Skocz do zawartości

Nowa karta - brak obrazu


Recommended Posts

Okej. Kupiłem tego Radeona R9 280x od MSI, podłączyłem, użyłem tej przejściówki z 6 pin na 8, włączam komputer a on nie pika jak to robił zawsze. Wiatraki chodzą, od karty też. Dioda od monitora miga, jakby w trybie czuwania był czy coś. Co robię źle?

https://images.tapatalk-cdn.com/15/07/10/20d6948b3c3aed0490b50bda86c508c5.jpghttps://images.tapatalk-cdn.com/15/07/10/9c92e0bf64a3acaa54ea067cc61398e2.jpg

Edytowane przez kuternoga
Link to post
Share on other sites
Podłącz bez przejściówki. Jak podłączyłeś monitor?

Nie mogę bez przejściówki bo wymaga jednego 8 pinowego a takiego nie mam. Monitor przez to DVI czy jak to się tam nazywa - podłączyłem starą kartę i działa.

 

Ta przejściówka ma z tej strony tak wyglądać? Jedno ma być takie puste?

https://images.tapatalk-cdn.com/15/07/10/2ad4d877f429386a71d41ea8d09cd9c6.jpg

Edytowane przez kuternoga
Link to post
Share on other sites

Co do braku obrazu, to przyczyny mogą być różne.

 

Co do podłączenia wtyczek zasilania do karty to trochę :facepalm:

Na zdjęciu ładnie widać przy prawej wtyczce dodatkowe 2 piny odgięte (a w zasadzie przy obu wtyczkach). One właśnie są po to by zrobić 8pin z tej wtyczki ;)

 

Jeśli po takim podpięciu dalej będzie lipa, to zacznij od wgrania najnowszego biosu do płyty głównej.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites
Co do braku obrazu, to przyczyny mogą być różne.Co do podłączenia wtyczek zasilania do karty to trochę :facepalm:Na zdjęciu ładnie widać przy prawej wtyczce dodatkowe 2 piny odgięte (a w zasadzie przy obu wtyczkach). One właśnie są po to by zrobić 8pin z tej wtyczki ;)Jeśli po takim podpięciu dalej będzie lipa, to zacznij od wgrania najnowszego biosu do płyty głównej.
Zrobiłem 8 pin z tego i nadal lipa :oBios niby z 2011 roku. Ostatnia aktualizacja z 2013 roku. Zobaczymy

Dobra ludzie teraz powazny problem po update BIOSU- zrobiłem dokładnie tak jak to pisało na stronie producenta płyty głównej czyli MSI - komputer się zresetował i teraz już w ogóle nie wstaje - włącza się ale za sekundę gaśnie i tak w kółko.

Edytowane przez kuternoga
Link to post
Share on other sites
Jaki dokladnie posiadasz model plyty glownej ?Masz moze podwojny Bios ?
MSI P67A-GD55 B3Wyciągnąłem baterię na pół godziny. Oby zadziałało. Błagam.

Lipa. Nie działa... Ehh zawsze pod górkę. Oddam go jeszcze w środę zobaczymy. Jeśli nie wstanie to rozumiem że płyta do wymiany? MSI to jednak jest. Wszystko zgodnie z instrukcją zrobiłem... I jak zwykle musiało cos pierdzielnac.

Link to post
Share on other sites

Rzuć okiem do instrukcji płyty głównej, niektóre modele mają jakieś patenty na wgranie biosu na nowo po bad flashu, a jak w niej nic nie znajdziesz, to gdzieś tu na forum był temat odnośnie odzyskiwania biosu ale nie na wszystkich płytach ta metoda zadziała.

 

forum.benchmark.pl/topic/160724-recovery-ratowanie-biosu-po-błędnej-aktualizacji

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites
Niestety Twoja plyta nie posiada podwojnego Biosu.

Wgrywales nowy Bios tak jak jest zalecane na stronie Msi z pendriva ?

 

Nie wiem czy o to chodzilo MasterBarti ?

http://www.overclock.net/t/1359399/did-i-just-brick-my-board-msi-p67a-gd55

Tak, robiłem dokładnie tak jak jest tam napisane. Z Windowsa pasek się zapelnił, wyłączył się i włączyła sie aktualizacja na czarnym tle z napisem nie wyłączać itd, no i miał się parę razy uruchomić co się nie dzieje.

Link to post
Share on other sites
Zresetowałeś bios zworką na płycie?

Wsadź starą kartę i na niej najpierw próbuj doprowadzić komputer do stanu używalności.

 

Ta karta r9 280 to nowa ze sklepu?

Nowiuteńka ze sklepu aż czuć wszystkimi plastikami. Update na starej karcie robiłem, bo na nowej się nie włączalo. Z zaworkami już jutro spróbuję jak się uspokoję.

Z bateria czekałem 40 minut.

Edytowane przez kuternoga
Link to post
Share on other sites

Jaki masz zasilacz (konkretny model) ?

 

Jedni mówią że nie powinno się podłączać za pomocą takich przejściówek inni że to nie problem.

Ja osobiście miałem kiedyś podobny problem jak ty z kartą hd 7970 (w rzeczy samej to ta sama karta co twoja tylko pod inną nazwą). Gdy w końcu za pomocą dziwacznych przejściówek udało się odpalić kompa to po kilku minutach grania coś huknęło, poszedł dym.... całe szczęście z zasilacza.

 

Moje zdanie jest takie, pożycz od kogoś zasilacz, 600-650w wystarczy spokojnie i sprawdź.

Link to post
Share on other sites
Jaki masz zasilacz (konkretny model) ?

 

Jedni mówią że nie powinno się podłączać za pomocą takich przejściówek inni że to nie problem.

Ja osobiście miałem kiedyś podobny problem jak ty z kartą hd 7970 (w rzeczy samej to ta sama karta co twoja tylko pod inną nazwą). Gdy w końcu za pomocą dziwacznych przejściówek udało się odpalić kompa to po kilku minutach grania coś huknęło, poszedł dym.... całe szczęście z zasilacza.

 

Moje zdanie jest takie, pożycz od kogoś zasilacz, 600-650w wystarczy spokojnie i sprawdź.

Teraz tego nie sprawdzę, bo komputer się nie uruchamia. Szczerze to wątpię że za słaby (może zasilacz w ogóle wziął i wyzionął ducha? Tylko żeby tak podczas aktualizacji BIOS?), bo widziałem jak ludzie normalnie grają na zasilaczach 500-550W z tą kartą.

 

Zasilacz to CORSAIR CMPSU-600CXV2EU- 600W v2

Edytowane przez kuternoga
Link to post
Share on other sites

więc to na pewno nie jest wina zasilacza , co do karty od MSI , sam zamówiłem 2 tygodnie  temu nowiutką sztukę i niestety przyszła fabrycznie uszkodzona , przy minimalnym obciążeniu zaczęła sypać artefaktami i wyłączać mi PC też myślałem ,że to wina zasilacza ale wsadziliśmy ją do kumpla PC ( z zasilaczem Corsair vs 650 ) i po 2 minutach gry w Wiedzmina sypneła artefaktami i wyłączyła PC , wieć może po prostu kilkaset sztuk tych  MSI wyszło kopniętych z hali produkcyjnej. Ja swoją wysłałem odrazu na "niezgodnośc z towarem". 

Link to post
Share on other sites
więc to na pewno nie jest wina zasilacza , co do karty od MSI , sam zamówiłem 2 tygodnie temu nowiutką sztukę i niestety przyszła fabrycznie uszkodzona , przy minimalnym obciążeniu zaczęła sypać artefaktami i wyłączać mi PC też myślałem ,że to wina zasilacza ale wsadziliśmy ją do kumpla PC ( z zasilaczem Corsair vs 650 ) i po 2 minutach gry w Wiedzmina sypneła artefaktami i wyłączyła PC , wieć może po prostu kilkaset sztuk tych MSI wyszło kopniętych z hali produkcyjnej. Ja swoją wysłałem odrazu na "niezgodnośc z towarem".

Też mi to przyszło przez myśl. Jak postawię komputer (albo kupię nową płytę) i się okaże że to jednak karta to się chyba zniszczę. 3 lata gwarancji to się wyślę.

Link to post
Share on other sites

Nawet jak źle wgrałeś zły bios, bądź coś innego poszło nie tak podczas jego wgrywania, to można wyjąć kość biosu i wgrać bios w programatorze. Sam tego nie zrobisz jedynie serwis, a najlepiej doświadczona osoba mająca programator.

Link to post
Share on other sites
Nawet jak źle wgrałeś zły bios, bądź coś innego poszło nie tak podczas jego wgrywania, to można wyjąć kość biosu i wgrać bios w programatorze. Sam tego nie zrobisz jedynie serwis, a najlepiej doświadczona osoba mająca programator.

Tak pewnie zrobię bo wygląda że tylko to może pomóc.

Btw. Znalazłem film dokładnie pokazujący co się dzieje z komputerem

Link to post
Share on other sites

Zrób reset biosu przełóż zworkę na kilka sekund.

Jak to nic nie da to 

Odłącz wszystko co się da:

pamięć ram, dyski, kartę graficzną(wyjmij).

Wiem, że bez pamięci nie odpali ale powinien "chodzić", wentylatory powinny kręcić.

Jak będzie dzialać to podłącz tylko 1 kość ram i spróbuj odpalić na zintegrowanej  karcie graficznej.

 

Daj znać jak Ci poszło.

Link to post
Share on other sites

Kość biosu poszła, nic nie działa. Oddam go do serwisu to mi przy okazji z tą kartą zrobią i zobaczymy co się okaże - czy karta walnięta czy coś innego. Nadal nie wiem jakim cudem bios poszedł, skoro cały proces aktualizacji jest automatyczny. No, ale jak to się mówi - shit happens. Wiedziałem że jak przyjdzie karta to się problemy zaczną.

Uprzedzając - nie miałem jak sprawdzić czy karta jest sprawna ;d

 

Tak w ogóle to jakby karta była zepsuta to powinien się włączać przecież na zintegrowanej?

 

Edytowane przez kuternoga
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...