Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nokia trochę podziałała dobrze, potem niestety coraz gorzej, a obecnie telefon jest nie do użytku - nie działa mikrofon, flash, spust aparatu etc.
Jestem dość wymagającym użytkownikiem pod względem tej najważniejszej rzeczy - ten telefon ma po prostu działać DOBRZE.
Windows Phone może i rzadko się zacina, ale poziom działania wielu aplikacji czy kwestii takich jak obsługa kontaktów (bez karty sim nie mozna sprawdzic numeru, nie mozna kopiowac numerów na kartę sim etc.), poziom zarządzania plikami - loteria czy zadziała flac, znikającego dokumenty office pobierane z gmaila, słaba komunikacja z YT i Gmailem właśnie, zabugowany facebook i messanger.
Androida jakoś tak 3 lata temu odrzuciłem, ale wygląda na to że będę musiał sie z nim pogodzić.
Więc kolejno na czym mi zależy
1. Bardzo dobra jakość rozmów, czy to głośnik czy mikrofon.
2. Bezproblemowe działanie jeśli chodzi o obsługę internetu i stabilność - YT, Twitch, Gmail muszą działać sprawnie i szybko.
3. Miły w dotyku, ale też trwały. Metal raczej odpada, bo zimą zimny, latem gorący.
4. Normalnej wielkości, nie patelnia, do oglądania dłuższych filmów mam tablet z win8
5. Bateria starczająca na 2 dni średniego użytkowania bez gier
6. Przyzwoity aparat - ten z Lumii działał bardzo przyzwoicie i nie chciałbym poniżej tamtego poziomu sprzed 3 lat schodzić
7. Ponadprzeciętne wyjście słuchawkowe - będzie używany do Beyerdynamiców Custom One Pro / DT660 (wymagają dosć mocnego źródła), a także służył jako źródło muzyki po auxie w mondeo. Fajnie jakby miał głośniki stereo z przodu, ale to nie jest wymogiem
8. Nie wiem jak to nazwać, ale po paru latach obcowania z ekranami dotykowymi podzielił bym je na 2 kategorie - takie na których dotyk powoduje spory opór, oraz ekran który miał m.in. w Lumii920 - taki który ślizga się idealnie. Wolałbym ten drugi, po prostu komfort użytkowania był wyższy. Dodatkowo jakieś gorilla glass było by mile widziane, choć nawet ono nie chroni idealnie przed ryskami.
9. Nie dla samsunga. Nie toleruje, choćby mieli najlepszy sprzęt na świecie, nie chcę nic z tym logo http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/bigsmile.gif
10. Wolałbym się zmieścić w kwocie 1200zł, wiadomo - im mniej tym lepiej, ale chciałbym aby wszystkie warunki były spełnione. 

Link to post
Share on other sites

Jak rozumiem ma to być nówka sztuka tak ?

Może za tą cenę znajdziesz już nowego LG G3 od kogoś kto przedłużał umowę albo G2 bo ma lepszą baterię ale znowu gorszy aparat od G3 choć ogółem zły nie jest. W tej cenie to będą najlepsze opcje jeśli chodzi o nowe

 

A szkoda że nie chcesz Samsunga bo pod muzykę są jednymi z najlepszych. Alpha albo S5.

Czemu Jesteś taki anty Samsungowiec? Prosiłbym o jakieś konkretne argumenty :)

Link to post
Share on other sites

Pracuję w branży elektronicznej od wielu lat i w każdej kategorii (pralki, lodówki, telewizory, kina, odkurzacze etc.) samsung robi w większości buble z ładną obudową i dobrym marketingiem. Stąd nawet jeśli telefony działają idealnie i są najlepsze - nie chcę tego logo.

Ja myślałem nad One M7 od HTC, choć ten E8 wygląda świetnie i muszę się nad nim zastanowić, choć dostępność znacznie mniejsza

Myślałem też na Huawei P7, bądź iPhone 5.

Preferował bym nówkę, choć używką w bardzo dobrym stanie nie pogardzę, byle nie z komisu.

Link to post
Share on other sites

M7 to już dziadek i nowego już bardzo ciężko dostac o ile jeszcze można. Wsparcia już też nie ma

E8 w kolorze szaro złotym ma dużo fajniejszy niż ten granatowy bo jest taki gumowaty jakby a ten granatowy taki bardziej tandetny

Iphone 5 nówki w media markt widziałem około 2 tysięcy. Używane w bdb stanie albo idealnym znalezienie graniczy z cudem a jak sie trafi to w chorej cenie

P7 całkiem niezły choć wydajnością daleko w tyle za E8. I nie wiem jak gra

Link to post
Share on other sites

Xperia Z2 poszukaj, ale żeby sprawa była jasna ŻADEN smartfon z androidem nie ma takiego aparatu jak lumia 920 (mówię głównie o zdjęciach w mroku), w świetle wszystkie robią podobnie. Ekran żeby był "gładki" to po prostu szukaj takich z Gorilla Glass 3. Grunt żeby miał procesor nie gorszy niż Snapdragon 800 i 2gb RAM minimum - jeśli android.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...