Skocz do zawartości

Czy bequiet! PurePower L8 500W 80+ Bronze 120mm wystarczy do tego zestawu?


Recommended Posts

Czy zasilacz, który wybrałem wystarczy do komfortowego użytkowania poniższego zestawu? Zaznaczam, że nie chciałbym, aby zasilanie było na styk, ale by istniał jeszcze ten bezpieczny zapas mocy, gdyby np karcie graficznej się coś zamarzyło pod długim obciążeniem. Karta wymaga podłączenia dodatkowego zasilania 6 i 8 pin więc nie jest to szczyt energooszczędności. Kręcenia nie przewidywałem, jednak dopuszczam możliwość przesunięcia suwaka w GPU Tweak bez ruszania napięć.

 

 

Procesor: Core i5-4460                                                                         

Chłodzenie: referencyjne

Płyta główna: Gigabyte B85M-D3H

Karta graficzna: ASUS GeForce GTX 770 DirectCU II OC (używana - zakupiona mniej więcej 1,5 roku temu)

Pamięć RAM: Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL8 Ballistix Tactical

Nośnik danych: Crucial BX100 250 GB

Obudowa:  zalman R1

Zasilacz: bequiet! PurePower L8 500W 80+ Bronze 120mm

Napęd optyczny: LG GH24NSC0 SATA

 

Będę wdzięczny za opinie. Czy to jest w ogóle solidny zasilacz w tej półce cenowej? Moja dość ograniczona wiedza podpowiada mi, że bequiety nawet budżetowe to wybór bezpieczny. Jeśli widzielibyście lepszy wybórw za tę cenę bądź nieznacznie wyższą, proszę o sugestie

Pozdrawiam

Edytowane przez warehard
Link to post
Share on other sites

Dzięki. Ja sam mało się znam na tym, ale też z tego co czytałem nie powinienem się martwić, jednak wolałem dopytać.

Moją podstawową wątpliwość uzasadniam rekomendacją nvidii dla tej karty czyli minimum 600W http://www.geforce.com/hardware/desktop-gpus/geforce-gtx-770/specifications(a przypominam, że mój niereferncyjny model jest jeszcze trochę podkręcony fabrycznie.

Ja wiem, że to dane na wyrost, jednak mimo wszystko trochę mnie to zastanowiło.

Dodam, że w przyszłości zamierzam dołożyć jeszcze dwie analogiczne kości pamięci.

W obudowie będą kręciły się dodatkowo 4 wiatraki.

Dotarłem do takiego oto zestawienia poboru mocy dla - podkreślam - referencyjnego modelu mojej karty i tam pod maksymalnym obciążeniem karta pocięgnęła 250 W, co mnie troszkę zaniepokoiło w odniesieniu do planowanego przeze mnie zasilacza.

Oto zestawienie: http://www.tomshardware.com/reviews/geforce-gtx-770-gk104-review,3519-25.html

 

Jak myślicie? Dla spokojności powinienem zainteresować się wersją be quiet! 530W? Co ciekawe wersia 600 kosztuje tyle samo co 530 więc jeśli już zdecydowalbym sie na mocniejszy model to dlaczego nie od razu 600W?

 

Prosiłbym o pomoc.

Dzięki

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...