Skocz do zawartości

Recommended Posts

Całkiem ok ten ssd. Crucial BX 100 też jest fajny w podobnej cenie.

Jak możesz trochę więcej wydać, to ssd na system byłby super, a na dane oddzielny. Jak zyskasz teraz 120 GB z SSD, to może na tej 500 GB barracudzie trochę wytrzymasz jeszcze.

 

Ostatnio sam sobie sprawiłem ssd 128 GB, a mój stary dysk powoli zaczyna padać. Myślę nad tym, by na magazyn dać coś cichego. Będzie to prawdopodobnie ten dysk: http://www.arest.pl/produkt/Dyski-twarde/do-PC-SATA/4,14,,,,,,Magazyn:0;Producent:97%7C27,10/28328/WD-1-TB-64-MB-IntelliPower-3-5-SATA3-WD-Green-WD10EZRX/

lub WD RED. Na wydajności mi tam nie zależy. Co ma chodzić wydajnie siedzi na SSD.

Link to post
Share on other sites

 

 

a są może jakieś dyski z dłuższą gwarancją ?

Nie wiem jak w innych sklepach internetowych ale np. w morele.net albo proline gwarancję na dysk twardy mozna sobie przedluzyc (oczywiscie odplatnie) .

Co do tego dysku SSD to tak jak kolega wyzej celowalbym w cos z serii Cruciala - najlepszy stosunek ceny do jakosci :)

Link to post
Share on other sites

Jeszcze takie pytanie co sądzicie o tym dysku ? 

Intel 525 120 GB mSATA

 

Cena niska jak na ssd i okres gwarancji bardzo długi tylko czy jest on wgl. wart zainteresowania ? 

 

 

Ogólnie Intel, Sandisk i Samsung to pierwsze marki, którymi w tym rzędzie warto się interesować. Wśród tańszych dysków 128 GB cenione są modele Sandiska i Samsung 850 Evo jako łączące dobrą jakość, niską awaryjność i niezłą cenę. Mniej cenionych marek bym się bał kupować (choć na pewno jest wiele dobrych modeli), natomiast jak ktoś ma kasę to oczywiście nie zaszkodzi coś szybszego/większego, np. Sandisk Extreme Pro SSD (który, jak mi się zdaje, nie ma jednak wersji 128, tylko od bodaj 240 GB).

 

Jeśli chodzi o duży dysk do trzymania danych, zazwyczaj warto wybierać spośród WD, Seagate, La Cie (tu także dla fanów designu).

Edytowane przez bartoszek89
Link to post
Share on other sites

@up

>Samsung EVO

>niska awaryjność

Wybierz jedno.

Samsungi EVO to seria na pamięciach tlc, krótko mówiąc było i jest z nimi dużo problemów.

Z ssd ja tutaj polecę cruciale bx100/mx 200 lub plextor m6s. Wydajnościowo: Bx100<m6s<mx200. Niedawno (z miesiąc temu były m550 za 219 zł, niestety teraz cena skoczyła do góry i już ciężko je w ogóle znaleźć.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...