Skocz do zawartości

Gigabyte R9 280X OC vs Gigabyte GTX 770 OC


Recommended Posts

Witam

Mam do wydania maksymalnie 750 zł na kartę. Karta oczywiście może byc używana.

 

Myślę że w tej cenie najbardziej warto by było się zainteresować wyborem pomiędzy R9 280X a GTX 770.

 

Przeglądając oferty z allegro:

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=p&string=r9+280x&bmatch=s0-ele-1-4-0629&price_to=750&price_enabled=1

 

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=p&price_to=750&string=gtx+770&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y&price_enabled=1&bmatch=s0-ele-1-4-0629

 

Myślę że spośród dostępnych w tej cenie ofert najlepsze w obu przypadkach są niereferenty od Gigabyte. Mam rację?

 

Teraz pytanie: R9 280X od Gigabyte'a czy GTX 770 również od Gigabyte'a - która karta jest wydajniejsza do gier w Full HD.

Macie może jakieś linki do bezpośrednich porównań bo nie mogę za bardzo znaleźć :/ ?

 

A z ciekawości; że tak powiem żeby zobaczyć co tracę to gdy filtr podniesiemy do ceny max. 800 zł to w przypadku GTX 770 nie dochodzi nic ciekawego ale z kolei do R9 280X dochodzi jeszcze niereferent od Asusa - DirectCU II. Jak on wypada w porównaniu do dwóch powyższych??

Edytowane przez karolek1076
Link to post
Share on other sites

Nie bardzo rozumiem, po co Ci takowe ?

 

Mając wyniki testów jednej i drugiej karty nie jesteś w stanie samemu wyciągnąć wniosków ? 

 

Tak, jak już wspomniałem w poprzednim temacie - Kepler srogo obrywa w nowych grach, a zakup 770-tki jest obecnie pomysłem bardzo kiepskim.

Link to post
Share on other sites

Na początek zacznijmy od tego że 280X będzie lepszym wyborem. Więcej pamięci vram i szersza szyna danych przydadzą sie do grania w FHD. Co do samej firmy to szukaj kart od Sapphire z chłodzeniem Vapor-X, Tri-X, MSI TFIV oraz XFX DD. Asusa bym omijał ze względu na brak chłodzenia pamięci, w przypadku Gigabyte wieksza szansa na karte z piszczącymi cewkami.

Link to post
Share on other sites

A jeśli gramy na słuchawkach i nie nasłuchuje dźwięków z obudowy to czy nie lepiej jednak wziąć tego piszczącego Gigabyte'a jako że jest o wiele wyżej taktowany na rdzeniu i pamięci od tych Sapphire'ów, MSI oraz XFX ?

 

A Asus z tego co wiem też jest dobrze podkręcony - jak bardzo brak chłodzenia pamięci przekłada się na codzienną eksploatację że to by ją wykluczało? 

Link to post
Share on other sites

 

 

w przypadku Gigabyte wieksza szansa na karte z piszczącymi cewkami.

 

Tak średnio. Gigabyte, ze względu na niższe ceny, sprzedaje po prostu więcej kart, stąd częściej słyszy się o piszczących egzemplarzach. Szansa na trafienie na takowy jest identyczna u wszystkich producentów.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o z zwykłą pracę to Asus jest okej, problem zaczyna się gdy chcemy podkręcić kartę. Co do Gigabyte to jest loteria, ale u tego producenta zdarza się najwięcej przypadków z piszczącymi cewkami(może właśnie tak jak Nowaj pisze), miałem sam Gigabyte 7970GHz. i troche mnie to irytowało, ale da się przyzwyczaić. 

 

Jeśli zamierzasz kręcić grafikę to nie patrz na bazowe taktowanie rdzenia, tylko zwróć uwagę na wydajność chłodzenia, długość karty czy backlpate.

Edytowane przez damianox89
Link to post
Share on other sites

Karta z linku powyzej idealnie sie nada. Wczoraj wyszly nowe stery od AMD ktore daly drugą mlodosc tej konstrukcji (nie tylko tej).

 

Damianox, ile w łapie ? ^^

Edytowane przez Buryxon
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...