Skocz do zawartości

OCZ ModXStream Pro 600W + 2x HIS 6870 Crossfire


Recommended Posts

Witam,

W następnym tygodniu przyjdzie do mnie karta HIS 6870 a po świętach chce kupić druga tylko czy mój zasilacz OCZ ModXStream Pro 600W da radę z dwa 6870 w crossfire?

W jednych z recenzji na youtube Rodney Reynolds (3DGAMEMAN) mówił że karta w spoczynku pobierała mu 90W a w stresie niby max który miał to 151W.

 

Ja myślicie da radę sobie zasilacz ?

 

Reszta sprzętu:

AMD Phenom II X4 955 Black Edition

ASUS M4A89GTD PRO

Kingston HyperX 2x2GB DDR3-1600

WD 640GB SATA II 32MB

WD 500GB SATA II 32MB

Samsung SH-S223L

Link to post
Share on other sites

jezeli jedna karta naprawde bierze 150W to nie ma żadnych szans, żeby dał rade, te OCZe mają niskie OCP. A te "600W" to tylko w nazwie.

 

a gdzie to wyczytałeś bo w google nic nie znalazłem a też nie ma informacji żeby się masowo paliły lub niszczyły z powodu zbyt wysokiego prądu sprzęt??

Link to post
Share on other sites

jezeli jedna karta naprawde bierze 150W to nie ma żadnych szans, żeby dał rade, te OCZe mają niskie OCP. A te "600W" to tylko w nazwie.

http://nvision.pl/45-zasilaczy-w-prakty ... ls-51.html

 

Tak bo dokładnie to 594 W wynosi max tego zasilacza w wersji StealthXStream a więc jeszcze tańszej od Moda . Spoko do SLI i CFX. Dodatkowo OCZ posiada certyfikat nvidia SLI.

Link to post
Share on other sites

skoro wiesz lepiej to po co się pytasz nas szaraczków? kupuj/podłączaj czekamy z niecierpliwością na relacje

A czy ja chce coś kupić? Autor tematu zapytał czy bedzie mu to działać - ja mam swoją opinie TY "drachenfeles" masz swoją - Autor zrobi jak zechce - może posłucha rady sprzedawcy w sklepie i ma do tego prawo w końcu to jego pieniadze.

Ja zreagowałem na złe opinie o OCZ ponieważ jak sam kupowałem ten zasilacz to nigdzie nie wyczytałem rewelacji o niskiej słabej mocy, sprawności słabym OCP itd.( nigdzie w testach nie ma że zasilacz nie spełnia norm którymi się chwali producent) - a jak się ma takie info to trzeba napisać skąd bo na razie są to jakieś przypuszczenia jak dla mnie.

Link to post
Share on other sites

http://nvision.pl/45-zasilaczy-w-prakty ... ls-51.html

 

Tak bo dokładnie to 594 W wynosi max tego zasilacza w wersji StealthXStream a więc jeszcze tańszej od Moda . Spoko do SLI i CFX. Dodatkowo OCZ posiada certyfikat nvidia SLI.

pomyliłeś OCP z OPP.

SXS ma 4 linie 12V - jak je równo obciążysz to oczywiście wyciągniesz 'tabliczkową' moc.

Z MXS to sie nie uda w praktyce.

Link to post
Share on other sites

OCP zabezpieczenie przed zbyt wysokim prądem ( w domyśle z sieci) - OPP przed przeciążeniem - czyli sprzęt - tak to rozumiem.

Chętnie w praktyce zobaczyłbym wyniki ModeXtream - rzeczywiście ma2 linie 12V ale po 25A Steal 4 linie po 18A. Mimo wszystko dalej to tylko gdybanie bez konkretnych testów.

Link to post
Share on other sites

OCP zabezpieczenie przed zbyt wysokim prądem ( w domyśle z sieci) - OPP przed przeciążeniem - czyli sprzęt - tak to rozumiem.

OPP - jeżeli sumaryczne obciążenie całego zasilacza (wszystkie linie razem) na wszystkich liniach przekroczy X, to zasilacz się wyłącza. Czyli obciążysz zasilacz np. "700W" na 750W i shut-down. Przy zasilaczach z 1 linia 12V OCP nie ma wcale, lub jest ono nieistotne, tzn w kazdym zasilaczu jest wymagane OPP (żebyś nie próbował wyciągać 1000W z zasilacza 400W), ale nie jest istotne w liczeniu mocy przy uwzględnieniu linii.

OPP musi być i koniec kropka, z reguły jest ustawione na +10...+20% od tabliczkowej mocy. Generalnie dla kupującego OPP jest kompletnie nie istotne.

 

OCP - jezeli obciążenie na którejś, JEDNEJ linii przekroczy X, to zasilacz się wyłącza. Czyli obciążysz zasilacz np. "700W" na 250W i mimo to, ze spokojnie dałby rade więcej - to i tak się wyłączy (mówimy o konkretnych przypadkach a nie ogólnie), bo na którejś jednej linii twój komp ciągnie więcej, niż jest dozwolone przez OCP.

Tak jest właśnie ze wszystkimi MXS od Sirteca. Tzn jezeli chcesz podłączyć 2 karty graficzne, to musisz maxymalnie uważać, żeby ich pobór prądu + pobór pradu wszystkich urządzeń na molexach + sata nie był większy niż OCP na 12V2. Dlatego własnie niejeden zasilacz z jedną linią 12V o mocy powiedzmy 500-550W jest w stanie pociągnąć bardziej prądożerny zestaw niz ModXstream Pro 700W.

Te zasilacze są generalnie ok, ale do jednej dość mocnej karty graf. + jednego mocno wykreconego procka. Wtedy to jakoś daje rade bo się obciążenie rozkłada po obu liniach (proc +płyta 12V1, grafa + reszta 12V2).

Jednakże dla osób nie znających się w temacie, a tych jest jakby nie patrzeć 99%, to jest to 'zmyłka', że niby kupia zasilacz 'dobrej firmy', który ma więcej watów w nazwie i że będzie niby mocniejszy od innego, a to jest za przeproszeniem gó**o-prawda.

 

Jest to oczywiste wprowadzanie kupującego w błąd, mające na celu wyciągnięcie więcej kasy. Przykładów nie trzeba daleko szukać, wystarczy wejść na allegro.

W podobnej cenie są korsarze 400W i 430W. 400W jest zdecydowanie lepszy, ale i tak 9 na 10 ludzi kupuje wersje 430W bo "ma więcej watów w nazwie". A ten 1/10 poszpera głębiej i może nawet na goglach znajdzie ten temat.

 

Generalnie:

- realny poziom, na którym OCP się załącza NIE jest równy temu, który jest napisany na tabliczce zasilacz. Nie powinien być niższy, ale może być znaaacznie wyższy. To wychodzi dopiero w testach, lub: patrz pkt: 3.

- jedna linia 12V jest zawsze dobra(!)

- jeżeli jest więcej linii 12V, to nie oznacza to od razu tragedii. BYĆ MOŻE jest tak samo dobra jak 1 linia. Przy jednej karcie graf. z reguły martwić się o nic nie trzeba. Przy dwóch już tak. Wtedy trzeba znać które konkretnie wtyczki odpowiadają którym konkretnie liniom 12V. NIE DA sie tego zrobić na oko bez rozkręcania zasilacza i sprawdzenia, gdzie są wlutowane dane przewody. Od tego własnie sa recenzje zasilaczy na DOBRYCH portalach (ps: w polsce na dzień dzisiejszy nie ma żadnego dobrego pod tym względem, tylko Zenfist się starał). I czasem "producenci" tacy jak Antec podaja na www to o co nam chodzi. OCZ też podaje, ale z ogromnymi błędami, więc lepiej uznać, ze to co oni pisza to bzdury.

 

= jedna linia 12V jest ok, kilka linii MOŻE być tak samo ok, ale to już zalezy od konkretnego przypadku. Genralnie tak nie jest, czyli np kupujesz zasilacz "600W" z 2/4 liniami, a realnie go obciążysz tak samo co inny zasilacz "500W" z jedną linią. Mowa tu np o OCZach i Chieftecach i nie tylko. Każdy przypadek jest tu rozpatrywany indywidualnie nie ma żadnej reguły.

 

Gneneralnie generalnie generalnie:

jak ktoś szuka zasilacza pod zestaw i nie wnika w te wszystkie szczegóły, to niech zapyta, i po prostu bierze to, co mu poleca osoby znające się.

 

+Należy wziąć pod uwage, że KAŻDY zasilacz, nawet taki za 1500zt może paść w kazdym momencie, i wtedy nie można mieć żadnych pretensji do polecającego, ze "yyy pytałem o zasilacz i poleciliście mi takie gó**o, które dzisiaj padło" itp itd. Jeżeli się znajdziesz w takiej sytuacji to sobie uświadom, że taki zasilacz na 99 na 100 przypadków podziała wiele lat, a akurat TY miales to szczęście, że znalazłeś się w grupie (1/100) wybranych szczęściarzy, którym to sie przydarzyło...

 

Chętnie w praktyce zobaczyłbym wyniki ModeXtream.

obczaj wynik modxstreamów na hard[OCP] i na hardware secrets.

 

[pisałem to po pijaku, ale mam nadzieje większych błędów nie zrobiłem,,,,]

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...