Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. 

Szukam telefonu do 1000zł

Przeznaczenie: gry, przeglądanie internetu, słuchanie muzyki itp.

Jeżeli chodzi o gry to lubię szukać i testować nowe, dlatego telefon musi posiadać dużo miejsca lub wejście na karte sd. Ponadto musi być system android. Miałem wcześniej Lumie 520 i narzekałem na małą ilość aplikacji oraz gier.

W miarę duży ekran to również ważna rzecz. Dużo czasu spędzam na czytaniu artykułów i oglądaniu filmików na youtube. 

Jednak najważniejsza sprawa to jakość odtwarzania dźwięków. Bardzo dużo czasu spędzam na słuchaniu muzyki, lubie to. Najbardziej chodzi mi o odtwarzanie muzyki przez słuchawki, chociaż fajnie byłoby słyszeć czysty dźwięk bez szumu i pierdzenia po odłączeniu słuchawek.

Kolejna rzecz aparat: powyżej 5 Mpix 

Ram: 2gb

 

Myslałem nad:

-LG G2 (lecz chyba nie posiada slotu na karte micro SD)

-Sony Z1

-jak sie uda to LG G3 

-jak się uda Z2

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Jakoś nie ufam tym markom które niedawno wzięły się za telefony.

Szukam telefonu tylko marki LG, Samsung, Sony.

 

Samsung galaxy s5: http://allegro.pl/samsung-galaxy-s5-android-pl-czarny-nowy-i5544030782.html 

Dziwi mnie troche dlaczego ten wyżej S5 jest tańszy od tego:

http://allegro.pl/nowy-samsung-galaxy-s4-i9505-i5542196876.html(s4)

oraz od tego:

http://allegro.pl/nowy-samsung-galaxy-s4-i9505-gw-24-2-kolory-lte-i5536270796.html(s4)

 Powie mi ktos dlaczego tak jest? 

Edytowane przez PanRodak
Link to post
Share on other sites

Telefonu ASUSa są już kilka ładnych lat na rynku.Skoro wolisz kupić używany telefon za 1000 niż z pełną gwarancją w tej cenie to twój wybór

 

A ten ASUS bije te wszystkie Samsungi LG i Sony specyfikacją

Edytowane przez BattleCrit
Link to post
Share on other sites

Polecam zapoznać się z tym wątkiem. Większość telefonów wysyłanych z zagranicy ( najczęściej kraje Azjatyckie ) nie będzie posiadać gwarancji w Polsce. 

http://forum.benchmark.pl/topic/171615-gwarancja-serwisowa-f-vat-mar%C5%BCa-itp-jak-nie-da%C4%87-si%C4%99-oszuka%C4%87-poradnik-kupuj%C4%85cego/

 

Zenfone 2 to wydatek około 1400-1500 zł z pełną gwarancją. 

Link to post
Share on other sites

Czyli te s5 za 800 to jakieś ścierwo? 

Musze wam powiedzieć że oglądając recenzje, bardzo dobre wrażenie zrobiło na mnie z1 compact. Tyle że jest on nierozbieralny i to nie daje mi spokoju. Ma ktoś z Was ten smartphone? Chcę wiedzieć jak jest z jakością odtwarzanej muzyki bez słuchawek i w słuchawkach.

Edytowane przez PanRodak
Link to post
Share on other sites

A w czym przeszkadza jego "nierozbieralność" ? 

Jak dla mnie to plus, telefon zazwyczaj jest lepiej spasowany a np. w przypadku LG mamy 24 miesiące gwarancji na baterię. Gdy trzeba będzie naprawić telefon w serwisie, to oni się martwią z jego otworzeniem. Z1C wymaga trochę więcej roboty ale G2 da się otworzyć kartą do bankomatu. 

Link to post
Share on other sites

No w sumie mógłbym przeżyć tę nierozbieralność ale muszę wiedzieć jak jest z dźwiękiem, bo na tym mi zależy. Słyszałem, że w Z1/Z1C jakość dźwięku jest lepsza niż np w LG g2/g3 ale w innych recenzjach odwołując się tylko do telefonu mówili że ogólnie jakość nie powala. Tylko być może ta jakoś która ich nie powala dla mnie będzie świetna bo będę porównywał z jakością dźwięku odtwarzanego w Lumii 520. W lumii jakość dźwięku w słuchawkach była dla mnie wystarczająco dobra. Tyle że bez słuchawek była lipa.

 

A więc jeżeli to prawda iż jakość dźwięku w z1c jest wysoka to kupuję z1c. Jeżeli jednak nie, to będę się starać znaleźć inne cechy być może w innych smarphonach które skłonią mnie do zakupu.

W tej chwili jestem bardziej za Z1, jednak nie poznałem jeszcze dobrze S4

Link to post
Share on other sites

Chyba tylko ramem, proc i gpu nie ma startu nawet do Snapa 800 a co dopiero wyższych. S5 to wydatek koło 1400-1500zł więc te za 800 sobie odpuść.

W testach ściga się z Note 4, zdecydowanie wypada lepiej od S5, Z2, Z3, jest także lepszy od Z3 Compact, wizualnie na youtubie są porównania gdzie pod względem działania telefonu, wypada lepiej / porównywalnie niż G3 / 1+1 / Z2 / Z3 / Note 4.

Link to post
Share on other sites

No w sumie mógłbym przeżyć tę nierozbieralność ale muszę wiedzieć jak jest z dźwiękiem, bo na tym mi zależy. Słyszałem, że w Z1/Z1C jakość dźwięku jest lepsza niż np w LG g2/g3 ale w innych recenzjach odwołując się tylko do telefonu mówili że ogólnie jakość nie powala. Tylko być może ta jakoś która ich nie powala dla mnie będzie świetna bo będę porównywał z jakością dźwięku odtwarzanego w Lumii 520. W lumii jakość dźwięku w słuchawkach była dla mnie wystarczająco dobra. Tyle że bez słuchawek była lipa.

 

A więc jeżeli to prawda iż jakość dźwięku w z1c jest wysoka to kupuję z1c.

 

 

To jest trochę... kwestia gustu. "Jakość dźwięku" wbrew pozorom nie tak łatwo zmierzyć jednym czynnikiem (niektóre "rankingi" mierzą np. tylko głośność...). Na pewno Xperia od Z1 wzwyż, LG oraz Samsungi z głównej serii mają dość podobnej klasy dźwięk, nie ma wtop w tych największych modelach. Tak ogólnie najlepsze są raczej iPhone i HTC One m8, ale to raczej większy koszt. Jest też, oczywiście, starszy One, nadal lepszy od konkurencji w tym względzie. Za tysiaka chyba kupisz.

 

Z1 Compact jest okej (czy "lepszy" niż LG, trudno powiedzieć). Ja słucham dużo muzyki i wziąłbym Z1C za "całokształt". Ale jeśli mówimy tylko o dźwięku, to i tak myślę, że HTC ma lepszy dźwięk. To zresztą nie jest ogólnie zły telefon. Wygodny rozmiar (przez co rozumiem: mały), więcej pikseli niż Z1C, 2GB RAM-u - Android Lollipop chodzi spoko. Słaby aparat, jeśli to cię obchodzi. Aha, no i nie ma wejścia na kartę.

Link to post
Share on other sites

 

 

. Tak ogólnie najlepsze są raczej iPhone i HTC One m8

M8 jest najlepszy na głośniku, jednak na wejściu słuchawkowym grają jako jedne z najgorszych z flagowców i potwierdzają to testy. Apple robił porządnie dźwiękowo układy za czasów 3 generacji, a teraz "kuleje".

 

Ogólnie od generacja snapa 800 i nowsze grają już nieźle, jednak wypada wycisnąć z nich ostatnie poty softwareowo, wgrywając na przykład viper4android wymagający roota. 

Link to post
Share on other sites

M8 jest najlepszy na głośniku, jednak na wejściu słuchawkowym grają jako jedne z najgorszych z flagowców i potwierdzają to testy. Apple robił porządnie dźwiękowo układy za czasów 3 generacji, a teraz "kuleje".

 

Ogólnie od generacja snapa 800 i nowsze grają już nieźle, jednak wypada wycisnąć z nich ostatnie poty softwareowo, wgrywając na przykład viper4android wymagający

Mi najbardziej zależy na jakości dźwięku w słuchawkach. Coraz bardziej przekonuję się do z1c. A może z1? 

Właściwie są jakieś znaczące róznice między z1 a z1c? Bo mi pasowałby większy smartphone. Ale czy tylko mniejszy rozmiar jest tu zmianą? Pooglądam porównania.

Link to post
Share on other sites

Na jakości zdjęć za bardzo mi nie zależy. Rozmiar.... w końcu po coś stworzyli mniejszy smartphone, na pewno jest wygodniejszy, a jak lepszy ekran to już wgl. Jak bede kupował Sony to na pewno z1c :D. Na razie wciąż oglądam recenzje. Niedługo powinienem dać Wam znać co do wyboru. 


Oglądałem przed chwilą na allegro iphone 5 i iphone 5c. Można je dostać w cenie niższej niż 1000zł. Iphone nie będzie lepszym wyborem? Zawsze myślałem że smartphone od Apple przewyższa smartphony innych firm.

Link to post
Share on other sites

 

 

Oglądałem przed chwilą na allegro iphone 5 i iphone 5c. Można je dostać w cenie niższej niż 1000zł.

Z gwarancją serwisową i wysyłką zza granicy. Czyli tak na prawdę bez gwarancji. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...