Który zestaw wypada lepiej i dlaczego? Bo dla mnie są bardzo podobne. Z jednej strony 3450 trochę nowszy z drugiej 2500 czasem wypada lepiej w testach. Co do Mobo to osobiście bardziej przemawia do mnie (jako marka) Msi niż Asrock :)

 

i5 3450 + MSI B75a-G43

VS

i5 2500 + ASRock B75 Pro3
 

Link to post
Share on other sites

Przeszukałem internet w poszukiwaniu informacji. Płyta pod 2500 będzie obsługiwała zintegrowaną grafikę.

Taka informacja że seria 3xxx obsługuje już PCIe 3.0, a 2xxx tylko PCIe 2.0, na wydajność to nie wpływa, ale warto wiedzieć.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No ja wyczytałem że chipset B85 obsługuje zintegrowane grafiki (tylko że był przypisany do IVY a nie sandy)


w sumie z pcie 3 to taki pic na wode - bo chyba nawet najnowsze gtx nie odczują przy tym spadku większego niż 1%

Link to post
Share on other sites

to co robić :D?

bo kasa tak naprawdę ta sama

 

obsługa pcie3 może coś dać pewnie dopiero za 3 lata :D a pewnie już będzie trzeba kompa zmienić.

 

2500 ma wyższe taktowanie. natomiast z tego co słyszałem to 3450 spokojnie można zmienić ustawieniem stałym na 4ghz.

 

asrock niby ma x usb coś tam które przyśpiesza kopiowanie z usb

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...