Skocz do zawartości

be quiet! Silent Base 800 vs Fractal Define R5


Recommended Posts

Witam,

 

Na złość be quiet! zrobił wersję obudowy Base 800 z oknem, przez co wbił mi ćwieka co do wyboru pomiędzy wspomnianymi dwoma modelami.

 

Obie obudowy mają to, czego szukam. Okno, są wyciszone, mają front zabudowany drzwiczkami, co poprawia estetykę i umożliwia ładne wkomponowanie napędów 5,25. 

 

Pytanie, czy ktoś posiadał obie obudowy lub miał okazje je "dotknąć"? Obiło mi się o uszy, że Base 800 jest cieplejsza od Fractala, nie wiem czy wierzyć w te pogłoski. Jak generalnie oba modele stoją pod względem jakości wykonania?

 

Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Cześć,

Ja mam BQ! SB 800, w wersji bez okna. 

 

Ogólnie obudowa fajna, prezentuje się nieźle, mam wersję "orange" i jest cicha. W środku też jest OK, choć jeśli planujesz jakiś rozbudowany zestaw z dużym coolerem, chłodzeniem wodnym czy kartami w SLI to nie wiem czy jest to obudowa dla Ciebie. Z temperaturami nie mam problemu, ale nie mam jak porównać ich do Fractala. SB800 ma bardzo fajny system mocowania dysków na gumkach (zbierają sporo wibracji) i kilka fajnych bajerów jak możliwość instalacji klatki na HDD w kieszeni 5,25'' (pod 5,25'' jest przykręcona taka plastikowa płytka, która to umożliwia). 

 

SB 800 ma jednak kilka wad. Przede wszystkim średnio nadaje się do instalacji radiatorów. Pewnie, teoretycznie da się pod sufitem zawiesić nawet i 240 mm, ale w przypadku grubszych chłodnic np. Corsair h105i będziesz miał konflikt z płytą główną. Ja miałem przez jakiś czas wsadzonego Swiftech'a H220 i miałem problem a) z wężami, które uniemożliwiały instalację czegokolwiek w klatce 5,25'' poza dolną kieszenią, b) z tylnym wiatrakiem, który musiałem wywalić na zewnątrz (więc wyciszenie szlag trafił). Drugą, moim zdaniem wadą, jest zdejmowany, plastikowy top obudowy, który fajnie wygląda ale jak Ci coś zacznie wewnątrz wibrować, to działa jak pudło rezonansowe (no i żeby przykręcić coś do topa musisz zdejmować przód, a potem dopiero top). Trzecia sprawa - nie można zdemontować klatek 5,25'', przydała by się taka opcja (w obudowie FD tak). Czwarta - z tyłu tylko 120mm wiatrak. Piąta - jak wsadzisz bardzo wysoki cooler, nie da się zainstalować bocznego wiatraka, ale Ty chcesz wersję z okienkiem więc nie dotyczy. Długi zasilacz uniemożliwia też instalację wiatraka 140 mm. Ogólnie, gdyby BQ był 2-3 cm szerszy dłuższy i wyższy, to byłby prawie idealny. 

Co jeszcze... hmmm... na pewno fajnie, że w obudowie BQ! masz na starcie 3 wiatraki, choć są to wersje "ekono" od BQ i jeśli chcesz mieć naprawdę cicho warto wymienić je na coś lepszego. 

Mi ciężko było by się zdecydować. Ja przy wyborze patrzyłem na wygląd i ciszę i tu się nie zawiodłem. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...