Skocz do zawartości

obudowa jaka (pewne wymagania)


Recommended Posts

Witam,

otóż mam zagwozdkę gdyż przeglądając to forum poczytałem że takie fajne obudowy takie fajny firmy takie fajne właściwości ale przeszedłem się po kilku sklepach i w jednym Pan totalnie nie miał nawet pomysłu na obudowę i zdenerwowany zaczął mi się odgrażać że może mi zamówić ale to będę musiał wpłacić zadatek, a w drugim Pan już milszy większość moich pytań np. o zasilacz na dole negował argumentami że np. się taka obudowa bardziej grzeje a bez narzędziowy montaż to nieprzydatna fanaberia która skutkuje drganiami.

 

Otóż przedstawię moje jedyne wymagania i sądzę że specjaliści na tym forum już na pewno coś fajnego mi wymyślą.

 

Ograniczenia te to wymiary:

długość - MAX(!!) 42,5 cm

szerokość - MAX (!!) 21 cm

wysokość (tu już lekki zapas jest) - MAX 56 cm

 

nie mam zamiaru zmieniać biurka wiercić dziur przemeblowywać stawiać budy obok biurka i innych dziwnych pomysłów potrzebuję fajnej obudowy która będzie spełniała te wymagania względem wymiarów a dalej to już jak polecacie :pajac:

 

przy okazji może napiszę co chcę żeby za jakiś czas tam się znalazło: karta graficzna jakaś długa np. GTX 460 jakiś procek np. athlon x4 460 itp. (wiem że są pewne restrykcje względem długości karty a procesor napisałem jaki co może pomóc w doborze obudowy pod kątem chłodzenia)

 

liczę na pomoc za którą z góry dziękuję :menda:

Link to post
Share on other sites

może nie będę robił zdjęcia ale napiszę:

patrzę na wprost tego miejsca i z prawej strony zabudowa całkowita(strona spodnia płyty głównej)

góra trochę luzu przy obecnej obudowie bo jak napisałem wysokości troszkę mogę mieć

tył jest od biurka jakaś płyta co mi nawet odpowiada bo by dmuchało kurzem na ścianę i ściana by usyfiona była a tak to tylko jakieś drewnopodobne tworzywo :menda:

no i lewa strona (strona od której wkłada się dyski itp.) jest lekko zabudowana jakieś hmmm 15 cm licząc od tyłu... spróbuję to narysować :pajac:

 

=====
||    ||
||    ||
 |     ||
 |     ||
 |     ||
-------

 

legenda:

--- <- przednia ścianka wiadomo niezabudowana

|| lub = <- ściana zabudowana

| <- ściana niezabudowana

Link to post
Share on other sites

Ale chyba nie chcesz kupic kompa, który sie przegrzeje? Poza tym to barbarzyństwo zamykać kompa w takiej zabudowie. Gdzie niby zasilacz ma wywalać ciepłe powietrze? Albo w ogóle gdzie to ciepłe powietrze ma niby uciekać? Pewnie do tego dojdzie jeden wentyl w całej obudowie i w ogóle będzie masakra, hałas, gorąc i w ogóle.

 

Jedyna opcja to wywalić tylną ściankę, o ile tam dalej jest miejsce żeby powietrze miało gdzie ulatywać. Inaczej to w lato komp Ci sie tam udusi, a w zimie będzie tylko bardzo głośny i dużo bardziej gorący niż postawniony pod biurkiem/na biurku.

Link to post
Share on other sites

Ja Cie rozumiem ze chcesz miec wszystko ladnie pieknie poukladane w pokoju,porzadek al;e musisz o jedym pamietac komp-dobry komp to musi miec dostep do swiezego powietrza inaczej zobaczysz ajki bedzie efekt tego .Idac Twoim tpokiem myslenia to wolalbym miec laptopa .

Link to post
Share on other sites

już piszę którędy:

lewa strona tylko trochę jest zabudowana 75% jest niezabudowana

góra i przód mają sporo luzu

nawet z tyłu trochę luzu się znajdzie

 

do tego dodam że to nie będzie mój pierwszy komputer bo już mam i to w tym właśnie miejscu i jakoś nic nie płacze no może poza moją obecną kartą graficzną X1900GT ale z tego co czytałem to ona nawet w spoczynku lubi mieć 64 stopnie więc tu nie dziwota.

 

więc jak ktoś pomoże z obudową czy dalej bawimy się w aranżację wnętrz? :pajac:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...