Skocz do zawartości

Płyta z97 pod i5-4690K i HD6850 CF


Recommended Posts

Witam ponownie,

Od dłuższego czasu szperam po podzespołach do upgreadu swojego sprzętu. Głównie chodziło o jego wydajność w nowszysch tytułach: BF4 (gdzie aktualnie sprzęt nie ma siły), Wiedźmin (nie koniecznie FHD), GTA5.

 

Postanowiłem, że zamiast kupować same GPU (jak mi polecano gtx960/970), to zmienię jednak platformę (wolniej się stażeje niż GPU), a jeśli będzie potrzeba to kupię i GPU (pewnie będzie stało już mniej niż 1500). Aktualne karty nie wyciągają (przy procku) 60%, więc myślę ze już zmiana platformy mi coś da (może nawet wystarczająco).

 

Myślę o płycie na chipsecie z97, tak by można było podkręcić procka, orazy by poprawnie współpracowały karty w CF (aktualny stan).

 

Aktualnie komponenty:

AMD Phenom II Quad-Core 955 Box Black Edition (~ 3800 Mhz) -> na i5-4690K
CPU SilentiumPC Fortis HE1225 (chłodzenie)
ASROCK 870 EXTREME3 AMD 870 (rev. 1) - na jaką płytę???
2 x Gigabyte HD6850 1GB 256 PCI-E GDDR5 OC (pracują jako CF)
Kingston HyperX 2x2GB DDR3-1600 Dual Chanel Kit Non-ECC CL9 KHX1600C9D3K2/4GX -> up to 8GB
OCZ StealthXStream 2 700W 80PLUS

 

Znalazłem płytę:

GA-Z97X-GAMING 3 (Z97 3xPCI-E DDR3)

 

Być może są jakieś inne ciekawe?

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Esc.pl wcale ich się nie pozbywa tylko je zdobywa. Dobre płyty w dobrej cenie. 

 

Z97 wyparły je tylko tym, że obsłużą one nową generację CPU od Intela, które to "prawdopodobnie" dodadzą kolejne kilka % wydajności więcej względem Haswell Refresh. 

Link to post
Share on other sites

Esc.pl wcale ich się nie pozbywa tylko je zdobywa. Dobre płyty w dobrej cenie. 

 

Z97 wyparły je tylko tym, że obsłużą one nową generację CPU od Intela, które to "prawdopodobnie" dodadzą kolejne kilka % wydajności więcej względem Haswell Refresh. 

Różnice to są, może niektóre mało istotne ;) z97 obługują pamięci powyżej 1600 MHz, ta chyba obsługuje max 1600 (ale mogę się mylić) no i układ dźwiękowy jest nowszy oraz ma parę dodatkowych opcji. Muszę się zastanowić z czego mogę w przyszłości skorzystać, a z czego nie.

Link to post
Share on other sites

 

 

ale mogę się mylić

 

No właśnie się mylisz .,..

 

 

 

no i układ dźwiękowy jest nowszy

 

A czy ten Gigabyte + Asus Xonar nie wyjdzie tyle samo co za Z97 z SLI oraz integrą ?

 

 

 

oraz ma parę dodatkowych opcji

 

Tzn ?  

Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/plyta-glowna-gigabyte-ga-z87x-ud3h-i5521678014.html- jak chcesz na z87 to ta będzie lepsza od tej wersji oc


jeżeli nie zmieniasz zbyt często to wydaje mi się że jednak  z97 to bardziej przyszłościowy zakup, te dodatkowe funkcje dziś nie wykorzystasz, ale za rok dwa możesz chcieć coś dorzucić do komputera to te nowsze złącza mogą się przydać 

Link to post
Share on other sites

 

 

http://allegro.pl/pl...5521678014.html-jak chcesz na z87 to ta będzie lepsza od tej wersji oc

Ta kompletnie odpada, 1 slot PCI (mam dwa radeony)

 

 

 

jeszcze troszkę dołoży i ma http://www.esc.pl/pr...oducts_id=47587

Przy tej właściwie nie widzę różnicy w stosunku do Gigabyte GA-Z87X-OC.

 

Z97 niby jest bardziej przyszłościowy, ale z tych dodatków raczej nie skorzystam, bo nawet obecnie nie miałem takiej potrzeby.

Link to post
Share on other sites

Wiem, że ww gigabyte jest wystarczający jak na twoje potrzeby, chciałem tylko lukegru uświadomić, że dokładając niewiele można mieć płytę z highendu z87.

http://pclab.pl/art52708-46.html

Zobacz sobie ile jeszcze niedawno kosztowała i co oferuje.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Oblukałem jeszcze raz te płyty i faktycznie wydaje się, że GA-Z87X-OC to dobre rozwiązanie. Poczekam do przyszłego tygodnia i pewnie ją przygarnę. Chyba, że pojawią się w między czasie promocje na podobne płyty w dobrych cenach.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...