Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

mocno zastanawiam się nad zmianą większości kompa.

Na tyle że jak trafi się okazja to zrobię to i jutro.

Natomiast w gorącej wodzie kompany nie jestem i wolę chwilę poczekać żeby parę Złoty w kieszeni zostało.

 

Aktualnie siedzę na:

Gigabyte MA77OT-UD3P, MSI GTX 560Ti, AthlonII X2 245/2.9GHz , Samsung 1,5TB, Patriot 2x4DDR3 1666mhz, Thermaltake 530W, Logitech G400, LG IPS224 21.5", Creative T6100

 

świeżo przesiadłem się z:

chiefteca 450W na thermala 530

Asus GTS 250 DK na MSi GTX 560Ti

(w zasadzie stare części w pełni sprawne będę sprzedawał)

 

Przyszłościowo na 100% wpadnie inna grafika. Głównym tematem na tą chwilę jest jednak dla mnie  MOBO + CPU. chwilę potem nowa obudowa i SSD.

 

Zastanawiałem się nad i5 4460 i MSI B85 lub Z97. (nowe)

 

Przy głównej zależy mi na USB 3 :)

 

Zacząłem się jednak zastanawiać czy nie poszukać czegoś używanego.

Pomyślałem także o 1155.

Co ogólnie robić w świetle "nowości" od intela itp. ceny raczej mocno nie spadną a niestabilne waluty wręcz mogą je podwyższyć :D

 

Sprzętu raczej kręcić nie będę. Myślę że chciałbym kupić CPU i3 lub i5 powyżej 3,3 GHZ co do głównej to po za usb 3.0 chyba nie ma za bardzo wymagań :)

 

Czego szukać jak chodzi o używki?

Czy nie warto i kupić coś nowego?

 

Jak chodzi o budżet, to niby mogę przeznaczyć sporo jednak myślałem że jak chodzi o nowe komponenty to cpu 800-900 max a mobo 300-400. (dla i5 - przy i3 wiadomo mniej;p)

 

Jak chodzi o używane to myślę 500-600 zestaw ?

 

Kto podpowie coś ciekawego :)?

 

Komp ma być do codziennego użytku + gier na 22" w przyzwoitej rozdz (nie musi być 4k;p).

Grafikę przypominam że wymienię za jakiś czas :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Przy głównej zależy mi na USB 3

 

Złącze wewnętrzne pod port z obudowy ?

 

 

 

Zastanawiałem się nad i5 4460 i MSI B85 lub Z97. (nowe)

 

 

Jak chodzi o używane to myślę 500-600 zestaw ?
 

 

Sprawa jest tutaj dla mnie dość prosta. 

 

http://pclab.pl/art50000-11.html

 

Test wyżej chyba wiele Ci wyjaśni w kwestii wydajności. Bardziej opłacalny będzie zakup i5 2400 na Z68 / Z77 pod ewentualne OC pod 3.8 - 3.9 GHz. 

 

 

 

Co ogólnie robić w świetle "nowości" od intela itp. ceny raczej mocno nie spadną a niestabilne waluty wręcz mogą je podwyższyć

 

Patrząc w przeszłość, widać dokładnie, że nowe generacje nie przyczyniały się w żadnym stopniu do obniżki cen poprzednich generacji.

 

 

 

Grafikę przypominam że wymienię za jakiś czas

 

To jest wg mnie najważniejszy aspekt. Jaki przewidujesz tutaj budżet ? Zakładając, że będzie to coś około ~ 1000 zł, to zdecydowanie lepiej będzie brać używaną i5 pod 1155 i zaoszczędzone 400 - 500 zł dołożyć do GPU. O wiele więcej się tutaj zyska niż w przypadku CPU 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Złącze chciałbym przynajmniej 1 mieć z przodu i coś z tyłu :)

 

Grafikę będę chciał kupić nie z najwyższej półki - bo to jak dla mnie zawsze jest głupotą :)

 

Myślę realnie 600-900 zł.

 

Myślę że ta 560 Ti chwilowo coś tam uciągnie - bo mój procek już nie :D .....

 

Co do 2400 to nie lepiej poszukać czegoś na IVY na 1155 ?

Link to post
Share on other sites

Jeszcze w grudniu, jak składałem kompa bratankowi(znany problem, mały budżet, wielkie wymagania), to płyt było multum nowych w sklepach. Teraz jest coraz gorzej z dostępnością. Jeśli nie kupujesz procka pod podkręcanie, nie masz szczególnych wymagań względem dodatkowych slotów i nie potrzebujesz dodatkowych sekcji chłodzenia, to praktycznie każda płyta do 200zł(nowa) się na da. 

 

Procesory się nie psują(no chyba, że ktoś się postara), dlatego serie 2xxx,3xxx, 4xxx i nawet najnowsza 6xxx, nie wykazując jakościowych różnic w wydajności, nie różnią się kolosalnie w cenie. Na szczęście to nie czasy w, których procesor za 800 zł po dwóch latach nadawał się tylko do pasjansa(tak pentium 4, do ciebie mówię).   

 

Lepiej kupić i5 2400 + GTX 960, niż np i5 4460 + gtx 750ti. Cenowo wyjdzie podobnie, a różnica na korzyść pierwszego zestawu jest kolosalna. Wszystko zależy od dysponowanego budżetu. I nie patrzyłbym, na to, że socket 1150 jest niby przyszłościowy bo za dwa miechy nie będzie przyszłościowy. Kupujesz to, na co cię stać, i wystarcza ci na teraz plus bliska przyszłość.  

 

Ja swego czasu(jakieś pół roku temu) zastanawiałem się czy nie zbudować kompa na i7 9xx. Patrząc na cenę procesorów i ich możliwości to jakaś kpina. Dopiero jak zobaczyłem, że trza by kupić płytę główną, używaną za 500zł, to sobie odpuściłem. 

 

http://allegro.pl/procesor-intel-core-i5-2400-3-1ghz-lga1155-sprawny-i5542013600.html  - i5 2400 za 400zł, połowa ceny i5 4460, a różnica w wydajności 10%. 

 

A taka jeszcze rada o de mnie. fatalny okres na kupowanie nowego sprzętu. Dolar teraz jest za 3,80 i nie zanosi się by prędko spadł. Jak był po 3 zł to i5 4460 hulała nowa nawet za 650 zł. Obecnie tylko używki się opłaca brać. 

Edytowane przez miedzio
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z reguły jak dolar spada to i ceny spadają najlepiej sprzedających się podzespołów. Jasne, że jak ktoś chce kupić jakiegoś Gtx Titana lub Radeona Fury, by być jedną z 5 osób w Polsce, która posiada taką kartę, to marża jest narzucona niemiłosierna. W przypadku sprzętu dla normalnego użytkownika, z reguły przelicznik jest 1:1. Przykład, Gtx 960 jest za 200 dolców, u nas kosztuje ok 800 zł. Jak dolar był poniżej 3 zł, to karty tej klasy(średnia wyższa półka) kosztowały 500-600 zł. Do tego rynek reaguje z opóźnieniem na spadki walut. 

 

Nie masz co gdybać, bo modernizować trza tu i teraz. Ja osobiście za procek klasy i5 4460 nie dałbym 800 zł. 600 jeszcze bym wyskubał, ale za 600 to sobie można teraz nową i3 kupić. Dlatego siedzę od jakiegoś czasu na lga 1155(i7 2600 i i5 2320) i bardzo sobie chwalę.   

Edytowane przez miedzio
Link to post
Share on other sites

raczej nie będę kręcił - więc szukam 2400 albo 2500 bez K.

Chyba że trafię K w tej samej kasie - chociaż zachodzi ryzyko że był kręcony i przegrzewany - więc chyba wolałbym bez K.

 

 

To na jakim chipsie szukać mobo?

Założenia:

1. musi mieć usb 3.0

2. musi mieć złącza sata III 6 GB/s

3. będę dokupował SSD

4. za jakiś czas wpadnie dobra grafika (aktualnie 560 Ti)

5. Raczej nie będę kręcił

Edytowane przez yampik
Link to post
Share on other sites

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b75ma-e33-intel-b75-lga-1155-matx-b75ma-e33-492767/

 

 

Tu masz fajną, nową budżetówkę. Jest usb 3.0   i jedno złącze sata III 6gb. Mam w domu poprzednią wersje E31(prawie to samo, różni się nie wiem czym, parametry ma te same, wygląda tak samo) i działa jak złoto. Jeśli nie planujesz OC, nie ma potrzeby nic lepszego wkładać. Do tego i5 2400, gtx 960 i masz Wiedźmina 3 w Ultra w 30 klatkach stałych. Śpiesz się, bo ceny socketu 1155 są coraz wyższe. Ja ten model kupowałem za 150 zł. 

Edytowane przez miedzio
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...