Skocz do zawartości

procesor a tryb awaryjny


Recommended Posts

Witam,

w kwietniu zakupiłem nowiutką platformę x99 ( w sygnaturze)

od razu zabrałem się do podkręcania i stanęło na 4,6 ghz przy VID 1,29

Po jakimś czasie system zaczął sie wysypywać pod 100% obciążeniem mimo ze wcześniej był jak stabilny jak skała

Dzisiaj zdecydowałem się wypróbować te same ustawienia w trybie awaryjnym

O dziwo, nie dość ze przeszedł test w prime 95 bez zająknięcia to na dodatek udało mi się zejść z napięcia

I tutaj pojawia się moje pytanie: czy to, ze działa bez problemowo przy danym napięciu i taktowaniu w trybie awaryjnym to dobry "wyznacznik stabilności"? bardzo bym chciał aby w normalnym trybie tez można było skorzystać z tych dodatkowych mhz

poza tym co jest przyczyną takiego zachowania? poprawki do procesorów x64 z Windows Update czy coś innego?

Proszę o pomoc

Link to post
Share on other sites

mam log tylko nwm czy to będzie dobre: Windows\Logs\CBS

próbowałem w trybie awaryjnym przelecieć z prime95 ale dopiero teraz się skapnąłem że mimo podkręcenia pokazuje taktowanie bazowe :/ czyli lipa

Edytowane przez greghor
Link to post
Share on other sites

Noo ok to co podałeś to jest lokalizacja ale nie sam log :D wywala Ci BSOD"a czy po prostu zacina? Musimy mieć jakiś plik, log, który wskaże problem i wtedy bedziemy starać sie go zidentyfikować i usunąć

 

Link to post
Share on other sites

problem jest w zasadzie jasny: pokazuje ze za niskie napięcie 0x101 lub czasami tez 0x124 tylko nw co go powoduje, bo wczesniej tego nie było mimo stosowania tych samych ustawień

wiem ze to lokalizacja do loga nie sam log, chciałem sie tylko upewnić czy to ten :D

http://www67.zippyshare.com/v/202AhlSd/file.html
link do loga

Edytowane przez greghor
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...