Skocz do zawartości

Komputer włącza się dopiero za drugim razem


Recommended Posts

Witam, komputer mam od niecałego tygodnia (o specyfikacji:)

  • Gigabyte GA-B85M-D3H /intel B85, LGA1150/
  • Corsair VS 450W 80+ 120mm
  • Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/
  • Kingston 8GB 1600MHz CL9 HyperX Savage
  • MSI GeForce GTX 970 Gaming 100ME 4GB DDR5 256Bit (1253/7010)
  • Crucial BX100 250GB (535/370MB/s)
  • LG GH24NSC0 SATA
  • Zalman R1 black USB3.0

(specyfikacja polecana przez @kajtek., Więc uważam że wszystko dobre i pasujące:)

Ze starego kompa przełożyłem dysk HDD

  • Seagate Barracuda 7200.11 750GB ST31000340AS
     

http://s27.postimg.org/z8jsyqmk3/podlaczenie.jpg

i następnego dnia pojawił się problem z uruchamianiem. A mianowicie system uruchamia się ale po drugim naciśnięciu przycisku power.
Zainstalowałem Windows 10. Ale nie powinno mieć to znaczenia, bo komputer za pierwszym razem wyłącza się po pojawieniu się początkowego ekranu BIOSu (czasem nawet i okno ładowania windowsa ale głównie w czasie BIOSu). Wtedy się wyłącza. Przy drugim uruchomieniu zaczyna działać.
Jak odłączyłem dysk to problem przestał się pojawiać. Czyli albo wina dysku albo wina gniazd na płycie głównej. Albo niedobór mocy na zasilaczu? (to możliwe, przez ten jeden dysk?)
Poczytałem o tym dysku, że dość awaryjny i w ogóle be. Wolałbym jednak zasięgnąć języka u innych, zanim go wyrzucę. Sytuacja nie zmienia się niezależnie czy dysk jest zworowany na ograniczenie prędkości, czy też podłączany pod sąsiednie gniazdo na płycie.

Link to post
Share on other sites

To formata na nim zrób 

Zrobię formata na tym HDD, jedno z prostszych i nieinwazyjnych instrukcji, więc spróbuję przed zabawą z biosem.

Rozumiem, że system był już wgrywany  na nowym sprzęcie ? 

 

system zainstalowałem z bootowalnego usb. Ściągnięty tuż przed instalacją w najnowszej wersji i zainstalowany bezpośrednio na ssd. Nie kupowałem komputera z systemem operacyjnym

A przeżuć kość pamięci RAM w pierwszy slot. 

Przerzuciłem, nic to nie zmieniło.

Edytowane przez thigrand
Link to post
Share on other sites

Czyli system wgrany był już na nowym zestawie tak ? Małe nieporozumienie tutaj chyba zaszło.  

System stawiałem na nowym zestawie za wyjątkiem drugiego dysku. Zainstalowałem winde i po dwóch dniach dołożyłem tylko dysk. System na SSD a hdd z danymi tylko, więc nie wiem, czy powinno mieć to jakiś wpływ?

 

Ale robię reinstalla w razie co.

Edytowane przez thigrand
Link to post
Share on other sites

Zrobiłem reinstala i po resecie działa. Ale komp chodził cały dzień, więc zobaczymy jutro rano.

Wystarczy że odepnę kabelek ten co na zdjęciu i po problemie. Nawet drugiego nie muszę odłączać.

Edytowane przez thigrand
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Z rana po tym formacie włącza się dobrze. Może to być też kwestia fastboota, bo instalowałem wszystko co gigabyte na płytce raczył dać jakoś w czasie podłączania dysku. Więc kto wie. Będę dawał znać czy w najbliższych dniach problem nie wróci. Jeśli nie, to rozdam odpowiednio plusy;)


Sprawa wygląda tak, że czasowo ten reinstall pomógł. Pare dni miałem spokój. Później dołączyłem trzeci dysk. WD blue. Znów się nie włączało. Znów przywracanie systemu i znów spoko. Teraz jednak znów włącza się za drugim razem. Co prawda podłączałem jeszcze czasem na usb dysk zewnętrzny. Ale próbowałem odpalać zarówno z podłączonym tym dyskiem jak i bez niego. I problem pojawiał się w obu sytuacjach.


Wyłączenie fastboota nie zadziałało.

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...