Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

Postanowiłem założyć nowy temat, choć temu podobnych jest raczej mnóstwo. Rzecz w tym, że te zagadnienie ma za dużo zmiennych (zależnych od osobistych preferencji), więc i pewnie drugiego podobnego nie mam co szukać... ale do rzeczy.

Poszukuję telefonu, na którego mogę przeznaczyć maksymalnie 700 zł (używany, bądź nowy), a który ce**** się:
- dobrą czytelnością treści wyświetlanych na ekranie podczas słonecznego dnia.
- ekranem 4,7-5".
- jak najdłuższym czasem pracy na jednym ładowaniu (MINIMUM jeden dzień w miarę intensywnego używania).
- dobrą jakością odtwarzanego dźwięku (chodzi tu szczególnie o słuchanie muzyki na słuchawkach).
- względną bezawaryjnością i płynnością działania, gdyż potrzebuję telefonu na "lata".

Moim faworytem z WP na pokładzie jest obecnie Lumia 730/735 (choć nie jest to PONOĆ dobry telefon muzyczny i gra zwyczajnie poprawnie, bez szału), dlatego chcę zasięgnąć opinii odnośnie androidowych urządzeń - co polecacie w tej półce cenowej i które urządzenie spełnia powyższe kryteria? :)

Edytowane przez ziomek1602
Link to post
Share on other sites

Lumia 640, dobra bateria spokojnie wytrzyma 1 dzień jak nie 2, 5 calowy ekran z Gorilla Glass 3. Płynność działania też perfekcyjnie. Muzyka szału nie robi ale źle też nie jest. Mam nadzieje że pomogłem :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Lumia 640, dobra bateria spokojnie wytrzyma 1 dzień jak nie 2, 5 calowy ekran z Gorilla Glass 3. Płynność działania też perfekcyjnie. Muzyka szału nie robi ale źle też nie jest. Mam nadzieje że pomogłem :)

Każda odpowiedź i opinia się przyda. Zastanawiałem się nad tą L640, ale ze mnie taki trochę meloman. Nie mówię, że telefon musi grać perfekcyjnie, ale musi być też sporo lepiej, niż tylko poprawnie. Muzyki słucham bardzo często, a słuchanie muzyki na L520 jest dla mnie strasznie męczące. Nadto słyszałem, że zarządzanie energią w tym modelu jest "takie se", więc i bateria ponoć dużo nie trzyma, mimo swojej sporej pojemności :P

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz porządną jakość dźwięku, to dołóż ze 100 zł i szukaj czegoś na Snapie 800/lub jakiegoś Samsunga z wolfsonem, a do tego obowiązkowo root + viper4android. Jakość będzie nieporównywalna do WP.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak chcesz porządną jakość dźwięku, to dołóż ze 100 zł i szukaj czegoś na Snapie 800/lub jakiegoś Samsunga z wolfsonem, a do tego obowiązkowo root + viper4android. Jakość będzie nieporównywalna do WP.

Szczerze mówiąc, to Samsungi jakoś do mnie nie przemawiają designem... no ale jeśli tak, to polecasz coś konkretnego? Słyszałem, że telefony od HTC też dobrze grają, ale ciężko mi się zorientować co do innych parametrów.

 

Chodzi mi głównie o to, żeby znaleźć telefon, który ma w sobie wszystkie te cechy, których ja potrzebuję, a jeśli takowego nie ma, to znaleźć jakiś kompromis: to może być minimalnie gorsze, żeby coś innego było lepsze.

Link to post
Share on other sites

A co sądzicie o LG G2, albo Nexusie 5? G2 ma niby większy ekran, ale jest ładnie "upchany", przez co wymiary ma wręcz fenomenalne. Sprawdzają się te telefony jako urządzenia muzyczne?


szczerze mówiąc moja Lumia 640 wytrzymuje bez problemy dwa dni intensywnego działania...xd a jak pracuje to 4 dni na luzie :)
i chętnie bym ją sprzedał ;)

Jeżeli chodzi o Lumie, to w tym momencie jestem zainteresowany tylko i wyłącznie modelem 730/735 :P

Link to post
Share on other sites

 

 

zarządzanie energią w tym modelu jest "takie se", więc i bateria ponoć dużo nie trzyma, mimo swojej sporej pojemności
 http://cdn.gsmarena.com/pics/15/05/lumia-640-battery-life/gsmarena_002.jpg 

 

Jeśli chodzi o predyspozycję muzyczne to najlepiej wypada G2:

http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/lg-g2/gsmarena_a001.png

Nexus:

http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/lg-nexus-5/gsmarena_a001.png

Lumia:

http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/nokia-lumia-735/gsmarena_a001.png

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Sprawdzają się te telefony jako urządzenia muzyczne?
 

Osobiście posiadam G2 i po wgraniu viper4android z porządnymi słuchawkami szczęka mi opadła. Gra świetnie, kwestia tylko ustawień odpowiednich.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No to w sumie teraz zastanawiam się nad czterema modelami: L640, L730/735, L830 i LG G2. Z jednej strony nie za bardzo mi się chce wracać do androida, no ale ta słuchawka od LG jest świetna... a jeżeli chodzi o WP to system zapewni mi płynne działanie, stylistyka telefonów również mi się podoba, no ale nie są to raczej telefony dobre do słuchania muzyki. Ciężko mi jest się na coś konkretnego zdecydować :P


Ja strasznie lubiłem Lumie 1020 za jakość dźwięku. Kurcze... taka Xperia Z1 to nie ma nawet do niej podejścia. (Z2 nie testowałem jeszcze)

W chwili obecnej ten model już do mnie nie przemawia, ale ogólnie to bardzo fajny. :P

 

 

Osobiście posiadam G2 i po wgraniu viper4android z porządnymi słuchawkami szczęka mi opadła. Gra świetnie, kwestia tylko ustawień odpowiednich.

 

W takim razie nawiązując trochę do tematu: polecasz/polecacie jakieś w miarę dobre i przystępne cenowo słuchawki do telefonu? Chodzi mi o coś, na co nie trzeba wydać fortuny a będzie lepsze niż te stockowe słuchawki (douszne/nauszne - bez różnicy). :)

Link to post
Share on other sites

 

 

W takim razie nawiązując trochę do tematu: polecasz/polecacie jakieś w miarę dobre i przystępne cenowo słuchawki do telefonu? Chodzi mi o coś, na co nie trzeba wydać fortuny a będzie lepsze niż te stockowe słuchawki (douszne/nauszne - bez różnicy).

Nie wiem jaki budżet, ale na pewno sprawdzą się: 

http://www.ceneo.pl/27408782

http://www.ceneo.pl/25149067

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sam mam delte i szczerze moge rowniez polecic. Duzy + za to, ze dolaczaja jako zamiennik pianki zamiast standardowych wkladow do uszu. Po zwyklych wkladach ucho jedno strasznie mnie bolalo, gdzie na piankach problemu nie ma. I oczywiscie lepsza izolacja od otoczenia jesli komus na tym zalezy. :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Warto dodać, że delta ma delikatnie mocniejsze basy, jednak według mnie jest idealna do metalu/hard rocka albo rapsów. Ogólnie to świetne słuchawki w dobrej cenie. Dla mnie porównywalne z dokanałówkami za około 150 zł, a kosztują połowę tego.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki ludziska za wszystkie opinie, okazały się bardzo pomocne. Temat można już zamknąć :)


Choć w sumie to chciałbym się jeszcze zagłębić w ten temat słuchawek. Szukam takich, które nadają się do słuchania muzyki (metalu głównie) na telefonie i które nie męczą ucha nawet przy katowaniu się muzyką. Kwota jaką maksymalnie mogę przeznaczyć, to 200 zł a sam typ słuchawek nie ma większego znaczenia - liczy się jakość. Czy wcześniej wymienione typy słuchawek się nadają? :P

Link to post
Share on other sites

Z dokanałówek posiadam NuForce ne-700x. Moim zdaniem brak wad. Jeśli szukasz takich z mocniejszym i głębszym basem to powinny być ok. Cena: 200 zł.

 

Nauszne: Beyerdynamic dtx 501p. Jak dla mnie idealne. Wygodne, małe. Składane. W sam raz na miasto. Cena: 220 zł. Również przewaga basu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

BW Delta? Niezle, acz mozna lepiej. Do 200 zl jest masa sluchawek.

 

Z nausznych Kornela95 rzucila swietnymi DTXami. Z dokow masz od Soniakow Ex15LP za 50 zl, przez rozne Nuforcy, Brainwavz R1 i jakies nowe dwuprzetwornikowe od Mee az po FA Eterna. Kwestia poczytania recenzji, a przede wszystkim odsluchow.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...